[B] - kita - 1,9 CDTI - Cosmo - 150KM - 2009

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mariusz-czeki
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:10
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Łęczyca
Auto: Alfa Romeo Giulietta TBI Veloce
Model: Giulietta
Oznaczenie silnika: TBI
Gender:

#76 Post autor: Mariusz-czeki »

Ja testowałem ten system u siebie i niestety świeci trochę mocniej niż postojówki. Za mały odbłyśnik, przynajmniej w lampie z xenonem ;)
Najlepsze auta to te które są nasze :piwo:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#77 Post autor: Sebu$ »

kita pisze: 29 wrz 2019, 01:07 Zosia nie chce współpracować, miesiąc temu wymiana chłodnicy i przy okazji przyspieszona wymiana filtrów, oleju.
Dzisiaj po zakończonej jeździe usłyszałem inny niż zwykle dźwięk z samochodu i okazało się po szybkich oględzinach, że kabel od czujki temperatury spalin w DPF wisi pod podwoziem a po czujniku ni widu ni słychu :/ kolejne koszty.

janekW67 pisze: 20 sty 2019, 21:13
kita pisze: 20 sty 2019, 14:16 niebawem zacznie się przebudowa oświetlenia
A co masz zamiar robić?
Przerobienie kierunkowskazów na światła do jazdy dziennej, lecz ten projekt po raz kolejny odłożony na późniejszy czas :(
Czas się za to zabrać i w końcu to zrobić.
Teraz zobaczyłem, że masz Xenony. Zarówka w kierunku jest na stałe i nie wymienisz jej na tą z dziennymi. Chyba, że rozkleisz lampę i wydłubiesz ją z konstrukcji ;)

Inne rozwiązanie to coś takiego - przykład z ZB OPC : https://allegro.pl/oferta/swiatla-dzien ... 5982769835

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2019, 19:02 przez Sebu$, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Mariusz-czeki
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:10
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Łęczyca
Auto: Alfa Romeo Giulietta TBI Veloce
Model: Giulietta
Oznaczenie silnika: TBI
Gender:

#78 Post autor: Mariusz-czeki »

Sebu$ pisze: 29 wrz 2019, 18:30 Teraz zobaczyłem, że masz Xenony. Zarówka w kierunku jest na stałe i nie wymienisz jej na tą z dziennymi. Chyba, że rozkleisz lampę i wydłubiesz ją z konstrukcji ;)

Inne rozwiązanie to coś takiego - przykład z ZB OPC : https://allegro.pl/oferta/swiatla-dzien ... 5982769835

Obrazek
Dokładnie jak piszesz trzeba rozkleić lampy :) przerabiałem to i jest bardzo ciężko, a przy tym w ogóle się nie opłaca, bo nie ma efektu :(
Chyba że przeróbka na czarne jak u mnie to jest lux efekt :lol:

poprawiłem cytowanie - Sebu$
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2019, 19:34 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze auta to te które są nasze :piwo:

Awatar użytkownika
ZbychuW
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 09:09
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:

#79 Post autor: ZbychuW »

Witam,
To może i ja się dołożę do rozmowy z pytanie, bo widzę że rozmowa zeszła na temat świateł dziennych które i ja oglądałem. Chciałem u siebie dołożyć światła dzienne i bardzo mi się spodobał patent z podwójnym światłem (z halogenów nie chciałbym jednak rezygnować). Niestety w każdym opisie podane jest że to są światła do ZB OPC. Czy miał ktoś może doświadczenia z montażem tych świateł w zwykłej ZB po lifcie (Zewnętrznie halogeny wyglądają podobnie, ale dokładnie nie mam gdzie obejrzeć). Czy może jakiś inny patent do ZB Enjoy ?

Awatar użytkownika
kita
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2016, 18:52
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#80 Post autor: kita »

Długo nie pisałem więc dołożę cegiełkę i się ze wszystkimi przywitam,
Zosia stoi tym razem NIE :nie: sprawna, dobry silnik się rozdupcył.
w 2020 roku problemy z DPF i Zośka stała z próbami wyeliminowania błędów co się udało
w 2021 nie dopilnowana turbosprzężatka, i silnik się rozbiegał, naprawa długa bo powrócił jeszcze temat DPF
w 2022 normalne sprawy użytkowe
w 2023 padł rozrusznik, więc wymieniony, na przeglądzie wyszedł brak hamulca ręcznego
w 2024 czerwiec wymiana zacisków, klocków z tyłu aby ręczny zaczął działać, aby
w lipcu rozdupcył się silnik na amen i się właśnie z nim żegnam. zerwał się pasek klinowy tak niefortunnie, że wkręcił się pod pasek rozrządu, naciągając go wyginając przednie koło zębate od zaworów które się pogięły, wałek od strony wydechu pękł, i coś tam jeszcze czego już nie pamiętam co mechanik mówił.
Ogólnie silnik jest do wymiany lub auto na złomowanie.

Szukam silnika aby był względnie sprawny i pojeździł jeszcze tysiące kilometrów. ++ :f1:
Pozdrówka kita

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2254
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#81 Post autor: Pszczyna »

Tylko współczuć. :(
Tych silników sporo na rynku więc coś wybierzesz. :czyta: :taktak:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”