Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#136 Post autor: radziko »

myślę że tu nie chodzi o eksploatację a słabe wykonanie niektórych części weźmy tu np świece które ukręcają się. sam olej napędowy jest suchy i jest słabe smarowanie. Słyszałem że niektórzy to na zbiornik paliwa dolewają miksolu aby poprawić właściwości smarne w pompie. Jak zrobię porządek z filtrem paliwa to zobaczę co dalej będę wymieniał bo na razie podejrzenie zapowietrzania się.

Sajmon28

#137 Post autor: Sajmon28 »

Dzwoniłem dziś do mechanika zapytać o efekt diagnostyki pompy. Okazało się, że jakiś tłoczek jest zapieczony i niewłaściwy kąt chyba wtrysku. Regeneracja pompy plus nowa elektronika z kalibracją na stole pompy i jej montażem i demontażem to koszt 2000 zł. Wersja jw. ale z elektroniką używaną (gwarancja na 1 miesiąc) to koszt 1200 zł. Wybrałem dla św. spokoju wariant pierwszy. Czekam na odebranie auta.

kecajx26

#138 Post autor: kecajx26 »

ja robie saM I SMIGAM SE ZEFIREM HE W du*** MIEĆ POMPIARZY

marcinzx1

#139 Post autor: marcinzx1 »

to gratulacje ja sam to nawet maski nie otwieram bo nic nie umiem :(

ziunio

#140 Post autor: ziunio »

Posiadam już specyfikację naprawy!

sterowniki + zestaw części 1100 zł
zestaw naprawczy 60 zł
zawór vp 60 zł
usługa+ programowanie ster. 450 zł
dem. i montaż pompy 400 zł
głowica pompy 430 zł

Wszystko elegancko śmiga, auto zapala bez problemu za pierwszym razem! Pozdrawiam!

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#141 Post autor: radziko »

no i zobaczcie ile kasy idzie do kieszeni, porażka

Sajmon28

#142 Post autor: Sajmon28 »

Zosia w domu. Koszt 2000 zł. Dzisiaj rano jak i wiele razy później pali "od strzała". Jak płaciłem trochę "bolało" ale jestem zadowolony. Mogę śmiało polecić specjalistę od diesli i pomp w okolicach Częstochowy.

Sajmon28

#143 Post autor: Sajmon28 »

No i chyba za wcześnie sie ucieszyłem. Dzis rano Zosia znowu miała problemy z rozruchem. Chyba sie poddam i kupię sobie Cinquecento na gaz.

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#144 Post autor: 12Marek »

No to współczuję :(
Nie rób tego. Kup sobie Passata'93 na ropę. Naprawdę polecam. Miałem 10 lat i mniej problemów niz przez rok z Zośką... Żeby nie to, że pies mi się nie mieścil do sedana :evil:
Szkoda, ale nie pomogę.
Ale jak juz wygrasz to nie zapomnij powiadomić co było!
Pozdrawiam

Sajmon28

#145 Post autor: Sajmon28 »

Acha. Po odpaleniu poleciał obłok białego dymu z rury. A tak na marginesie to mam drugie auto i włąsnie CC z gazem. Problemów jeszcze więcej ale przynajmniej naprawy mniej kosztowne a części masa na szrocie :)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#146 Post autor: Dziadek13 »


cebu

#147 Post autor: cebu »

mam ten sam problem , lekki mróz i dopala za 2,3 razem , czy chip rozruchowy może coś pomóc w tym temacie?

TUX

#148 Post autor: TUX »

cebu pisze:czy chip rozruchowy może coś pomóc
może - poszukaj na forum dużo o tym było - mojeje Z pomogło

Sajmon28

#149 Post autor: Sajmon28 »

Po otworzeniu dziś maski okazało się, że "wisi" jakaś wtyczka obojk filtra paliwa. Okazało się, że pasuje ona idealnie do gniazda na tym filtrze. Przypuszczam, że jest to podłączenie do podgrzewania paliwa w filtrze. Mam nadzieję, że było to przyczyną tego, że po kiklu dniach od naprawy zaczął znowu gorzej palić silnik. Czy odłączona wtyczka czyli brak grzania paliwa ma duże znaczenie na poranny rozruch ?

cebu

#150 Post autor: cebu »

może by się ktoś podzielił wrażeniami z zastosowania chipa rozruchowego , szukałem na forum niewiele znalazłem w tym temacie
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”