Lusterko wsteczne wewnętrzne - luźne

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Lusterko wsteczne wewnętrzne - luźne

#1 Post autor: Anony Mous »

Witam.

Mam bardzo luźne lusterko wewnętrzne. Np. nie da się przełączyć na opcję oślepiania z tyłu jedną ręką bo od razu całe się przestawia.

Da się jakoś to zrobić ?? Czy aby je wymienić muszę je odklejać z szyby czy da się to jakoś inaczej naprawić ??

Freshh

#2 Post autor: Freshh »

A w ogóle da rady przestawić np. obiema rękami?

Anony Mous

#3 Post autor: Anony Mous »

Freshh pisze:A w ogóle da rady przestawić np. obiema rękami?
Obiema tak. Chodzi o to że chodzi bardzo bardzo lekko. Żadnego oporu :(

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

jacek2308 pisze:umnie jest trochę podobnie i zaraz pokupnie tak było ale oile pamiętam to mnie to irytowało i naszybko wyciągnełem z tej kulki i jakąś cienką folię w cisnełem tak by nie było jej widać i teraz jest jest jako tako czasem myślę by to poprawić ale jak coś robię przy Zosi to brakuje miczasu albo poprostu otym zapominam
Czyli można jakoś to wyciągnąć bez odklejania ??

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#5 Post autor: jacek76 »

celius pisze:Witam.

Mam bardzo luźne lusterko wewnętrzne. Np. nie da się przełączyć na opcję oślepiania z tyłu jedną ręką bo od razu całe się przestawia.

Da się jakoś to zrobić ?? Czy aby je wymienić muszę je odklejać z szyby czy da się to jakoś inaczej naprawić ??

U mnie jest to samo. Rozbierałem całe lusterko i stwierdzam z całą pewnością , że nie da się tego naprawić. Szrot i kupno nieluźnego załatwia sprawę.

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#6 Post autor: jacek76 »

jacek2308 pisze:umnie jest trochę podobnie i zaraz pokupnie tak było ale oile pamiętam to mnie to irytowało i naszybko wyciągnełem z tej kulki i jakąś cienką folię w cisnełem tak by nie było jej widać i teraz jest jest jako tako czasem myślę by to poprawić ale jak coś robię przy Zosi to brakuje miczasu albo poprostu otym zapominam

Imienniku , ale Ty byki walisz...

lapm

#7 Post autor: lapm »

celius pisze: Mam bardzo luźne lusterko wewnętrzne. Np. nie da się przełączyć na opcję oślepiania z tyłu jedną ręką bo od razu całe się przestawia.
Raz ostro walnalem w lusterko reka i od tego czasu tez tak mam, cos musialo peknac. :/

bondzo001

#8 Post autor: bondzo001 »

Ja mam to samo.
Chcac raz bardzo dokładnie wyczyscic przednia szybe wyciagnołem lusterko,po zamontowaniu z powrotem, jakos nieszczesliwie go mocno pociagnołem i wyskoczyło z tej kulki.Po rozebraniu go na czesci pierwsze, okazało sie, ze miejsce w ktore wchodzi ta kulka,jest pekniete.Dlatego pewnie i u was jest takie luzne.Jak znajde chwile i opatentuje jak to usztywnic to podam na forum :D

celius całe lusterko mozna wyciagnac,przy szybie do gory,od dołu jest zabezpieczenie :!:

podbiel

#9 Post autor: podbiel »

Może to odp na mój źle wpisany post w innym temacie usunięty dlatego odp wydaje się bez tematu. Chodziło mi o model 2000 a przeskoczyło mi okno przeglądarki. Czasami się z tym spotykam tylko różnic nie widzę. Jeśli chodzi o lusterko żeby nie było OT to też mam luźne i wcale mi to nie przeszkadza. poprostu zamiast używać "przestawiacza" przesuwam całe lusterko.

Awatar użytkownika
adrianzwp
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 06 kwie 2010, 19:00
Imię: Adrian
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Zafira 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#10 Post autor: adrianzwp »

TTTM - ten typ tak ma....

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#11 Post autor: radziko »

U mnie również luźne i też pęknięta plastykowa tulejka. Na razie tego nie ruszam może kiedyś pobawię się z tym.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#12 Post autor: firek »

No to i ja juz wiem czemu takie luźne... :?

netsky0
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2020, 11:42
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira a 2.0 dtl
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z20DTL

#13 Post autor: netsky0 »

Lusterko udało się naprawić najprostsza metodą trytytka i lusterko spowrotem sztywno pracuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”