Czy popielniczka jest podświetlana ?

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Czy popielniczka jest podświetlana ?

#1 Post autor: Anony Mous »

Wczoraj zauważyłem że żaróweczka od zapalniczki się przepaliła (chyba od kupna się nie paliła) więc dziś postanowiłem wymienić. Zastanowiło mnie jedno, że nie jest podświetlana popielniczka !! W Astrze F była podświetlana a tutaj nie ma wewnątrz szybki przez którą mogłoby przedostać się światło :shock: Czy nasze zosie tak mają ??

patryk

#2 Post autor: patryk »

niestety....

sQcha

#3 Post autor: sQcha »

Potwierdzam, w Astrze miałem podświetlaną, a w Zośce nie mam.

olo018

#4 Post autor: olo018 »

A w mojej jest podświetlenie popielniczki ale bardzo słabe ,może słaba żarówka ? ale jak świeci ta mała lampka w lusterku to prawie nie widać że jest podświetlanie ,trzeba rozebrać i zobaczyć czy żarówka słaba albo wstawić inną.

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

olo018 pisze:A w mojej jest podświetlenie popielniczki ale bardzo słabe ,może słaba żarówka ? ale jak świeci ta mała lampka w lusterku to prawie nie widać że jest podświetlanie ,trzeba rozebrać i zobaczyć czy żarówka słaba albo wstawić inną.
Żarówka jest tylko jedna (w astrze F tez była 1) i ona jest przy zapalniczce.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#6 Post autor: QRZOL »

U mnie podświetla też słabo , ale wymienię żaróweczkę od podświetlenia zapalniczki może się poprawi..bo to na jednej żarówce idzie :)
Obrazek

maly.art

#7 Post autor: maly.art »

jaq niedawno zauważyłem lampke w popielniczce, ale jeszcze nie miałem czasu tam zajrzeć

olo018

#8 Post autor: olo018 »

Może być jakiś błąd konstrukcyjny,albo ta część która przenosi światło nie przylega odpowiednio do żarówki? ,będzie chwila czasu to sprawdzę ,choć popielniczka służy mi do drobnych i bezpieczniki sobie tam odpoczywają :mrgreen:

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#9 Post autor: marwisn »

Akurat mam zdemontowaną popielniczkę. Nie jest ona podświetlana.

W asterce f jest specjalne okienko i pryzmacik, który powoduje przeniesienie światła.

W zafirze takiego okienka nie ma. Dodatkowo na żarówce jest założony czarny kapturek kierunkujący światło na pryzmacik gniazda zapalniczki.

Jakieś światło może się przedostać przez górny otwór na popielniczką (służący do blokowania klapki popielniczki po otwarciu), ale to raczej świadczy o braku tego kaptura

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#10 Post autor: raszmen »

U mnie podświetlenie popielniczki działa. Na całej szerokości jest pasek który przenosi światło z podświetlenia zapalniczki. Nie jest to mocne światło ale zawsze coś.

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#11 Post autor: jendrek »

W panelu sterowania nawiewem jest tam oczko które podświetla popielniczkę .

olo018

#12 Post autor: olo018 »

Rozebrałem tą popielniczkę , i jest podświetlana tylko wygląda to tak jak brakuje pryzmatu który przeniesie światło z żarówki przez ten otwór na ten plastik który świeci przez okienko w popielniczce.
Trochę fotek, i po mojej małej ingerencji w konstrukcje ;)

http://foto.onet.pl/lzhul,4ygynnkynho8, ... album.html

Na wieczór zobaczymy co to dało.

sQcha

#13 Post autor: sQcha »

olo018 pisze:...popielniczka służy mi do drobnych i bezpieczniki sobie tam odpoczywają :mrgreen:
Mi też :D
olo018 pisze:Rozebrałem tą popielniczkę , i jest podświetlana tylko wygląda to tak jak brakuje pryzmatu który przeniesie światło z żarówki przez ten otwór na ten plastik który świeci przez okienko w popielniczce.
Trochę fotek, i po mojej małej ingerencji w konstrukcje ;)

http://foto.onet.pl/lzhul...,fotoalbum.html

Na wieczór zobaczymy co to dało.
Ciekawy pomysł z pryzmacikiem z pinezki :D

Czekam na fotki "wieczorne".

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#14 Post autor: marwisn »

Kurka...u mnie nie ma nic takiego :? .

Anony Mous

#15 Post autor: Anony Mous »

marwisn pisze:Kurka...u mnie nie ma nic takiego :? .
Z tego co pamiętam jak wczoraj wymieniałem żaróweczkę też tego nie ma. Nie ma żadnego okienka przez które mogłoby dostać się światło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”