Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#121 Post autor: Anony Mous »

Op-Com'a masz ??
Security Code masz ??

Ustaw język itp.. wywal kluczyki z auta i wprowadź je ponownie.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#122 Post autor: MieHor »

pablomaxim, Twój temat oczywiście kiedyś czytałem, ale wtedy to mnie nie dotyczyło i przeszedłem do porządku dziennego, to co opisałeś to dokładnie jest jak u mnie i dodatkowo efekt uboczny z przywracaniem ustawień fabrycznych we wszystkich zakładkach CD70 Navi.

tEREk, SC mam i pewnie będę musiał zrobić jak piszesz, ale wstrzymam się z tym aż pojadę do syna z wiadomych względów

Anony Mous

#123 Post autor: Anony Mous »

do Wrocka nie daleko więc jak coś to wpadaj roboty na max 15min :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#124 Post autor: MieHor »

tEREk, na razie nie planuję wycieczki, ale nie wykluczam

Anony Mous

#125 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze: otworzyłem samochód tym zapasowym kluczykiem, uruchomiłem silnik i radio musiałem włączyć i wyłączyć ręcznie (wcześniej włączało się po włączeniu zapłonu i wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki).
Witam ja nie mam nawigacji fabrycznej ale z załączeniem radia tez miałem ten przypadek. Drugi kluczyk mial co innego w pamieci. W moim przypadku zmienilem te ostatnie ustawienie i kluczyk juz to sam zapamiętal (chyba zał i wył zaplon wyjąłem i zapamiętał) musze jeszcze zobaczyc w książce.

Obrazek


Jesli chodzi o jezyk to tez zmieniłem w ustawieniach (drugie od góry bo mialem po angiel.)

Czyli - załączyłem radio wcisnąłem guzik Settings tam mam te ustawienia ze zdjęcia (CDC 40 OPERA)

Obrazek to z książki :piwo:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#126 Post autor: MieHor »

janusz822, dzięki za pomoc w ogarnięciu tematu, jutro poćwiczę z tym zapasowym kluczykiem, tak aby oba działały w identyczny sposób, zobaczymy czy to co piszą w instrukcji sprawdzi się,


//edit//


Dzięki wszystkim za zainteresowanie problemem i chęć pomocy.
Wszystko się wyjaśniło! Nie będę odkrywczy, ale porady i instrukcja obsługi ZB (str. 30) naprowadziła mnie na właściwy trop.
Zgodnie z instrukcją - cyt.:
Ustawienia zapisywane:
Podczas blokowania zamków samochodu następujące ustawienia są automatycznie zapisywane w pamięci jako ustawienia przypisane do użytego kluczyka:
- elektroniczny układ sterowania klimatyzacji,
- Info-Display,
- system audio-nawigacyjny,
- podświetlenie wskaźników.
Użycie danego kluczyka do odblokowania zamków samochodu spowoduje automatyczne przywrócenie zapisanych ustawień.

Sprawdziłem, przetestowałem i oba kluczyki mają na ten moment jednakowe ustawienia i niczego już nie zmieniają.

remi10

#127 Post autor: remi10 »

poszukuję instrukcji do cd 70 navi. czy jest gdzies dostępna na pdfie ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#128 Post autor: MieHor »

remi10, możesz otrzymać z tej strony www.projektnavi.pl - trzeba się zarejestrować i w odpowiednim dziale forum poprosić o przesłanie na swój adres email.

licznik

#129 Post autor: licznik »


goldens

#130 Post autor: goldens »

witam,

Ja też mam jakiś adapter do telefonu w aucie, ale nie wiem niestety do jakiego. Niemniej jednak uważam, że na pewno nie jest to do tego modelu którego posiadam. Czy są jakieś przejściówki do innych telefonów. Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat?

Dziękuję,

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#131 Post autor: MieHor »

goldens, jeśli myślisz o UWA (tym na tunelu za dźwignią hamulca ręcznego), to nie jest on przypisany do żadnego konkretnego modelu, przez UWA masz komunikację Twojego radia z telefonem przez BT, jeśli ma taką opcję, musisz tylko powiązać telefon z radiem albo dokupić adapter do Twojego telefonu, który będzie pasował do UWA

goldens

#132 Post autor: goldens »

będę próbował dziękuje za podpowiedź

--scalone--

koledzy a jak sprawdzić czy mam BT w swoim samochodzie?

//scalone posty //BajBus
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 19:03 przez goldens, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#133 Post autor: kicaj »

1) w radiu masz opcje telefonu,
2) w zakladce masz bluetootha
3) fejsem po polaczeniu z oodpowiednim modulem

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#134 Post autor: MieHor »

A jakie zakładki masz na wyświetlaczu? Czy jest zakładka telefonu? Jak jej nie ma to nie masz fabrycznego BT, chyba że nie wszystko masz aktywowane

goldens

#135 Post autor: goldens »

mam 3 zakładki, nutka, telefon i autko. Jak próbuję wejść z wyświetlacza na telefon to nie mogę. Jak naciskam przycisk na kierownicy ten od telefonu to babka gada coś po niemiecku, chyba mówi że telefon trzeba jakiś podłączyć. Nie wiem jak to mam zrobić, mam wprawdzie ten adapter pod ręcznym, ale do jakiegoś archaicznego modelu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”