[FAQ]Tempomat

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#46 Post autor: miałczyk76 »

Jak by co to manetki tempomatu jeszcze dostępne :P

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#47 Post autor: Lorry »

Ja zamontowałem w swojej na 20 godzin przed wyjazdem na wakacje i powiem tylko tyle SUPER :!:

Udało mi się że mam pełną opcję tzn. działa mi też kontrolka na zegarach. I wcale nie jest denerwująca, ma przyjemny zielony odcień ;)

Mieliśmy tylko mały problem bo nie chciał działać od razu ale podejrzewam że do pełni sukcesu potrzebne było wyciągniecie kluczyka ze stacyjki.

Generalnie bardzo POLECAM montaż tego, jazda na autostradzie czy ekspresówce jest o wiele spokojniejsza no i trochę tańsza :lol:

gromadaa

#48 Post autor: gromadaa »

miałczyk76, Witam proszę o podanie ceny tempomatu wraz z przesyłką.Dziękuje.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#49 Post autor: miałczyk76 »

gromadaa pisze:miałczyk76, Witam proszę o podanie ceny tempomatu wraz z przesyłką.Dziękuje.
Poszło na pw

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#50 Post autor: Lorry »

tak tak, on sobie tam siedział od nowości, nawet zestaw wskażników mam z kontrolką tempomatu (a były różne: z i bez ). Wystarczyło dołożyc manetke i aktywować ;)

Wszystko działa i wygląda jak full seria :) No dobra manetka trochę świeżo wygląda :lol:

kebul

#51 Post autor: kebul »

analyzer64 pisze:do tego czujnik położenia sprzęgła ( najpierw lepiej sprawdzić, bo może być już zamontowany -

Czujnik: 62 40 187 lub 62 39 120
Czy ktoś wie gdzie takie coś kupić, może być używane tylko żeby było sprawne.

andwi
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 19 mar 2010, 20:26
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#52 Post autor: andwi »

kebul pisze:
analyzer64 pisze:do tego czujnik położenia sprzęgła ( najpierw lepiej sprawdzić, bo może być już zamontowany -

Czujnik: 62 40 187 lub 62 39 120
Czy ktoś wie gdzie takie coś kupić, może być używane tylko żeby było sprawne.
Najlepiej chyba kupić w ASO, 40 zł to chyba nie jest majątek w porównaniu z ceną manetki.


Tak apropo doświadczalnie stwierdziłem że w nowej Zafirce z 2010 silnik benz. 1,6 (115KM) ten czujnik był już zamontowany, natomiast w troszkę starszej z 2006 1,6 (105) nie było go. Nie wiem czy to po liftingu zaczęli dorzucać, czy to po prostu jak się komuś chciało.

kebul

#53 Post autor: kebul »

andwi pisze:
kebul pisze:
analyzer64 pisze:do tego czujnik położenia sprzęgła ( najpierw lepiej sprawdzić, bo może być już zamontowany -

Czujnik: 62 40 187 lub 62 39 120
Czy ktoś wie gdzie takie coś kupić, może być używane tylko żeby było sprawne.
Najlepiej chyba kupić w ASO, 40 zł to chyba nie jest majątek w porównaniu z ceną manetki.
znalazłem jeszcze taki czujnik i napisali że jest do zafiry A. kolega analyzer64 napisał, że ma być taki . I teraz nie wiem którego kupić.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#54 Post autor: miałczyk76 »

kebul pisze:
andwi pisze:
kebul pisze:
analyzer64 pisze:do tego czujnik położenia sprzęgła ( najpierw lepiej sprawdzić, bo może być już zamontowany -

Czujnik: 62 40 187 lub 62 39 120
Czy ktoś wie gdzie takie coś kupić, może być używane tylko żeby było sprawne.
Najlepiej chyba kupić w ASO, 40 zł to chyba nie jest majątek w porównaniu z ceną manetki.
znalazłem jeszcze taki czujnik i napisali że jest do zafiry A. kolega analyzer64 napisał, że ma być taki . I teraz nie wiem którego kupić.
Jak do ZB to ten drugi tańszy :D

kebul

#55 Post autor: kebul »

miałczyk76 pisze:
kebul pisze: znalazłem jeszcze taki czujnik i napisali że jest do zafiry A. kolega analyzer64 napisał, że ma być taki . I teraz nie wiem którego kupić.
Jak do ZB to ten drugi tańszy :D
czyli do zafiry A ten droższy :-(
Dzięki za info

rebel

#56 Post autor: rebel »

Zgłębiam temat dodania tempomatu, podpowiedź dla innych użytkowników benzynowych ZB - w mojej (2007r) czujnik na sprzęgle jest zamontowany, sądzę że był tam od początku bo poprzedni właściciel nie robił żadnych modyfikacji. Więc jest prawdopodobne że w nowszych, benzynowych Zosiach też ten czujnik, tak jak w dieslach, jest montowany seryjnie

Teraz muszę zdobyć manetkę, a najpierw kaskę na nią :>

jaro9

#57 Post autor: jaro9 »

Czy miał ktoś do czynienia z dokładaniem tempomatu w automacie. Tam nie ma sprzęgła i nie wiem co mam posprawdzać.

andwi
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 19 mar 2010, 20:26
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#58 Post autor: andwi »

Nie ma sprzęgła - nie ma problemu. Pozostaje ci tylko montaż manetki, programowanie i szerokiej drogi.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#59 Post autor: Harry200 »

W działaniu tempomatu bierze również udział czujnik hamulca który jest dwu stykowy,jeden do świateł stopu ,drugi do komputera..

andwi
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 19 mar 2010, 20:26
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#60 Post autor: andwi »

Przyznam że nie słyszałem aby ktokolwiek w ZB musiał wymieniać czujnik hamulca, ale moge się mylić

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”