Woda pod dywanikiem gumowym kierowcy

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Woytas

#31 Post autor: Woytas »

polecam trocinki :lol: dobrze wyciągają wilgoć o po wszystkim tego czego nie zbierzesz "łopatką" to odkurzaczem wciągniesz

stanleyy

#32 Post autor: stanleyy »

Witam!
Od roku mam Zosię. Mam taki nietypowy problem. Po podniesieniu dywanika od strony kierowcy mam wodę!!! Nie mam pojęcia skąd ona leci. Jedyne co zauważyłem to to, że w czasie deszczu zdjąłem dywaniki i widać było jak leciała malutka strużka od góry po wykładzinie. Czyli pewne jest, że woda leci gdzieś z góry.Bardzo proszę o pomoc. Już mi ręce opadają.Na początku myślałem, że woda leci z bieżnika butów, ale za dużo jej było.

ZAKROPIOLO

#33 Post autor: ZAKROPIOLO »

Witaj
A to na pewno woda, a nie płyn chłodniczy?

wojciech2005

#34 Post autor: wojciech2005 »

Kolego -miałem do niedawna ten sam kłopot-u mnie woda leciała w czasie deszczu przy śrubach mocujących silnik wycieraczek i kapała na rurki od nagrzewnicy a rurkami do środka -po deszczu była masakra-w miejscu gdzie te rurki wchodzą w ścianę grodziową zasmarowałem takim lepikiem i po problemie :)

stanleyy

#35 Post autor: stanleyy »

Koledzy! zdjąłem tą osłonę. I mogę powiedzieć, że napewno jest to woda dostająca się do wnętrza. Napewno nie płyn, klimy w tej chwili nie używam więc również odpada, zresztą kilka dni temu używałem i woda leciała pod samochodem, także wykluczam. Zauważyłem jednak że na hamulcu nożnym na tej obudowie i gumie wchodzącej do ściany grodziowej taki brązowy nalot, jakby wyschnięta zardzewiała woda. Czy jest to możliwe, że tędy wlatuje woda? Jak toto uszczelnić, rozebrać?Dodam jeszcze że szyba jest oryginalna, rocznikowo zgadzająca się z resztą szyb. A może ta uszczelka pod szybą ma jakiś wpływ na tą całą sytuację? Ostatnio ją dociskałem bo spadła. Wcisnąłem na silikonie, ale niezbyt dokładnie czy jak?Samochód sprowadzony z Niemiec.Kurde, z 19 letnim Fiatem nie miałem takich jaj - nie miałem co robić to se kupiłem Opla. Teraz nie narzekam na brak zajęć w czasie wolnym

Anony Mous

#36 Post autor: Anony Mous »

Zdejmij uszczelkę która znajduje się na dole szyby, przeczyść i daj pod nią silikon powinno pomóc. Zośki tak mają te uszczelki po jakimś czasie odklejają się i tamtędy dostaje się woda.
Pozdrawiam

stanleyy

#37 Post autor: stanleyy »

Kolego DANET! Miałeś rację.Po podklejeniu dokładnie uszczelki na silikonie jest ok.

Anony Mous

#38 Post autor: Anony Mous »

to super że mogłem pomóc :piwo:
Pozdrawiam

Spec

#39 Post autor: Spec »

Witam

Również mam podobny problem nie jest to płyn bo zawor nagrzewnicy już wymieniałem. I jest on szczelny płyn nie ubywa. Klimy nie uzywam od ponad 2 miesięcy.

Cały czas mam wode pod nogami. Być może kapie po tych rurkach jescze to sprawdzę.

Awatar użytkownika
Pawel
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wągrowiec
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#40 Post autor: Pawel »

Kiedyś taki sam problem miał mój znajomy- woda pod dywanikiem ,chodziło o Seata,problemem była uszczelka dzwi kierowcy,po wymianie uszczelki było po problemie,
Każdemu zdarza się być głupcem przynajmniej przez 5 minut dziennie.
Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu.

Rafał

#41 Post autor: Rafał »

Witam
Ja miałem podobną sytuację z cieknącą wodą i okazało się jak już tu wcześniej pisał wojciech2005 woda ciekła po śrubach którymi przykręcony jest silniczek wycieraczek. Odkręciłem nakrętki i dałem tam gumowe podkładki i narazie wszystko jest ok i nic nie cieknie. Proponuję jeszcze dokładnie wysuszyć to miejsce pod dywanikiem kierowcy później :).

Pozdrawiam

gregorio__80

#42 Post autor: gregorio__80 »

Witam
zauważyłem że moja Zosia podczas mocniejszego deszczu przecieka gdzieś na tylnym lewym rogu dachu tzn niezależnie od położenia pojazdu zawsze ścieka mi woda po ostatnim lewym słupku i zbiera się na lub spływa z lewego podłokietnika 3rzędu siedzeń czy ktoś się z tym spotkał bo nie wiem czy to z relingu czy może z jakieś uszczelki wlepię potem foty to będzie jaśniej. Dajcie jakieś pomysły żebym za dużo nie rozbierał bo szkoda a z moimi łapami to pewnie połamię jeszcze. :lol:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 16:08 przez gregorio__80, łącznie zmieniany 1 raz.

olo018

#43 Post autor: olo018 »

Gdzieś ktoś pisał że przecieka tylna szyba ,a ona chyba jest przykręcana ,poszukaj tematu o tej szybie .

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#44 Post autor: radziko »

Dokładnie szyba tylna jest przykręcana i widać to po zdjęciu plastików. Tam może przeciekać.

j

#45 Post autor: j »

kolego sprawdz antene,może sparciała uszczelka pod podstawą antenyi zacieka ci po kablu antenowym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”