Olej pod korkiem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dante67

Olej pod korkiem

#1 Post autor: dante67 »

Witam!
Zauważyłem niedawno, że pod korkiem wlewu oleju zbiera mi się olej. Jaka może byc tego przyczyna?
Pozdrawiam!

j

#2 Post autor: j »

to chyba dobrze że olej a nie woda.myśłę że to wina tego że silniki są smarowane olejem.ale mogę się mylić :>

dante67

#3 Post autor: dante67 »

janko79 pisze:to chyba dobrze że olej a nie woda.myśłę że to wina tego że silniki są smarowane olejem.ale mogę się mylić :>
Chyba mnie źle zrozumiałeś-pisząc pod korkiem miałem na myśli, że olej zbiera się na pokrywie zaworów (na zewnątrz pokrywy-jaśniej juz się chyba tego nie da określić).

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: MieHor »

No to najprawdopodobniej uszczelka pod korkiem nie spełnia swojego zadania, bo podczas pracy silnika pod pokrywą jest olej i to on wydostaje się na zewnątrz. Najlepiej zmień uszczelkę lub kompletny korek (wydatek groszowy) i po sprawie

j

#5 Post autor: j »

kolego korek ma uszczelkę z marnej gumy.jedź do aso,tam kupisz za całe 2,50pln.u siebie juz 2 zmieniałem.

dante67

#6 Post autor: dante67 »

Już myślałem, że to jakaś grubsza sprawa. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rogal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2010, 09:01
Lokalizacja: Lubartów
Model:

#7 Post autor: Rogal »

Miałem to samo okazało sie ze korek był pop rostu zle dokrecony ot to i cała przyczyna

j

#8 Post autor: j »

a w temacie źle dokręconego korka to się nie wypowiem bo u mnie to nagminne.co za tym idzie częste mycie silnika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”