EPC-Potrzebny numer części

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pagor1

EPC-Potrzebny numer części

#1 Post autor: pagor1 »

Zabrałem się do odgrzybiania klimy, więc po pierwsze wymiana filtra kabiny- normalka. W trakcie roboty zauważyłem brak cięgna pomiędzy silniczkiem a klapą wentylatora (mam układ Behr) który ma otwierać i zamykać obieg wewnętrzny. Brak cięgna (przypuszczam że to kawałek drutu zagięty na jednym końcu a od strony filtra z nasadka kulowa) powoduje że mam cały czas włączony obieg zewnętrzny. Proszę "wyposażonych" o pomoc w znalezieniu numeru części - sprawdzę czy dostępna w serwisie i za ile. Myślę że można by to dorobić ale dokładne wykonanie może być problematyczne.
Zafira A 2001 Z16XE klima manulana układ Behr

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#2 Post autor: rzadki »

kurcze, szukam i za bardzo nie widzę. jeśli nie problem to podeślij nr VIN, będzie mi trochę łatwiej :)


nie wiem czy dobrze wyszukałem. ogólnie to ciężko znaleźć ten metalowy pręt jako osobna część. spróbuj może spytać się w takiej kategorii:

KOMPLET, DŹWIGNIA, DYSTRYBUCJA POWIETRZA, OBUDOWA NAGRZEWNICY, KIEROWNICA PO LEWEJ (BEHR)

nr części - 93174399. nr katalogowy - 18 22 925

ale mogę się niestety mylić, może z nr VIN pójdzie łatwiej :) z tym że odezwę się dopiero jutro po 16. do tego czasu jak nikt nie napisze to zawsze można spróbować zadzwonić do ASO :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

pagor1

#3 Post autor: pagor1 »

WOLOTGF7512100693

może pomoże... ;)

z góry wielkie dzięki, a do serwisu na razie nie dzwonię bo przez telefon to mógłbym nie wytłumaczyć...

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#4 Post autor: rzadki »

pagor1 chyba więcej nie pomogę - nie wiem czy dobrze wytypowałem część. ogólnie to wygląda to trochę inaczej tu na rysunku i to jak u mnie w aucie wygląda. wiem o jaki pręt pytasz, kojarzę jak wymieniałem filtr kabinowy, ale tu w EPC4 ciężko mi dojrzeć takowy. to co ustaliłem to

nr części 9117383 nr katalogowy 18 45 987 - PRĘT, ŁĄCZĄCY, SILNIK DO KLAPY RECYRKULACJI POWIETRZA, KIEROWNICA PO LEWEJ (BEHR)

tu rysunek tego co widzę w EPC - jakość po powiększeniu słaba, ale lepiej nie dam rady. część o której piszemy to 13

Obrazek


ten sam "pręt" pod pozycją 13 występuje na rysunku w 3 miejscach - dla ułatwienia pociągnąłem strzałki by Ci wskazać. wg mnie to o to nam chodzi. chyba że nie, a widzisz to na rysunku co Cię interesuje to pisz :)

Obrazek


Pozdro ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

pagor1

#5 Post autor: pagor1 »

Chyba nie chodzi o ten pręt.
Na zdjęciu zaznaczyłem pomarańczową strzałką umiejscowienie siłownika. Pręt (wodzik) steruje klapką wentylatora (zielony krzyżyk) Na klapce wentylatora znajduje się dźwignia (zielona strzałka) do której pręt jest przymocowany na zatrzask kulowy.

Obrazek

Jeśli nic takiego nie występuje w EPC to sobie sam dorobię (ale wolał bym tego uniknąć).
Dzięki

[ Dodano: Pon Lis 01, 2010 08:45 ]
Poradziłem sobie, nierdzewny pręt spawalniczy okazał się w sam raz. Już ktoś wcześniej próbował to naprawiać ale chyba nie bardzo wiedział jak bo mechanizm zalany był superglue. Ważne że obieg się zamyka i otwiera bezinwestycyjnie.
Dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”