Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ziunio

#121 Post autor: ziunio »

ok 2000 zł (nowa pompa, demontaż starej i montaż nowej)



//scalone//



sorry za spam ale nie mogę edytować mojego posta wyżej, dzisiaj się dowiedziałem że do wymiany jest głowiczka w pompie a nie całość, jednak koszty te same.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2010, 21:55 przez ziunio, łącznie zmieniany 1 raz.

vinga13

#122 Post autor: vinga13 »

Witam koledzy!
Mam problem z odpalaniem mojej zafirki, za pierwszym razem odpali, po kilkunastu sekundach gaśnie, po czym jest problem z odpaleniem i pali za 2 czasem 3 razem przy daniu po gazie. bardzo proszę o pomoc bo przeraża mnie najgorsza opcja wymiany pompy
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#123 Post autor: 12Marek »

Zrobiłeś :?:
Co było i ile kosztowało :?:

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#124 Post autor: 12Marek »

I co kolego - zrobiłeś?

baksik

#125 Post autor: baksik »

Witam. Jestem nowy na forum. Niedawno zakupiłem Zafirę A 1.8 LPG Elegance 2000r. i mam pewien problem z jej uruchamianiem. TZN. Jak jeżdżę na benzynie, to później po paru godzinach odpalam ją za jednym zakręceniem rozrusznika. Natomiast jak jeżdżę na gazie i zostawie ją na dłużej, to odpala dopiero po kilku sekundach w taki sposób jakby się powoli rozkręcał. Podejrzewam że to pompa, ale moę ktoś ma inny pomysł??
Instalacja gazowa to Gas system Gas Tech 500s
Pozdrawiam

ziunio

#126 Post autor: ziunio »

auto jest do odbioru we wtorek

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#127 Post autor: 12Marek »

Możesz napisać coś więcej?
Jak doszedłeś, że to pompa?
Kapało paliwo spod tej śruby torx?
Rozumiem, że mam postawić auto przodem niżej niż tył - duża ma być różnica poziomu?
Mam nadzieję, że to tylko świece ale wolę przygotować się na gorsze...
Czy wymiana przewodu od przelewów do pompy (taki czarny w oplocie) może spowodować, że będzie się zapowietrzał :shock:
Czemu tak długo trwała naprawa - nie wyobrażam sobie życia bez Zośki przez tyle dni :evil:
Pozdrawiam

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#128 Post autor: firek »

baksik, nazwa instalacji nic mi nie mówi, więc może napisz czy jest to sekwencja czy zwykła..
Tak czy siak usterka wskazuje na to że albo wtryski albo reduktor puszczaja gas i w momencie jak uruchamiasz auto to dostaje ono dwa paliwa i się poprstu zalewa..
Podjedz do jakiegos dobrego warsztatu gazowniczego a napewno zdjagnozują ;)

ziunio

#129 Post autor: ziunio »

jutro będę miał dokładny kosztorys całej naprawy i wszystko opiszę, zafirka w domu śmiga jak złoto ;)

Sajmon28

#130 Post autor: Sajmon28 »

Moją Zosię wczoraj postawiłem u mechanika w celu sprawdzenia i ewentualnej albo raczej niezbędnej regeneracji pompy. Dam znać jak się mechanik odezwie i podam kosztorys.

baksik

#131 Post autor: baksik »

Dzięki za zainteresowanie.
Jest to inst. IV gen firmy Gas System
Dane:
Reduktor - MG01E
El. zawór - LovatoEV00
Wielozawór - lovato 305
Obudowa wielozaworu - gzwm
Zawór tankowania - Lovato bc00
Zbiornik - gzwm 630/220/51
Zestaw wtrysku gazu Gas Tech 500s

Pozdr.

ziunio

#132 Post autor: ziunio »

Mimo zapewnienia ze strony naprawiającego że otrzymam w Piątek 08 10 rozpisanie kosztów naprawy, nie dostałem jej, następny termin Poniedziałek 11 10. Obecnie po naprawie, odpala Zafria za drugim razem z małym dymkiem. Będąc kolejny raz w warsztacie po specyfikacje kosztów, poruszyłem temat odpalania pierwszy raz w ciągu dnia i dowiedziałem się: że można dwa razy pogrzać świece i tak teraz robię odpala za pierwszym razem.

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#133 Post autor: radziko »

Tak czytam o różnych problemach na tym forum i ze smutkiem muszę stwierdzić że wiele spraw nie zostało wyjaśnionych a zwłaszcza w sprawie odpalania dizla. Sam mam z tym problem a mechanicy jak to mechanicy może być to lub tamto. Najlepiej powymieniać wszystko i może w końcu się uda. Może zapowietrzony a może świece lub wtryski a tak w ogóle to może pompa tylko czemu nie ma błędów. Normalnie jestem zawiedziony tym silnikiem.

kecajx26

#134 Post autor: kecajx26 »

zapowietrza się pompa wtryskowa przy śrubie od regulacji kąta wtrysku, oring się zestarzał i puszcza powietrze
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 22:13 przez kecajx26, łącznie zmieniany 1 raz.

kecajx26

#135 Post autor: kecajx26 »

niestety ten motor porażka jak nie znasz się to eksploatacja droga jest nie ztety

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”