Wymiana, naprawa CIM

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#406 Post autor: ceki70 »

Ja też nie znam się na mechanice , i jak mi szwagrowa powiedział że mam od tego ludzi <mechaników> :D .
Zafira to moje 3 auto , i dopiero w tedy zmieniłem mechanika jak ten zawołał 600 zł za zmianę tulejek w belce , cena dotyczyła samej roboty a gdzie części :kac: .
Więc znalazłem innego mechanika co wymienił tuleje w belce za 290zł, i od tej pory jestem jego stałym klientem , wic się załamie jak on zakończy działalność :mur: :bron:

Dodano po 5 minutach 22 sekundach:
umarek4 pisze: 27 cze 2021, 17:01 Dzięki za podpowiedz. Nie jestem mechanikiem, więc problemy z autem moim zgłaszałem w warsztacie. ( w tym czasie wymieniłem , tłumiki , katalizator, sondę, świece, paliwo , tankuję tylko w dużych firmowych stacjach , z tym problemem Checka to walczę od około roku , wiec prawdopodobnie mam mechanika do D... podjadę jeszcze raz do niego i niech sprawdzi wtyczkę przepływomierza i sam przepływomierz , dolot ,przepustnicę czyszczenie i kontrola szczelności ośki. Jeśli to nic nie da to może faktycznie będę musiał poszukać innego mechanika.

Jeszcze raz dzięki. za podpowiedz.
Jak poczytasz wstecz watek , to jest tu parę osób co specjalizują się naprawach itp CIM
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

Awatar użytkownika
Tomasz_ZafiraB
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:27
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ząbki
Auto: Opel Zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#407 Post autor: Tomasz_ZafiraB »

Witajcie, czy polecacie kogoś w Warszawie kto się specjalizuje w naprawie CIM? poproszę o kontakt do tej osoby
brak klaksonu na włączonych światłach oraz nie działają rolki na kierownicy
byłem u elektryka próbował lutować styki, ale to nic nie dało
Obrazek

Była:
Ford Fiesta MK3 1,3 benz
Opel Vectra B 1,8 benz

Jest:
Opel Zafira B 1,8 benz
Renault Kangoo I 1,6 benz/gaz

kaflextp@gmail.com
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2022, 23:25
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Engoj
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16xser

#408 Post autor: kaflextp@gmail.com »

Błąd fabryczny prawego manipulatora kierownicy przerwana mikro ścieżka od punktu kontrolnego na płytce smd. Objaw brak klaksonu. Po z lutowaniu klakson działa. Diagnoza 2 przewody wewnątrz kierownicy biegną do prawego manipulatora od siły głosu i przełączania kanałów radia. Jeden przewód łączy się z masą pcb, drugi nie miał przejścia na resztę elektroniki, przejście kończyło się na punkcie kontrolnym. Po sprawdzeniu mikroskopem okazało się że ścieżka która idzie od punktu kontrolnego jest przerwana .
Załączniki
Miejsce zaznaczone na czerwono
Miejsce zaznaczone na czerwono

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”