Centralny zamek - problemy związane z poprawnym działaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
TUX

#61 Post autor: TUX »

jezeli po dezaktywacji alarmu otworzyłeś drzwi
i pozniej alarm sam się aktywował to pewnie zrobiłeś gdzieś jakieś zwarcie
albo alarm masz walnięty [czyt ma zwarcie i blokuje drzwi]

M@rio

#62 Post autor: M@rio »

miałem dokładnie tak samo w citroenie a przyznam bez bicia że w zafi jeszcze nie patrzyłem

Anony Mous

#63 Post autor: Anony Mous »

TUX pisze:jezeli po dezaktywacji alarmu otworzyłeś drzwi
i pozniej alarm sam się aktywował to pewnie zrobiłeś gdzieś jakieś zwarcie
albo alarm masz walnięty [czyt ma zwarcie i blokuje drzwi]
Kolego raczej nic z tych rzeczy co piszesz - wszystko działa ok tylko ten przypadek który opisałem jak będę miał więcej czasu to potestuję. Myślałem że ktoś to już przerabiał :mrgreen:

Anony Mous

#64 Post autor: Anony Mous »

Sorry z góry ale mam dzis 15 lat po slubie i jestem po 1l Zubrówki z tesciem i kiepsko mi sie pisze ale napisze to łópatologicznie od początku zeby mi ktoś nie pisał o zwarciach w instalacji.

1.Przyszedlem do garazu w celu wymiany filtru i spryskiwaczy przed. szyby.
2.Otworzyłem Zoche z kluczyka
3.Otwarłem komore silnika (maskę)
4.Kluczyki z Zosi połozyłem na stole
5.Chwyciłem sie wyżej wspomnianej roboty
6.Grzebiąc przy filtrze powietrza słyszę ze zamknęły się drzwi.
7.Trochę zgłupiałem - mysle otworze jeszcze raz i poczekam patrzac na zegarek
8.Robiłem dalej a tu za ok. 4,5 min znowu sie zamkneły.
9.Powtórzyłem raz jeszcze i to samo
10.Ponaciskałem na guzik w kluczyku 2 lub 3 albo 4 razy i już nic się nie działo
11.Skonczylem robotę przy Zosi i centralny juz sam się nie zamknął.

To wszystko i to mnie dziwiło jak to aktywowałem :roll: Pozdrawiam :piwo:

TUX

#65 Post autor: TUX »

janusz822 pisze:15 lat po slubie
a to gratulacje! :D
:piwo:

Anony Mous

#66 Post autor: Anony Mous »

To powiem tak. Tankując paliwo samochód był otwarty (drzwi pozamykane) otwarta klapka z korka wlewu paliwa. Syn wysiadał i tankował a ja poszedłem wcześniej na stację .Po całej operacji tankowania i płacenia w kasie ( kilka minut) auto się pozamykało tzn centralny bez mojego udziału ( kluczyk wisiał na szyi).Klapka wlewu paliwa była otwarta podczas tankowania. Wiec chyba alarm nie ma tu nic do tego bo go nie posiadam.

Anony Mous

#67 Post autor: Anony Mous »

pablomaxim - dzieki bo myslale ze juz nie dam rady tego wytłumaczyc.

TUX - dzieki za zyczonka

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#68 Post autor: MieHor »

janusz822, a może masz sąsiada i jego kluczyk pasuje do Twojej Zośki?

Anony Mous

#69 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:janusz822, a może masz sąsiada i jego kluczyk pasuje do Twojej Zośki?
Tak schowal sie w bagazniku ha ha ha - a tak powaznie to sam zobaczysz jak Ci sie Zoska zamknie :lol: tylko miej wtedy kluczyki przy sobie :mrgreen: albo wyslij zonke po zapasowe :lol: przy okazji przyniesie :piwo:

Woytas

#70 Post autor: Woytas »

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale wiem, że opel miał jakieś problemy ze sterownikiem centralnego zamka. Z tym, że problem był odwrotny, tzn, CZ sam otwierał auto bez przyczyny, np. powrót z pracy popołudniu ( zamknięcie z pilota)- rano do roboty a tu auto otwarte.

Natomiast chyba bym to wykluczył, dlatego, że jak napisałeś po tej sytuacji cus tam powciskałeś i problem ustał ( ta jakby kwestia zaprogramowania funkcji) ale żaden ze mnie elektryk :P

mario175

#71 Post autor: mario175 »

U mnie od kilku dni nie dziala wcale centralny ani w kluczyku ani tym przyciskiem w srodku . Bezpieczniki dobre , bateria w kluczyku nowa. Tylna klapa raz dziala raz nie,przewaznie gdy potrzebuje otworzyc to odmawia posluszenstwa ajak jestem na parkingu to nie chce sie zamknac. pomocy

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#72 Post autor: Lorry »

Jakiesik zwarcie poszło albo coś w tym stylu...

Ja pomysłów nie mam i bez kumatego elektryka chyba nie da rady

Jak znasz hiszpański to wejdz na www.clubzafira.com i może tam ktoś lokalny Ci coś wskaże...

Woytas

#73 Post autor: Woytas »

odłącz zamek w bagażniku i spróbuj wtedy zamknąć central. Jak zadziała to masz przyczynę.

Awatar użytkownika
Goris
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2010, 09:54
Lokalizacja: Kęty
Model:

#74 Post autor: Goris »

U mnie to działa za każdym razem jak zrobię tak:

Wysiadam , zamykam drzwi , robię klik na pilocie (zamykanie) , robię klik (otwieranie) i po 5 min. samochód sam się zamyka. (to chyba rodzaj zabezpieczenia jakby ktoś sobie przypadkowo kliknął otwieranie).

tico0

#75 Post autor: tico0 »

Goris pisze:robię klik (otwieranie) i po 5 min. samochód sam się zamyka. (to chyba rodzaj zabezpieczenia jakby ktoś sobie przypadkowo kliknął otwieranie).
Gby byś w tym czasie otworzył drzwi to centralka już nie zarygluje drzwi, taki patent występuje w wielu centralnych zamkach i chyba wszystkich autoalarmach. Jest to taki rodzaj zabezpieczenia jak napisałeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”