Nieszczelne boczne, trójkątne szyby

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
j

Nieszczelne boczne, trójkątne szyby

#1 Post autor: j »

filip1974.74 pisze:witam, ostatnio po myji zauwazylem kropelki wody na malej szybce przodu. orientujecie sie czy ta szyba jest wklejana, slyszalem ze zdarzaja sie przykrecane - nie wiem tylko jak jest w ZA,
z gory dziekuje za info,pzdr
Artur pisze:Witam. Ja też po myjni zauważyłem, że trójkątna szybka z prawej strony jest mokra. Podonie było po deszczu :/ Co można z tym zrobić??
witam
ja u siebie mam przykręcaną.być może jest dodatkowo wklejana.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez j, łącznie zmieniany 2 razy.

filip1974.74

#2 Post autor: filip1974.74 »

witam, rozmawialem z zaprzyjaznionym blacharzem, podobno niebardzo mozna dokrecic ta srubke, czeka mnie prawdopodobnie wymiana szybki badz wklejanie; mail ktos podobne "przygody"? bede wdzieczny za podpowiedzi

Artur

#3 Post autor: Artur »

Widzę, że brak jakichkolwiek sugestii dotyczących tego problemu. A szkoda, szkoda bo powoli, powoli idzie jesień i zima i będzie szyba zamarzać od wewnątrz :/

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#4 Post autor: firek »

Artur, nie bardzo wiem jak ta szybka jest mocowana, bo nie było jeszce potrzeby jej u mnie demontowac, ale jeśli jest jak pisza koledzy przykręcana, to moze wystarczy ją zdemontowac-odkręcic- wyczyścis wszystko, miejsca styky szyba-nadwozie poczęstowac jakims dobrym srodkiem uszczelniajacym typu silikon i ponowny montaż. Jak wszystko ładnie wyschnie i będzie starannie złozone to wydaje się mi że powinno dac radę ;)

Artur

#5 Post autor: Artur »

Muszę się przyjrzeć czy nie zacieka jednak po słupku z przedniej szyby. Mam ją wymienioną i może tu jest nieszczelność. Przypatrzę się dokładnie na myjni ciśnieniowej.

M@rio

#6 Post autor: M@rio »

Artur pisze:Muszę się przyjrzeć czy nie zacieka jednak po słupku z przedniej szyby. Mam ją wymienioną i może tu jest nieszczelność. Przypatrzę się dokładnie na myjni ciśnieniowej.
Widzisz - tak też może być
Ja dla przykładu miałem już wymianę uszczelki szyby kierowcy bo się uszkodziła i potrafiło się kilka kropelek przedostać - ale to tylko przy myciu jak lałem dokładnie w to uszkodzone miejsce

Co do montowania szyb trójkątnych to nie wiem jak w ZA bo w ZB w moim aucie jest po prostu przyklejona.
Miałem włamanie i właśnie ten mały trójkącik mi wybili to z uszczelką ją oderwałem bez problemu i zakleiłem folią. Potem wkleili mi nową
pozdrawiam

Artur

#7 Post autor: Artur »

Co za "szlachetny" włamywacz. Wybrał najmniejszą szybkę, żeby Ci kosztów nie robić.

M@rio

#8 Post autor: M@rio »

Artur pisze:Co za "szlachetny" włamywacz. Wybrał najmniejszą szybkę, żeby Ci kosztów nie robić.
albo wręcz przeciwnie
każda inna szyba dostępna w 2 dni a na tę szybkę czekałem ponad tydzień aż z Niemiec przywiozą :>

Artur

#9 Post autor: Artur »

Oby nasze Zafirki spotykały takich typów jak najrzadziej :evil:

frisco
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2013, 06:51
Lokalizacja: Wodzisław
Model:

#10 Post autor: frisco »

Odgrzebałem temat gdyż dzisiaj podczas mycia mojej miesiąc temu nabytej zafiry zauważyłem że przy spłukiwaniu ne wewnętrznej stronie trójkątnych bocznych szybek pojawiają się krople wody ( na L i P).

Czy mieliście podobne problemy ?

Skasowany użytkownik 6483

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Stary, nie przejmuj sie tym , ja równiez tez tak mam :lol: . U mnie po myjce pojawia sie kilka kropelek wody po stronie pasażera. Nie ma z tym większego problemu bo te szybki sę wkręcane na takie plestykowe nakretki. Wiem to gdyz sam je zdejmowałem do malowania. |Widocznie niezbyt mocno jedna dokrecilem i stąd te krople wody. Nie jest to az tak uciążliwe dla mnie ale jak mnie najdzie wena wiosenką to zdejme te plastyki przy konsoli i odkręce tą szybke , oczyszczę i posmaruję silikonem przed ponownym wkręceniem. Myslę ,że to załatwi sprawę :)

PN

#12 Post autor: PN »

Witam,

Problem:
Zauważyłem, że mała boczna trójkątna szybka odstaje od nadwozia w górnym narożniku. Powoduje to przecieki i głośny szum podczas jazdy. Fot. 1

Obrazek

Rozbiórka:
1.
Podważamy długi poprzeczny panel podszybia na miejscu styku z panelem znajdującym się bezpośrednio pod trójkątną szybką. Torxem odkręcamy śrubkę, którą boczny panel jest przymocowany. Fot.2
Obrazek

2.
Wyjmujemy boczny panel, tu potrzeba trochę szczęścia i wyczucia. Są dwa zatrzaski, które mogą pęknąć. Panel po wyciągnięciu Fot. 3 i Fot. 4
Obrazek Obrazek

3.
Wyjmujemy gąbkę uszczelniającą spod szybki. Fot. 5
Obrazek

4. Wyjmujemy zaślepkę z panelu przykrywającego słupek, pod nią jest śrubka na Torx. Odkręcamy ją i znowu delikatnie "odrywamy" cały panel zaczynając od góry. Zdemontowany panel na Fot. 6
Obrazek

5.
Uwaga!! Szyba nie jest wklejona, jest przykręcona na 4 śruby z nakrętkami nr. 9. Fot. 7 i 8
Obrazek Obrazek

Diagnoza:
Śrubki (wkręty) są wklejone w szybę, w moim przypadku, po prostu jeden odkleił się od szyby. Powodem prawdopodobnie jest fakt, że szybka nie przylega idealnie do nadwozia tylko jest lekko naprężona.

Naprawa

Wyrwałem do końca odpadający wkręt. Wyciąłem po około 10 cm gąbkowej izolacji z każdej strony wyrwanego wkręta. Odtłuściłem płynem do naczyń miejsca, które miałem kleić czyli miejsce po wkręcie i miejsce po wyciętej izolacji. Posmarowałem podkładem do kleju do szyb, wyznaczone miejsca. Nakładałem klej i próbnie przykładałem szybę w miejsce w którym powinna się znaleźć, aż uznałem, że jest ok.
Szybę docisnąłem porządnie wcześniej odstający narożnik, klej do szyb jest bardzo gęsty i trzyma w sumie od pierwszego momentu, delikatnie nałożyłem jeszcze trochę tego kleju między szybę a metalowy rant.
TERAZ WAŻNE. Chodzi o to żeby szyba dokładnie trzymała się miejsca w którym wcześniej odstawała. Tak więc po wklejeniu, nakrętki trzymające szybkę przykręcamy tylko troszeczkę by szyba w miejscu, które nas interesuje nie odskoczyła znowu.
Samochód zostawiamy na noc, szpary można czymś zakleić żeby w nocy deszcz nie napadał. Następnego dnia mamy już wszystko gotowe. Fot. 9
Obrazek

Dokręcamy pozostałe nakrętki naciągając szybę. Plastiki montujemy tak samo jak je wyjęliśmy, tylko w odwrotnej kolejności :)

Cieszymy się jazdą w ciszy i bez przecieków. Koszt kleju i podkładu 30 PLN.

poprawiłem, bo jakoś dziwnie się czyta post skacząc góra dól :>
Załączniki
9.jpg
8.jpg
Tutaj już widać wklejoną szybę z wyrwanym wkrętem.
Tutaj już widać wklejoną szybę z wyrwanym wkrętem.
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
Panel poprzeczny w tym miejscu też trzyma się na zatrzasku.
Panel poprzeczny w tym miejscu też trzyma się na zatrzasku.
1.jpg
Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 16:50 przez PN, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”