[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rafalle

[B]Problemy z BC

#1 Post autor: rafalle »

Witam,

Komputer przestal przeliczac zasieg. Zatankowalem przy malej ilosci paliwa. Zasieg mimo to zmniejszyl sie do zera. A teraz od kilku dni komputer wita mnie glupim komunikatem ze paliwa starczy na 0 km.

Oczywiscie wskaznik poziomu paliwa pokazuje normalna ilosc paliwa.

Co z tym zrobic? Ma ktos jakis patent?

z gory dzieki za wszelkie pomysly
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 21:32 przez rafalle, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#2 Post autor: ADAMO_16 »

Jak zatankuje do 15 litrów przy małej ilości paliwa w baku, to komp tego nie widzi.Oczywiście wskaznik podnosi się.Pytałem w ASO i jest to podobno normalne zjawisko w oplu.Chyba pozostaje tylko tankowanie do pełna ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#3 Post autor: Lorry »

Normalne tak jest, u mnie jest tak że jak doleje w trasie na jakiejś droższej stacji tak z 10l żeby dojechać na tanią sprawdzoną to też maleje zasieg, a wskażnik pokazuje inaczej :lol: Czasem sposobem na to jest wyłaczenie silnika i wyjęcie kluczyka na pare minut ( uu mnie czasem działa, czasem nie). Ew. zrób reset całego kompa, odczekaj bez kluczyka w stacyjce z pare minut i winno banglać ;) Ale kompem nie ma się co sugerować, wystarczy lukać na wskaźnik i kontrolke rezerwy (wtedy wypadałoby juz zatankować). W stosunku do Astry to spory plus, bo przez optymizm mamy 2 razy musiałem pchać do stacji :lol:

rafalle

#4 Post autor: rafalle »

no i na koniec wątku:

Jezdzielem tak sobie (zasieg 0km). Po jakims czasie zapalila sie rezerwa paliwa -mysle spoko mam czas :). Na 2giej kresce rezerwy kontolka zaczela migac (mysle o ku... cos sie dzieje).
Autko za kilkaset metrow wylaczylo turbo i stalo sie strasnie muliste ze 100 predkosc spadla do 30km - normalnie cud ze mnie nikt w du** nie walnal.

Za nastepne kilkaset metrow autko zgaslo - paliwo sie skonczylo. po dolaniu 1.5 litra auto dalej bylo w trybie-mula tzn max 40km/h. po zatankowaniu 30l dopiero sie uspokoilo.

Wniosek na przyszlosc - kalibracja wskaznika paliwa jest do du** - u mnie 2kreska (z 4) oznacza totalnie pusty bak.

gugi

#5 Post autor: gugi »

U mnie jest tak samo :( Przy dolewce komp nie przelicza od nowa tylko kontynuuje... Dopiero po zatankowaniu do pełna liczy jak trzeba.
Wydaje mi się, że od momentu zapalenia się kontrolki rezerwy, w zbiorniku powinno być paliwa jeszcze na jakieś 50km. Jak tankuję do pełna w momencie zapalenia się kontrolki, to wychodzi, że w zbiorniku było ok. 5l ON.

PZDR

kicaj

#6 Post autor: kicaj »

u mnie jak doleje ze mam ponad pol baku to przelicza
mniej nie dolewalem...

Awatar użytkownika
Tomek-77
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 12 lut 2009, 10:43
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#7 Post autor: Tomek-77 »

A nie macie wrażenia że generalnie komputer w Zafirce nie należy do najdokładniejszych? Ja zawsze tankuję do pełna (dla wygody). W tej chwili mam przejechane ok. 180km, średnie spalanie 8,2 (tylko miasto, koooorki). Zasięg mi pokazuje ok. 700km. Przy tym spalaniu musiałbym mieć zbiornik ok. 72 litry a jest jak wiadomo ok. 58litrów!!

kicaj

#8 Post autor: kicaj »

2 rzeczy - srednie spalanie jakie pokazuje to jedno a srednie chwilowe spalanie (komputer przeliczas spalanie srednie w czasie i na dystansie - zobacz w test mode) to 2 rozne rzeczy. IMHO komputer bierze do przeliczenia wieksza wartosc z tych chwilowych srednich...
w dodatku komputer przelicza ile paliwa zostalo w baku... i z tego wylicza zasieg
a nie ze sredniego spalania wyswietlanego w BC
- komputer w moim przypadku zawyza spalanie,

mandaloszka

#9 Post autor: mandaloszka »

W mojej zosi b posiadam komputer pokladowy wylacznie z funkja mierzenia czasu(wyswietlacz GID).Czy istnieje mozliwosc wlaczenia innych funkcji?Podobno mozna to uaktywnic podlaczajac do komputera ze specjanym programem?!?.Bardzo prosze o pomoc lub wskazowki.Pozdrawiam klubowiczow. :D

kicaj

#10 Post autor: kicaj »

tak
majac GID mozna uaktywnic techem dodatkowe funkcje takie jak zasieg chwilowe spalanie srednie spalanie, itp
szczegoly znajdziesz na forum tu badz opel24 wystarczy poszukac
aktywacja w ASO, w jakims serwisie badz po znajomosci przez Tech2 czy tez Op-com

mandaloszka

#11 Post autor: mandaloszka »

Dzieki.Na forum opel24 wczytalem sie w szczegoly i w zarysie wiem jak mozna dodatkowe funkcje komputera aktywowac.Teraz musze jeszcze kogos kto sie tym zajmuje w okolicach znalezc. :) Nie rozumiem tylko jednego dlaczego nie jest to FABRYCZNIE aktywowane,jaki cel w tym :?:

--scalone--

Czy ktos wie jaka jest cena aktywacji komputera w ASO Opel.???Kto sie tym zajmuje na dolnym slasku?

//edytujemy posty samemu//BajBus
Ostatnio zmieniony 25 paź 2009, 21:12 przez mandaloszka, łącznie zmieniany 2 razy.

dejna

#12 Post autor: dejna »

mandaloszka pisze:Nie rozumiem tylko jednego dlaczego nie jest to FABRYCZNIE aktywowane,jaki cel w tym
ale odpowiedź jest bardzo oczywista.... produkują samochody taśmowo i dlatego komputer jest ale nieaktywny (a klient czy zamówi z kompem lub bez to i tak dostaje komputer ale "uśpiony") A później już trzeba dać zarobić ASO...

kicaj

#13 Post autor: kicaj »

odpowiedz jest jeszcze bardziej prozaiczna - mozna na tym zarobic ;)
a dokladnie Opel zarabia

ceny moga sie roznic nawet w ASO - warto zadzwonic i sie popytac...

Kejdzejek

#14 Post autor: Kejdzejek »

mandaloszka pisze:W mojej zosi b posiadam komputer pokladowy wylacznie z funkja mierzenia czasu(wyswietlacz GID).Czy istnieje mozliwosc wlaczenia innych funkcji?Podobno mozna to uaktywnic podlaczajac do komputera ze specjanym programem?!?.Bardzo prosze o pomoc lub wskazowki.Pozdrawiam klubowiczow. :D


Witam
Wczoraj byłem w ASO i koszt włączenia pozostałych funkcji w komputerze to 330zł!!!
ASO przy ul.Muchoborskiej we Wrocławiu
Znalazłeś może inne dojście do aktywacji komputera?
Kejdzejek

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#15 Post autor: rzadki »

spróbuj zadzwonić do lepszego mechanika, wielu ma na stanie odpowiedniego Tech`a 2 którym dadzą radę to zrobić, a może będzie taniej.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”