open&start

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Snippy
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2019, 14:12
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Zafira-B Z1CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#46 Post autor: Snippy »

Ok. Daj kontakt na priv.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#47 Post autor: oki »

Witam mam pytanie dotyczące tego systemu bezkluczykowego. Podchodzę do samochodu naciskam dwa razy na klamkę klapy i centralny się otwiera.
A jak to się robi z drzwiami bo ani od kierowcy czy pasażera nic się nie dzieje.
I drugie pytanie jak to ma działać przy zamykaniu gdzie te czujniki na klamkach mam coś dotykać.

bolec0000
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2018, 20:47
Imię: piotr
Auto: Opel Zafira B cOSMO
Model: zb
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#48 Post autor: bolec0000 »

Ja mam orginalny i jak podchodzę do drzwi kierowcy ewentualnie pasazera chwytam za klamkęi całe auto sie otwiera razem z zamkiem klapy.Jak wysiadam to zamykam drzwi przytrzymuje rekę na klamce i zamyka sie centralny .przytrzynując dłuzej ok3sek.domykają sie szyby i uzbraja sie alarm.

Tomasz GD570
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2021, 14:05
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#49 Post autor: Tomasz GD570 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Jestem posiadaczem Opla Zafiry B 1.9 Cosmo z systemem keyless. Problem wygląda tak jakieś pół roku temu dojechałem autem pod dom i nie mogłem go zgasić nie widział kluczyka. Po kilkunastu próbach wiązankach i zlosciacerwachh w końcu zadziałał i działał normalnie profilaktycznie zmieniłem baterie i ok. W ciągu tego pół roku zdarzyło się może 3-4 razy że nie widział kluczyka przy pierwszym naciśnięciu klawiszu start, ale przy drugim już działał. Dzisiaj totalny klops. Wsiadam centralny otwieram łapiąc za klamkę keyless działa. Wsiadam klikam start a tu ciemno tylko kontrolka kłódki z falami i charakterystyczne plum tak jakbym nie miał kluczyka. Kilka kolejnych prób i nic zniknął nawet dźwięk tego plum. Zauważyłem że jak wystawie kluczyk daleko za okno, położę go przy wyświetlaczu albo wyjmę baterie to wraca ten dźwięk plum jak kluczyk jest z bateriami normalnie w środku to dźwięku nie ma tylko kontrolka i nie mogę włączyć zapłonu. Czy ktoś miał podobny problem wie jak go rozwiązać. Ewentualnie czy ktoś demontował system na rzecz zwykłej stacyjki lub innego rozwiązania. To auto to wół do pracy, nie boje się że ktoś go ukradnie i nowe rozwiązanie nie musi też wyglądać jak oryginał. Najważniejsze żeby auto odpaliło.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#50 Post autor: oki »

Podłączyć komputer odczytać błędy, może coś będzie wiadomo.
A następnym razem jak będziesz miał ten problem to przytknij pilota do miejsca gdzie normalnie jest stacyjka,
tam jest pętla odczytującą kod pilota w trybie awaryjnym i zobacz czy po przyłożeniu system normalnie zadziała.
Jeśli tak to problem po stronie radiowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”