Zafirka A - problemy związane z czujnikami parkowania - PDC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
HappySales77

#16 Post autor: HappySales77 »

Chciałem się dołączyć do dywagacji jednak troche zbaczając z tematu ale tylko jako propozycja. Mam nadzieje że młodzież i seniorzy wybaczą :)
Swego czasu też rozważałem Parktronic czy PDC (jak kto woli). Jednak analizując to co jest na rynku w stosunku jakość / cena zdecydowałem się na duże uproszczenie i sprawiłem sobie na szybe soczewkę fresnela (koszt 25 zł). Sprawuje się znakomicie i moim skromnym zdaniem przy tak przeszklonej budzie jaką ma Zafira Parktronic jest fajnym gadżetem jednakże troche przerost formy nad treścią.
Dodam jeszcze że na niekorzyść Parktronica działa to że wyje sygnałem ciągłym od 50cm,
wyświetlacz zdaje się że już pokazuje 0 (ale tu może się coś zmieniło)
a przy takim dystansie jeszcze można coś pokombinować :)
No i Parktronic przy sprzedaży trzeba oddać a soczewkę nie :)
Ale oczywiście kolega bondzo001 jeśli musi mieć bo taki ma fetysz :P to powodzenia w znalezieniu dobrego zestawu w dobrej cenie

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#17 Post autor: BajBus »

bondzo001, odpowiedź masz juz wcześniej
w ZA byly tylko czujniki cofania montowane przez fabryke ale jako wyposażenie dodatkowe... i wszystko w temacie

a co do zderzaka, to moge oddać swój z otworami na czujniki w zamian za (najlepiej czarny) OPC
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

mrudzin

#18 Post autor: mrudzin »

Witam.
Proszę o pomoc w zamontowniu czujników cofania z tyłu i przodu. Interesuje mnie lokalizacja cujników na zderzakch oraz jak poprowadzić wiązke kabli i gdzie zlokalizować sterownik systemu.
Z góry dziękuję.

Michu68

#19 Post autor: Michu68 »

Właśnie zamontowałem czujniki parkowania ale z tyłu instalacja jest prosta gorzej z instalacją samych czujników wg schematu wiercisz otwory w metalowej listwie znajdującej sie za plastikową maskownicą zderzaka ja umieściłem je pod ta listwa i potem wyregulowałem czujnikami -działa
www.langzeittest.de/opel-zafira/technik/index.php

Sajmon28

#20 Post autor: Sajmon28 »

Możesz mi przesłać foto tylnego zderzaka z czujnikami, bo mam zamiar zamontoważ ale nie wiem w którym miejscu je osadzić. Mam 4 czujniki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#21 Post autor: MieHor »

Sajmon28, tutaj masz doskonała poradę na ten temat łącznie ze zwymiarowanym rysunkiem tylnego zderzaka http://www.langzeittest.de/opel-zafira/ ... kpilot.php

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#22 Post autor: BajBus »

jak by ktoś chciał to mam do sprzedania zderzak z fabrycznymi otworami na czujniki...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

koniol

#23 Post autor: koniol »

witam mam pytanie chce zalorzyć do mojej zafirki czujniki cofania tylko niewiem jakie kupić pomóżcie

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#24 Post autor: Dziadek13 »

Ja bym powiedział tak kupic proste bez zbędnych bayerów na dzwięk z tylu auta i takie ci wystarczą i mniej kabelków,chyba że lubisz choinke jakieś wyświetlacze ale i tak nie będziesz na to patrzał a koszy duże.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#25 Post autor: oki »

Kup tak jak pisze Dziadek13 zwykłe z buzzerem ale dobrej firmy, nie jakieś allegro za 60PLN bo to z reguły działa jak chce (miałem przyjemność montować trzy takie zestawy)
Jeśli już ma być tanio to poszukaj np Exusa lub SPY ew. Phantom będą kosztować ze dwa razy więcej ale przynajmniej to działa w miarę normalnie.
Wiadomo nie są to cyfrowe czujki z korekcją błędów etc.
Exus ma np to do siebie ze czujki są całe czarne z bardzo małą szczeliną między obudową a czujką według mnie wyglada to estetycznie, dwa są dość duże co daje według mnie lepsze działanie (w przypadku analoga to jest większa powierzchnia emitowanej fali oraz powierzchnia odbiorcza) mniej podatne na zakłucenia http://www.exus.pl/products,product,57
Do tego mają sciętą obudowę co umożliwia korekcję położenia bez uzywania jakiś pierścionków, które powodują odstawanie czujek od podłoża.
Te SPY idą na montaż jako dodatkowa opcja np w Skodzie (sam osobiście montowałem kilka szt)

Ja osobiście zawsze wybieram dodatkowo moduły z minimalną odległością ok 30cm lub poniżej
Spotkałem się ze te z allegro mają minimum 40 lub nawet 50cm co wynika z ich dokładności działania i błędu pomiarowego, jak dla mnie to już tragedia.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#26 Post autor: opelmen »

Mam pytanko...
Czy ten czarny element przedniego zderzaka jest dostępny od wewnętrznej strony i jest tam na tyle miejsca aby w nim umieścić czujniki parkowania ?
Miałem zderzak zdemontowany gdy zakładałem p-mgłowe ale nie przyglądałem mu się szczegółowo.
Pytam bo tak się zastanawiam czy nie kupić sobie zestawu na 6 czujników (2 do przodu), ale z drugiej strony nie chciałbym szpecić zderzaka nimi (w tym czarnym elemencie nie byłyby tak "widoczne")...
Obrazek
Obrazek

vojti

#27 Post autor: vojti »

Ja zamontowałem czujniki tylne. Kupiłem srebrne firmy Valeo. Z daleka nie widać ich, a z bliska nawet rasowo wyglądają. Myślę, że i na przednim zderzaku w kolorze nadwozia będzie efektownie.

dymonmarek

#28 Post autor: dymonmarek »

Witam. Na wiosne lub jak tylko zrobi się ciepło będę montował zestaw VALEO Park & Beep 4 czujniki z tyłu i cztery z przodu. I tu moje pytanie którędy najlepiej przejść wiązką kabli z kabiny do komory silnika?. Z góry dziekuje za odpowiedź.


Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#29 Post autor: oki »

Wygodne przejście jest w grodzi czołowej obok serwa, tam jest przelotka gumowa i wychodzisz nad pedałami.

dymonmarek

#30 Post autor: dymonmarek »

oki pisze:Wygodne przejście jest w grodzi czołowej obok serwa, tam jest przelotka gumowa i wychodzisz nad pedałami.
Wielkie dzięki za odpowiedź, ja na razie patrzyłem tylko od strony silnika i normalnie masakra nie ma gdzie nawet palca wcisnąć ;-) a co do kabiny to dopiero jak zrobi się cieplej bo trochę ręce marzną .

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”