Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sajmon28

#91 Post autor: Sajmon28 »

Podłączam się do pytania anntona. Jaki to zaworek i jak sprawdzić czy to on jest winny. Ja mam również problem z odpaleniem po kilkugodzinnym postoju. Odpala za drugim razem i puszcza dymka białego.

kulka1

#92 Post autor: kulka1 »

Witam
Posiadam samochód Opel Zafira 2000 DTL.
Nie pali z kluczyka, zaś odpala na zaciąg.
Wymieniłem filtr paliwa, ale nic nie pomogło.
Z kluczyka kręci jak i wcześniej, ale bez skutku.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#93 Post autor: MieHor »

kulka1, współczesnych samochodów, w tym przede wszystkim z silnikiem diesla nie wolno uruchamiać na zaciąg czy pych - jest o tym w każdej instrukcji obsługi samochodu, w tym przypadku OPEL

wendi1

#94 Post autor: wendi1 »

napisz cos wiecej jak nie pali wogóle? czy odpala po kilkukrotnym kreceniu???

kulka1

#95 Post autor: kulka1 »

Dzięki za odpowiedź, a co do mojego problemu wiesz co jest grane?

kulka1

#96 Post autor: kulka1 »

wendi1 pisze:napisz cos wiecej jak nie pali wogóle? czy odpala po kilkukrotnym kreceniu???
Pali tylko i wyłącznie jak to pisałem w 1 poście na zaciąg, od kluczyka tylko kręci ale nie odpala.

David

#97 Post autor: David »

kulka1 pisze:od kluczyka tylko kręci ale nie odpala.
Tak miałem w moim scenicu, padł immobiliser

spiotrowski

#98 Post autor: spiotrowski »

zczytaj błędy i dalej będzie jakaś diagnoza, bez tego ani rusz

kulka1

#99 Post autor: kulka1 »

Jak się dostać do zbiornika w Zafirze?

dejna

#100 Post autor: dejna »

kulka1 pisze:Jak się dostać do zbiornika w Zafirze?
to pytanie dotyczy innego problemu, czy kontynuacja tego???

.... bo jeżeli nowy problem to trzeba go rozpocząć w nowym temacie... bo inaczej robi się bałagan...

kulka1

#101 Post autor: kulka1 »

tego, tego

Łukasz

#102 Post autor: Łukasz »

Witam
Pojawił się ponownie problem z rannym odpalaniem auta. Przy odpalaniu kręci długo i tak jakby auto się dławiło, długo świeci się kontrolka od akumulatora - czyżby to wina akumulatora. Wspomnę , że w grudniu wymieniałem akumulator na nowy, nowe świece i przewody. Jak odpalam to jeden dzień jest dobrze a na drugi znów problem. Auto jak odpali to do końca dnia jest już ok.
Pozdrawiam wszystkich
Pleszew

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#103 Post autor: Harry200 »

Jeżeli świece żarowe masz w porządku to wygląda na to że masz problem z zapowietrzaniem się pompy paliwa,powodów może być kilka,uszkodzone uszczelnienia wtryskiwaczy,zawór zwrotny w pompie paliwa,uszkodzone uszczelnienia w obudowie filtra paliwa,na forum jest sporo o tym pisane więc nie będę dublował opisów,pozdrawiam..

jergie68

#104 Post autor: jergie68 »

witam mam podobny problem po podłączeniu do komputera wyskoczył błąd przerwa w obwodzie .Prawdopodobnie chodzi o zapowietrzanie się.jak myślicie co to może być? pozdrawiam wszystkich posiadaczy Zosiek :)

ziunio

#105 Post autor: ziunio »

witam! przepraszam ale dawno nie zaglądałem na stronę, przed filtrem paliwa został założony zaworek stopowy z nowymi łączami, oryginalne zostały zdemontowane. jak na razie zdarza się to z mniejszą częstotliwością, zobaczymy co będzie jak przyjdzie zima. pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”