[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Szymon78

#136 Post autor: Szymon78 »

jakies nowe metody usuwania DPF-a???

i ta cena.. niedługo za 50pln bedą to robic :)

http://moto.allegro.pl/usuwanie-fap-dpf ... 37555.html

G-CStuning

#137 Post autor: G-CStuning »

...tjaa...wysyłasz plik...tylko jak go sczytasz i bezpiecznie wgrasz:?: 8) ..a szczególnie z EDC16c39...

CHRIS7779
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:23
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#138 Post autor: CHRIS7779 »

Marki pisze:Od wczoraj jestem (póki co ;) )szczęśliwym użytkownikiem diesla bez DPF-a :).
Zafira faktycznie jeździ normalnie po usunięciu mechanicznym DPF-a a przed modyfikacją elektroniczną.Bynajmniej u mnie tak było,bo przejechałem ok 50 km.Najlepsze jest to,że filtra nie miałem a w miarę pokonywania kilometrów komp pokazywał coraz większe nasycenie .Przed usunięciem nasycenie wynosiło 64% a po usunięciu i przejechaniu ok 50 km komp pokazywał nasycenie na poziomie 66%.Czyli prędzej czy później komp zainicjowałby proces wypalania filtra.
Przy okazji usunięcia DPF-a ze sterownika zawirusowaliśmy auto na 179KM.Wykresik wkleję jak tylko zeskanuję.
Jeszcze jedna uwaga.Sterownik EDC16C9 można robić po kablu bez demontażu z nadkola.
W jaki sposób sprawdzasz nasycenie :?:
ZAFIRKA B 1.9 CDTI '06 - 6,8L /100km

licznik

#139 Post autor: licznik »

CHRIS7779 pisze: W jaki sposób sprawdzasz nasycenie :?:

OPcom

Anony Mous

#140 Post autor: Anony Mous »

licznik pisze:
CHRIS7779 pisze: W jaki sposób sprawdzasz nasycenie :?:

OPcom
Dokładnie :)

Kempes9

#141 Post autor: Kempes9 »

witam! jestem szcęsliwym posiadaczem zafiry 19CDTI 2008 120km automat. Proszę o informacje, gdzie i za ile moge usunąć DPF-a

G-CStuning

#142 Post autor: G-CStuning »

..melduję kolejne Opelki bez DPFo-dziadostwa...Zafirka 120KM i Vectra 150KM...przy okazji Zafirka dostała 158KM :mrgreen:

TuneFORCE

#143 Post autor: TuneFORCE »

Szymon Jankowia pisze:jakies nowe metody usuwania DPF-a???

i ta cena..

hehe, mi to pasuje bo im więcej druciarzy tym więcej poprawek czy uwalonych sterowników :lol: potem taki sterownik stawiam na nogi, nanoszę ewentualna poprawkę i klient wie gdzie następnym razem się udać :D

Jeśli chodzi o Ople...dla nas to pikuś....za niedługo przekroczymy 100ke dlatego w tych autach nic nas już nie zaskoczy w przeciwieństwie do nowych w branży...

Anony Mous

#144 Post autor: Anony Mous »

Dziś wyskoczyło mi 4 tyś km od momentu wywalenia filtra (BC2 bije mi od tego momentu :) ). Auto śmiga bez najmniejszych problemów. Od momentu wywalenia filtra nie wywaliło mi ani raz żadnego błędu związanego z tym wynalazkiem. Spalanie ewidentnie mniejsze, po raz pierwszy jestem w stanie zejść poniżej 6 litrów.

ps. oszczędziłem już zafirce około 7-8 wypaleń
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 20:23 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#145 Post autor: Lorry »

O pytania o cene ile kosztuje wywalenie dpf proszę sie porozumiewac przez PW, bo ten temat do tego raczej nie służy.... :roll:

W związku z tym wszelkie posty tego typu bedą usuniete/usuwane :!:

TuneFORCE

#146 Post autor: TuneFORCE »

kaliope pisze:Dziś wyskoczyło mi 4 tyś km od momentu wywalenia filtra ...
a nie mówiłem :lol: mamy klientów co już po 150-200tyś km zrobili i też w samych superlatywach o usunięciu DPF się wyrażają...karetki pogotowia, wozy straży miejskiej... :D

licznik

#147 Post autor: licznik »

TuneFORCE pisze:
kaliope pisze:Dziś wyskoczyło mi 4 tyś km od momentu wywalenia filtra ...
a nie mówiłem :lol: mamy klientów co już po 150-200tyś km zrobili i też w samych superlatywach o usunięciu DPF się wyrażają...karetki pogotowia, wozy straży miejskiej... :D


ja zrobiłem 8 tyś i też zero problemów :lol:

G-CStuning

#148 Post autor: G-CStuning »

...no przecież DPF poszedł (fachowo) na przetopienie...więc jakich problemów oczekujecie? :lol:

licznik

#149 Post autor: licznik »

G-CStuning pisze:...no przecież DPF poszedł (fachowo) na przetopienie...więc jakich problemów oczekujecie? :lol:
może trzeba założyć nowy temat ,ale na autokacik.pl gościu wycina w naszych silnikach programowo EGR JEGO STRONA

Obrazek

G-CStuning

#150 Post autor: G-CStuning »

...Cinka znamy :P ...a EGR się "wycina" programowo..bezproblemowo :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”