[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Przemcio

#91 Post autor: Przemcio »

Polecam AutoŚwiat tegotygodniowy .Sporo na temat. Przy zakupie zwracamy uwagę na DOT i do jakiej kategorii aut są dedykowane. Wbrew pozorom bardzo ważne . :>

ronin

#92 Post autor: ronin »

Bodek_K pisze:Znalazłem coś takiego:
Vredestein Snowtrac 3 205/55R16 91 H
Co koledzy na to ??
Na Allegro można poszukać za przyzwoitą cenę.
Allegro
"Opona Vredestein Snowtrac 3 przeznaczona jest dla samochodów osobowych klasy średniej o średnich pojemnościach i mocach silnika takich jak m.in.: Volkswagen Polo czy Mazda 3" - nie wiedziałem że Polo jest klasy średniej :> ale to nie zmienia faktu że za niewiele wyższą cenę mógłbym nabyć Goodyear Ultragrip 7+ i na Vredestein nawet bym nie spojrzał ;)

podbiel

#93 Post autor: podbiel »

[quote="MieHor"]Właśnie dzisiaj zakupiłem opony Uniroyal MS Plus 66 drugi sezon na takich i lepszych nie trzeba

ronin

#94 Post autor: ronin »

podbiel pisze:Właśnie dzisiaj zakupiłem opony Uniroyal MS Plus 66 drugi sezon na takich i lepszych nie trzeba
Mam dokładnie takie same w wersji XL po poprzednim właścicielu - zobaczymy jak się spiszą tej zimy bo bieżnika jest jeszcze sporo :)

Maniu

#95 Post autor: Maniu »

Ja w poprzednim samochodzie miałem zimówki miałem Goodyear dużo jeździłem bocznymi drogami takimi zdecydowanie mniej odśnieżonymi i nigdy nie miałem problemów bardzo dobra trakcja i przyczepność wiec teraz do Zafirki na 99% kupie zakładam GOODYEAR UG7+ 205/55/16 . :D

Przemcio

#96 Post autor: Przemcio »

Nie jestem na etacie Goodyear ale zdecydowanie POLECAM. Tak jak pisałem wcześniej mam takowe , jest ciszej i naprawdę fajnie się na nich śmiga. Poprzednio w Scenicu miałem UG 7 i minionej zimy nigdy nie zawiodły ( nie zakopałem się ani razu a podjazdy były pewne) :lol:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#97 Post autor: Bodek »

TEST ADAC, myślę, że rozwiązuje problem z wyborem w zależności od zasobności portfela ;)

TEST

Przemcio

#98 Post autor: Przemcio »

Przy wyborze gumy nie możemy kierować się li tylko testami. Oczywistością jest to że jeśli autko jest miękko zawieszone to wybieramy twardszą oponę i odwrotni ale my mówimy o naszych Zośkach.Unikajcie twardego zimowego ogumienia do Zafir :piwo:

jacek28

#99 Post autor: jacek28 »

a co koledzy powiecie na temat opon bieżnikowanych??? ogólnie wszyscy albo prawie wszyscy negują ale.... mam kilku znajomych co na nich jeżdżą i chwalą jak cholera. Ma ktos jakies doświadczenia ????????? ok 100 zł za nową z gwarancja na 2 lata, to chyba nie źle. ??

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#100 Post autor: rzadki »

jacek28 pisze:a co koledzy powiecie na temat opon bieżnikowanych???
tu o tym pisaliśmy :

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ki&start=0
;)

są zwolennicy i przeciwnicy :) ja w tym roku na jednym aucie specjalnie zakupiłem bieżnikowane - w temacie wyżej napisałem co i jak. po zimie będę mógł wyrazić opinię :) ale do Opla zakładam nówki - z racji że Zafira jest cięższa i większe prędkości osiągam, wożąc często po 7 osób. ;) choć i tak uważam że do mniejszego autka bieżnikowane są ok - jak ktoś szuka oszczędności. warto tylko kupić z firmy która poważnie traktuje sprawę ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

olo018

#101 Post autor: olo018 »

Miałem kiedyś w mercu 124 opony z markgumu z Nowego Sącza bieżnik taki jak Goodyear ultra grip ,to było około 2000 roku i muszę przyznać że jezdzilo się świetnie i nie miałem problemów i miałem kolegów co też mieli te opony i nie było zastrzeżeń ,jak teraz jest to nie wiem ale na pewno będą lepsze od opon z pekinu .

podbiel

#102 Post autor: podbiel »

jacek28 pisze:Ma ktos jakies doświadczenia ?????????
tak i po tych doświadczeniach stwierdziłem że zdrowie i życie jest więcej warte niż zaoszczędzona kasa na oponach

ronin

#103 Post autor: ronin »

podbiel pisze:tak i po tych doświadczeniach stwierdziłem że zdrowie i życie jest więcej warte niż zaoszczędzona kasa na oponach
I tym stwierdzeniem zakończmy wątek o oponach bieżnikowanych :)

Anony Mous

#104 Post autor: Anony Mous »

Ja zakupiłem Continental TS810 Run Flat 205/55/R16 z datą produkcji 3209 :) w cenie niższej niż komplet nowych Dębic Frigo :)

kubik_CDTi

#105 Post autor: kubik_CDTi »

Skoro uważasz,że to świetny interes był to znaczy,że jeszcze ich nie założyłeś :lol:
Ja po raz drugi Dunlopy 3D Wintersport,genialne opony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”