Montujemy hak w ZA

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mzabierek

#46 Post autor: mzabierek »

Czy każda instalacja ma wyprowadzone to 13-pinowe gniazdo bo za nic nie mogę go znaleźć... , szukałem pod lampą i nic...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#47 Post autor: firek »

mzabierek, Wytarczy poczytac wypowiedzi kolegów, np: dwa posty wyzej i wiadomo ze nie kazda Zosia ma gotowe gniazdo

mzabierek

#48 Post autor: mzabierek »

Fakt, widocznie nie czytałem ze zrozumieniem :oops:

Pozdrawiam

ZAKROPIOLO

#49 Post autor: ZAKROPIOLO »

Witam.
Właśnie przymierzam się do zamontowania haka holowniczego w swojej Zosi. Chcę to wykonać sam. Mogę mieć tylko problem ze zdjęciem zderzaka tylnego. Nie chcę czegoś zepsuć. czy ktoś zdejmował zderzak w swojej Zafirce? Proszę o porady.

KOPERNIK

#50 Post autor: KOPERNIK »

ZAKROPIOLO pisze:czy ktoś zdejmował zderzak w swojej Zafirce?
ZAKROPIOLO, jest to banalnie proste otwierasz tylną klapę odkręcasz wszystkie śruby które są na wierzchu i później odkręcasz śruby co trzymają się przy tylnym kole tzn zobaczysz śruby na rancie zderzaka i to cala filozofia po czym zsuwasz zderzak w tył auta i po sprawie ...... :piwo:

ZAKROPIOLO

#51 Post autor: ZAKROPIOLO »

Kopernik, dzięki, popróbujemy i zobaczymy czy cóś się nie urwie he he he...jeszcze raz dzięki.

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#52 Post autor: Jarek 67 »

CO do demontazu zderzaka , to tak jak podpowiedzial KOPERNIK ( zadna filozofia ). Jesli natomiast chodzi o montaz samodzielny haka to duzo juz bylo o tym pisane na forum , czyli wystarczy poszukac . Montaz jest barzdo prosty , bo miejsce w ktorym trzeba wywiercic otwory jest juz fabrycznie zaznaczone , ale wszystko znajdziesz w postach .

KOPERNIK

#53 Post autor: KOPERNIK »

ZAKROPIOLO pisze:czy cóś się nie urwie
a spróbuj

jak co to poisz na pw pomogę :>

ZAKROPIOLO

#54 Post autor: ZAKROPIOLO »

Dzięki, fęks. Tak jak pisałem, montowanie haka nie powinno mi sprawić kłopotu. Bałem się tylko tego zderzaka, bo jak znam życie to straty zawsze są przy takich akcjach. A to się śruba nie chce wykręcić a to spinka pęknie .....ale uspokoiliście mnie ciut, więc wielkie dzięki.

mzabierek

#55 Post autor: mzabierek »

Musicie Koledzy uważać podczas zdejmowania zderzaka na zatrzaski, które znajdują się po bokach i trochę ciężko się odpinają, są w połowie odcinka pomiędzy kloszem a końcem zderzaka. Dalej raczej nie było kłopotów... , a i jeszcze tą trzecią śrubę mocującą trzeba przełożyć przez taki kwadratowy otwór, było z tym trochę zabawy... , chyba że masz jakiś inny hak. Przygotuj się też od razu, żeby mieć coś do konserwacji blachy... chodzi mi o te wywiercone otwory, no i ogólnie można od razu wszystkie te elementy sobie zakonserwować, przynajmniej ja tak od razu zrobiłem.

ZAKROPIOLO

#56 Post autor: ZAKROPIOLO »

Ok, jeszcze raz wszystkim dziękuję, ale jest jeszcze jedna kwestia. Po założeniu na stację diagnostyczną i do wydziału komunikacji...czy z jakimiś kosztami?

David

#57 Post autor: David »

jak zakładałem swój hak to zapłaciłem chyba 20PLN na stacji za diagnostykę a w urzędzie jedyny koszt to nerwy jak stoisz w kolejce :mrgreen: , generalnie jak pani zabierze dowód, kwit z diagnostyki to musisz napisać jeszcze wniosek o wbicie haka oraz obowiązkowo mieć przy sobie KARTĘ POJAZDU, w którą również wpisuje hak, trwało to u mnie około 10 min i gotowe :)

ZAKROPIOLO

#58 Post autor: ZAKROPIOLO »

...no i haczyk założony
mzabierek pisze: a i jeszcze tą trzecią śrubę mocującą trzeba przełożyć przez taki kwadratowy otwór, było z tym trochę zabawy... , chyba że masz jakiś inny hak.
.no właśnie w moim haku producent( hak pol Imioła) postarał się i przyspawał do nakrętek takie blaszki, które służyły za sondy umożliwiające umieszczenie w odpowiednim miejscu nakrętki. Ogólnie dwa dobre klucze 22", dwa 19" i jeden 13", trochę czasu i cierpliwości do zderzaka i można to zrobić samemu. Sorry, ale nie zrobiłem fotek było zbyt ciemno.

łobuz

#59 Post autor: łobuz »

Witam
Mam i ja nowiutki hak holowniczy w swojej Zafirce. Producent -Hak Pol Imioła. Troszke wolnego czasu w sobotę, jedno pifko i zrobione.
:piwo:

marek066

#60 Post autor: marek066 »

posiadam opla zafirę i chciałbym zamontować hak lecz nie wiem jak się do tego zabrać może ktoś by coś doradził

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”