[A] Znalazłem złącze, wtyczkę, gniazdo, przycisk - do czego?

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
abram1_1

#106 Post autor: abram1_1 »

kiedyś rozbierałem konsolę i z tego co pamiętam miałem coś wyprowadzone(chyba pod przycisk) z lewej strony włącznika awaryjnych a podgrzewanie było chyba na dwóch skrajnych przyciskach z czterech dostępnych

dejna

#107 Post autor: dejna »

abram1_1 pisze:pamiętam miałem coś wyprowadzone(chyba pod przycisk) z lewej strony włącznika awaryjnych
to może być do wł/wył TC

drewko

#108 Post autor: drewko »

Witam,

Prosba o pomoc nt. czarodziejskiego zlacza = gdzie je podlaczyc :) ?
Wypiete zlacze znajduje sie po prawej stronie silnika w przednim zderzaku (na wysokosci chlodnicy).

Domyslam sie, ze to cos do temperatury (zlacze jest w czarnej koszulce z niebieskim paskiem).
Temp. zewnetrzna dziala (jest w przednim zderzaku ale na srodku).

Zdjecie zlacza: http://img508.imageshack.us/img508/396/18082010174.jpg

Prosba o pomoc.

waldik782

#109 Post autor: waldik782 »

u mnie tez cos takiego "dynda" ale z tego co wiem to ma byc to luzne.oby tylko sie nie wkrecilo w pasek albo wentylator.... :lol:

David

#110 Post autor: David »

ja mam oprócz tego nawet dodatkowo jeszcze większe z prawej strony przy światłach też dydnające luźno i to podobno też tak musi być :lol:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#111 Post autor: firek »

W Oplach jest mnóstwo tzw. luźnych złącz bo wiązki są, a włąsciwie były produkowane jako uniwersalne, a więc wiązka była przygotowana pod wszystko i pasowała do każdego rodzaju w tym przypadku Zafiry, czy to benzyna, czy diesel, czy golas, czy full wypasik :D

chinek

#112 Post autor: chinek »

Panowie "nie tak ma być" tylko dochodzimy co to moga byc za złącza..

może się okaże że pół forum może sobie coś sprawić tak jak większość założyła tempomat

drewko

#113 Post autor: drewko »

...czyli ma sobie "dyndac" :) Moze jakos to opaska zwiaze bo wydawalo mi sie, ze czasami przy ruszaniu stuka cos o wnetrze zderzaka.

Moze to jakis czujnik temp. do kimatyzacji sterowanej elektronicznie (takiej nie posiadam)...

darkp1

#114 Post autor: darkp1 »

Albo spryskiwanie reflektorów, złącze do pompki.

grześ20

#115 Post autor: grześ20 »

Maciek pisze:Jak się nie mylę to to do poduszki są kable.

Do podgrzewania gdzieś pod siedzeniami powinieneś mieć luźne wtyczki, a sterowania elektrycznego niestety nie było w A.

Pozdr.
M.
witam właśnie się zastanawiałem też co to jest?u mnie jest tak samo,

sQcha

#116 Post autor: sQcha »

Sterownik/zapłonnik pirotechnicznych napinaczy pasów.

grzegorzwww

#117 Post autor: grzegorzwww »

Witam
Dobrze wiedzieć co nieco o swoim samochodzie bo przyznam, że też zachodziłem w głowę co to takiego i po co to tam siedzi :roll:

Koledzy :piwo:

Anony Mous

#118 Post autor: Anony Mous »

Witam.

Dziś dobierając się do deski znalazłem pod pokrętłami nawiewu taką wtyczkę:

Obrazek

Była włożona ale nie podpięta. W tym miejscu mam zaślepkę, żadnego przycisku.

Obrazek

PS.
Oczywiście nie udało mi się wyjąć radia więc dałem sobie spokój. Zosia stio z częściowo rozebraną deska :)
Przy okazji sprawdziłem czy mam wtyczkę tempomatu i chyba mam ale już nie chciało mi się jej odwijać z izolacji :)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 22:14 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Mihó

#119 Post autor: Mihó »

Może wyłącznik TC ? Podaj kolory kabli, będzie łatwiej

Anony Mous

#120 Post autor: Anony Mous »

Mihó pisze:Może wyłącznik TC ? Podaj kolory kabli, będzie łatwiej
Kolory widać na focie. Ale skąd u mnie TC i dlaczego jest w miejscu włącznika ogrzewania fotela kierowcy ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”