[B]Opinie, problemy dotyczące silników 1,7 CDTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Przemcio

#46 Post autor: Przemcio »

kaliope pisze: Niemniej jednak, wydaję mi się popularność, czytaj: dostęp do części i mechaników znających sie na rzeczy przemawia za wyborem silnika 1.9 a nie 1.7.
To jest smutna prawda.Jak w serwisie postanowiłem kupić filtr oleju to po zamieszaniu znaleźli jeden. Ale ale czy wiesz jakie masz żarówki w światłach przeciwmgłowych ? :lol:

Anony Mous

#47 Post autor: Anony Mous »

Przemcio pisze: Ale ale czy wiesz jakie masz żarówki w światłach przeciwmgłowych ? :lol:
nie

Przemcio

#48 Post autor: Przemcio »

No właśnie serwis mówi że H3 a faktycznie HB3 ..... chyba :?:

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#49 Post autor: stapaw »

Witam.Ja o tych dwóch silnikach mogę powiedzieć tylko tyle:jak oglądałem przed zakupem 1,9 i 1,7 to zdecydowanie ładniej pracował ten drugi.Można by pomyśleć (chodzi jak benzyna a nie jak diesel).Pozdrowionka

ronin

#50 Post autor: ronin »

stapaw pisze:Witam.Ja o tych dwóch silnikach mogę powiedzieć tylko tyle:jak oglądałem przed zakupem 1,9 i 1,7 to zdecydowanie ładniej pracował ten drugi.Można by pomyśleć (chodzi jak benzyna a nie jak diesel).Pozdrowionka
To czemu wybrales 1,9 ? :)

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#51 Post autor: stapaw »

1.7 były od 2008r.oczywiście cena.Gdybym miał więcej gotówki,pewnie bym się skusił na 1.7.Pozatym stwierdziłem że 1.9 to sprawdzony silniczek fiatowski.

ronin

#52 Post autor: ronin »

stapaw pisze:Poza tym stwierdziłem że 1.9 to sprawdzony silniczek fiatowski.
Czyli wnioski zbieżne z moimi :)

Przemcio

#53 Post autor: Przemcio »

Panowie polecam przejechać się A17DTR. Znacie swoje to będzie dobre porównanie.Oczywiście w mieście i po autostradzie.Ja miałem taką możliwość :> A wiecie co robi ten silniczek z Corsą ...... Jeździłem takową z pakietem OPC.ODJAZD :lol:

Przemcio

#54 Post autor: Przemcio »

Wczoraj w ASO wgrano w Mojej Zośce poprawki do oprogramowania silnika i sterowania DPF. Ciekawi mnie ilu forumowiczów ma podobne serducha w autkach ;)

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 15:29 ]
Po przejechaniu paru kaemów stwierdzam subiektywnie że nowe oprogramowanie troszkę ożywiło dół ( do 1900 obr.) i nieco uspokoiło górę.

Awatar użytkownika
diabolog
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2010, 13:23
Imię: Adam
Lokalizacja: Szczytno
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#55 Post autor: diabolog »

Jaki koszt wgrania. Sam chciałeś czy poprostu zaoferowało ASO.
Zastawa 1100p 55KM; Daewoo lanos 1,5 16V 100KM; ZB 1,9 CDTi 150KM; a co potem ????

Przemcio

#56 Post autor: Przemcio »

Nie wiem jak jest to w Twoim przypadku bo masz inny silnik ze zdecydowanie bardziej dostępnym i powszechnym oprogramowaniem. :> Ja mam moduł sterowania Denso .Jak jedziesz do ASO z jakimś problemem do diagnosty to płacisz za podłączenie do Techa , automatycznie sprawdzają oprogramowanie i wgrywają nowe , bez pytania i za to też płacisz :lol: Tu na forum znajdziesz userów mających doskonale rozpracowany silnik Fiata i modyfikacje oprogramowania ECU. :piwo: Nie warto przepłacać ;)

rafallogi
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 2011, 00:50
Lokalizacja: Radom
Model:

#57 Post autor: rafallogi »

Witam,
potwierdzam wszystko o czym pisze Pzemcio, rzeczywiście na niższych obrotach czuje się lekką zapaść tego silnika, ale to co dzieje się później :arrow: istna strzałka :-)
Sam jeżdżę ZB 2008r niespełna 2 tygodnie i dopiero uczę się tego auta. Muszę to autko dostosować do siebie (światła koniecznie w automacie, wyłączanie CD30 po wyjęciu kluczyka już przestawiłem, pozostaje jeszcze zmiana języka). Najgorszy jest brak informacji, tj. dwa różne ASO podają zgoła odmienne czasookresy wymiany rozrządu 90 i 150 tys.km.
Nigdy nie jedz żółtego śniegu

Przemcio

#58 Post autor: Przemcio »

ASO w D i dwa w Szczecinie podały 150 tyś.( po wnikliwym sprawdzeniu ) i twierdzą że nie ma potrzeby wcześniejszej.Oczywiście przy przeglądach sprawdzamy stan paska.

GREG 75

#59 Post autor: GREG 75 »

hej moja zafira 1,7 125 km spala 11 l. miasto czy to norma. Posiadam ją dopiero tydzień i według mnie to trochę za dużo, proszę o opinie :D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 08:49 przez GREG 75, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#60 Post autor: Lorry »

Jak na krótkich odcinkach typu 2-3km z klimą w korkach itp to całkiem możliwe ;)

Poczytaj czem prędzej o DPFie byś nie miał niespodzianek niemiłych ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”