Test opon całorocznych

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
basti_seba
Mieszkaniec
Posty: 426
Rejestracja: 10 paź 2013, 18:11
Imię: Seb
Lokalizacja: SRB
Auto: ZC 1.4T Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NEL
Gender:

#91 Post autor: basti_seba »

Przeliczajcie różnicę w cenie opon do przebiegu i okresu użytkowania. Przykład dla 3 lat użytkowania opony:
Choćbyście dopłacili 1000zł do kompletu 4 lepszych opon, to wychodzi was to 28zł miesięcznie więcej, 1zł na dzień.
Za 1 zł bułki chyba nie kupimy teraz.

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#92 Post autor: BQB »

A jak wielosezonowe sprawdzają się w ponad 30 stopniowe upały?

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#93 Post autor: Czesław »

W zeszłym roku na jesień zamieniłem koła 16' wraz z dobrymi oponami Pirelli 2 letnie na 17" z oponami też 2 letnimi Imperial . Musiałem w tym roku kilka razy jechać do Wisły do szpitala więc raz wybrałem drogę przez Biały Krzyż do Szczyrku no i du** spod skoczni Im .A. Małysza zawróciłem bo nie chciałem ryzykować życia :cry: auto się bardzo ślizgało chociaż inne samochody przejeżdżały :shock: dojadę te opony do jesieni i kupię normalne zimówki na następną zimę . soś co jest do wszystkiego jest do niczego :tak:
czesiek_ze

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#94 Post autor: BQB »

Wielosezonowe sprawdzą się w mieście, ale na innych trasach to raczej poniżej średniej.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#95 Post autor: PiotrWie »

Jak wybieracie jakieś "wynalazki" by zaoszczędzić kilkaset złotych to macie takie efekty. Ja jeżdżę na Michelin Crossclimate, mój syn na Goodyear Fourseasons i nie ma problemu - do Jakuszyc po śniegu jeżdżą bez problemu. Tyle że to są opony zimowe dopuszczone do jazdy w lecie ( ale nie ma żadnych problemów przy upałach), czy te opony o których piszecie mają w ogóle atest 3PMSF czy tylko ( jak np Barum mojego kolegi) oznaczenie producenta że są "całoroczne" ?
PiotrWie

mko13
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 09 sty 2019, 16:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:

#96 Post autor: mko13 »

Przemass pisze: 09 mar 2021, 18:49 Zdecydowałem się na W XL FR Kleber QUADRAXER 2
zasięgając opini tu i tam min u znajomego który pracuje u wulkanizatora i sam będzie zakładał u siebie do 2 aut.
Zakup za miesiąc.
Podzielisz się opinią o oponach?

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#97 Post autor: Czesław »

Czesław pisze: 11 mar 2022, 20:18 W zeszłym roku na jesień zamieniłem koła 16' wraz z dobrymi oponami Pirelli 2 letnie na 17" z oponami też 2 letnimi Imperial . Musiałem w tym roku kilka razy jechać do Wisły do szpitala więc raz wybrałem drogę przez Biały Krzyż do Szczyrku no i du** spod skoczni Im .A. Małysza zawróciłem bo nie chciałem ryzykować życia :cry: auto się bardzo ślizgało chociaż inne samochody przejeżdżały :shock: dojadę te opony do jesieni i kupię normalne zimówki na następną zimę . soś co jest do wszystkiego jest do niczego :tak:
Okazało się że opony są z 2016 r więc miały prawo się ślizgać mimo że ładny bieżnik ,w tym roku kupiłem nówki Michelin wielosezonowe i na razie śniegu brak więc nie testowane :lol: zobaczymy jak będzie trochę śniegu :tak:
czesiek_ze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”