Dziwny rezonans przy 2200 orb/min

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

Dziwny rezonans przy 2200 orb/min

#1 Post autor: Samer »

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem, że przy przy prędkości ok 90 km/h i przy 2200 obr/min z lewej strony dochodzi dziwny dźwięk. Taki rezonans. Początkowo myślałem, że to wina łożyska. Problem w tym, że jakiś czas temu je wymieniałem. Wybór padł na SKF. Po testach i pewnych przemyśleniach stwierdzam że to chyba nie łożysko. Dźwięk słyszalny jest nie tylko na V biegu, ale również na biegach I - IV. Na biegu jałowym - brak.

Czy szanowni koledzy mogą podpowiedzieć mi w czym problem? Czyżby sprzęgło czy jakaś poduszka?[/i]

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Może a nie musi byc uszkodzona tylna poduszka skrzyni biegów są dwa typy jedna w obudowie metalowej a druga sama guma i ta metalowa obudowa ociera o łape skrzyni biegów i wydaje rezonans podczas obciążenia i tylko podczas obciążenia.Piszesz że na biegu jałowym brak buczenia ale jałowy podczas toczenia sie auta ?.
Obrazek
Obrazek
lub inne poduszki.Piszesz że przy szybkości 90km/h i 2200obr/min no na jedynce taka szybkość to ile osiągasz na 5 biegu.
Lub katalizator sie już kończy i odspaja sie od obudowy i takie wydaje dzwięki.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, 19:49 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#3 Post autor: Anony Mous »

Mam chyba coś podobnego. Pisałem o tym w TYM temacie. Jutro jestem u mechanika to przy okazji sprawdzi się te poduszki. Objawy mam podobne jak u ciebie w zakresie obrotów ok 2100-2400.

Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#4 Post autor: Samer »

Dziadek13 pisze:Piszesz że przy szybkości 90km/h i 2200obr/min no na jedynce taka szybkość to ile osiągasz na 5 biegu.
Nie chce się czepiać ale nie napisałem żę na I biegu :mrgreen: . A swoją drogą fajne by było :mrgreen:

celius już niemogę się doczekać relacji. Jak tylko coś będziesz wiedział pisz. Ja mam wizytę jutro wieć przy okazji spytam się o dźwięk

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

Samer pisze: celius już niemogę się doczekać relacji. Jak tylko coś będziesz wiedział pisz. Ja mam wizytę jutro wieć przy okazji spytam się o dźwięk
Dziś byłem u mechanika. Nic nie znalazł bo za tym że w układzie wydechowym blisko silnika brak było jeden śruby. Czy to było powodem nie wiem, bo nie miałem okazji jeszcze sprawdzić. Jutro jadę w małą trasę to sprawdzę. Poduszki silnika i skrzyni mam ok.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#6 Post autor: Dziadek13 »

Samer pisze:Witam.
Od pewnego czasu zauważyłem, że przy przy prędkości ok 90 km/h i przy 2200 obr/min z lewej strony dochodzi dziwny dźwięk.Dźwięk słyszalny jest nie tylko na V biegu, ale również na biegach I - IV. Na biegu jałowym - brak.
Samer pisze:Nie chce się czepiać ale nie napisałem żę na I biegu :mrgreen: . A swoją drogą fajne by było :mrgreen:
Sory ale tak zrozumiałem. :lol:

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

Wydaje się że jest lepiej. Może nie do końca - ale ja wiem że tak było dlatego mam wrażliwe ucho, ale napewno nie było denerwujące tak jak poprzednio,.

Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#8 Post autor: Samer »

Dzisiaj wszedłem do kanału. Okazuje się, że mam uszkodzoną poduszkę trzymającą skrzynię. Jest to poduszka od strony pasa przedniego. Robota nie jest ciężka, 3 śruby, ale bez podniesienia silnika się nie obędzie. Koszt poduszki ok. 120 zł (Intercars wiec da się taniej ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”