ZAFIRKA Z22SE BŁĄD P1404!!!

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 3135

ZAFIRKA Z22SE BŁĄD P1404!!!

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

Witam, mam pytanko z czym związany jest ten błąd, wiem że chodzi o zawór EGR, ale czy trzeba go wymieniać? po skasowaniu błędu check sie nie zaświecił! jednak zafirka dalej ma nie równe wolne obroty i szarpie przy przyspieszaniu, na benzynie bardziej niż na gazie! na większnych obrotach jest oki, problem jest do około 2tys obr/min. byłem w serwisie opla i nie stwierdzili żadnych nieprawidłowosći, co nie zmienia faktu że auto kuleje! a na gorącym siliniku lubi się przylewać i trzeba jej dawać gazu do odpalenia!!! czy ktoś wie co to może być???

malus77

#2 Post autor: malus77 »

Witam
Dzisiaj poradziłem sobie z błędem P1404, więc może pomogę...
Co zrobiłem.
Wykreciłem i wyczyściłem zawór EGR( mimo że był wymieniony ale nie był nowy),użyłem Wd+ smar.
Następnie wykręciłem i wyczyściłem rurę odprowadzającą spaliny z głowicy do kolektora ssącego.
Wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem (kanały w głowicy także) i wszystko złożyłem na nowych uszczelkach.
Po skasowaniu błędu jest Ok.

Skasowany użytkownik 3135

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

oki dzięki, mam pytanko czy może miałeś może podobne objawy do mojej zafirki???bo u mnie po skasowaniu póki co błędu nie ma!!!

malus77

#4 Post autor: malus77 »

Miałem ostatnio problem z obrotami chociaż wcześniej ich nie było.

Skasowany użytkownik 3135

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

dzięki za poradę, skorzystam a jak się poprawi to dam znać!

Skasowany użytkownik 3135

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

dzisiaj na próbę zaślepiłem zawór egr, jest wyrażna poprawa w pracy autka, brak szarpania przy przyspieszaniu!!!koszt nowego 630zl, moze ktoś wie gdzie taniej kupić??????? :piwo:
jednak do końca zaślepienie nie pomogło, na zimnym silniku na pb szarpie przy rozpędzaniu, jak się rozgrzeje jest przyzwoicie, na lpg jest znacznie lepiej tylko wolne obroty jeszcze troszkę falują!!! to co szukać nowego egr????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”