Montaż sterowania radiem z kierownicy

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sQcha

Nieoryginalne radio, a wyświetlacz samochodu.

#1 Post autor: sQcha »

Część osób, które wymieniły radio na nieoryginalne ma problem z wyświetlaczem, a mianowicie, że po włączeniu radia gaśnie data.

Wystarczy przeciąć jeden kabelek idący z fabrycznej kostki, a data będzie cały czas na wyświetlaczu.

Poniżej zamieszam fotki który to pin w kostce i który kabelek.

Mam nadzieje, że pomogłem.

Zdjęcia w dużej rozdzielczości, więc trzeba chwilę poczekać, żeby się załadowały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 gru 2010, 22:11 przez sQcha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#2 Post autor: marwisn »

Witam koledzy.

Jeżeli ktoś chciałby mieć ten bajer to zapraszam tutaj

Zakładka TECHNIKA / NAPRAW TO SAM / MONTAŻ MULTIFUNKCYJNEJ KIEROWNICY.

Co prawda opis dotyczy astry, ale w zośce A Cała procedura wygląda to dokładnie tak samo (montowałem ostatnio u znajomego) :D .

Jeżeli macie inne radio (alpine, sony, pionier itp.), ale z obsługą sterowania z kierownicy, to po dołożeniu adaptera wszystko ładnie działa.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 22:16 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#3 Post autor: oki »

Do radia PIONEER z funkcją sterowania przewodowego kierownicy nie trzeba koniecznie dokupywać interfejsu.
Mozna przerobić układ sterowania w kierownicy co wychodzi o wiele taniej i też działa.

przemek1126

#4 Post autor: przemek1126 »

Witam otóż po wyciągnięciu oryginalnego radyjka spotkał mnie nie ciekawy widok. Mówię tu o kostce z tyłu. Nowe moje radio ma kostkę 12 PIN ( http://allegro.pl/radio-mp3-sd-usb-2-gl ... 10484.html ) <-- To Radio. NA aukcji jest każdy kolorek ładnie opisany, a problem jest w tym jak jest z tymi kablami ze starej kostki, nie wiem co jest masa i wogóle nie chce żaden kabel pasować;( Proszę o jakąś pomoc. W starym radiu mam takie kable:
-Gruby czerwony
-Gruby brązowy
-średniej grubości: zielony, żółty, biały, brązowo-biały, brązowo-zielony, brązowo-żółty, niebieski, brązowo-niebieski, czerwono-biały.

I kilka kabelków cienkich też niektóre dwukolorowe. jak widać jest dużo więcej kabli niż 12. Jak to wszytsko podłączyć? Może ma ktoś pożądny schemat i opis?

sQcha

#5 Post autor: sQcha »

Po pierwsze, to bałbym się włożyć do auta radio z głośnikami za 85 pln.

Po drugie w Zafirze jest standard ISO, a jakie wejście masz w tym chińskim wynalazku? Wrzuć jakieś foto lub skan schematu z instrukcji (tylko nie w krzaczkach, płotkach i krzesełkach :lol:)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 09:51 przez sQcha, łącznie zmieniany 1 raz.

bondzo001

#6 Post autor: bondzo001 »

przemek1126, po pierwsze witam na forum.
super ze ktos z opolskiego znowu dołaczył do nas.

czerwony to plus
braz to bedzie raczej minus(masa),
a reszta dwukolorowe to głosniki, oraz jakies sterowanie do kierownicy i,lub dodatkowe jakies bajery.
Kup sobie przejsciowke ISO zeby nie obcinac orginalnej kostki.(moze sie jeszcze sprzydac ;) )

przemek1126

#7 Post autor: przemek1126 »

Już dawną ją obciąłem męcze się nadal:)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#8 Post autor: Harry200 »

Jeżeli masz Zafirę A to mogę Ci podać kolory przewodów
Czerwony cienki +12V po stacyjce
Czerwony gruby +12V z akumulatora
Brązowy gruby -12V
cienki brązowi i brązowo/niebieski głośnik lewy przód
cienki żółty i brązowo/Żółty głośnik prawy przód
cienki zielony i zielono/brązowy głośnik lewy tył
cienki biały i brązowo/biały głośnik tył prawy
To chyba wszystko co potrzebujesz do podłączenia radia,sterowania z kierownicy oraz podłączenia MID TID i tak nie wykorzystasz..

przemek1126

#9 Post autor: przemek1126 »

najgorsze jest to że pisze z elektronikiem, pomaga mi i nic;( jak podłączam żarówkę 12 V pomiędzy masę a Kl30 tj. gruby czerwony nie zapala się żarówka

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#10 Post autor: Harry200 »

A bezpiecznika nie odpaliłeś odcinając przewody,drugi od dołu drugi rząd z lewej strony o ile się nie mylę 10A ewentualnie w komorze silnika 1 od góry..

przemek1126

#11 Post autor: przemek1126 »

Zgadza się :) TO był ten bezpiecznik znalazłem to i naprawiłem:) Teraz nie chce mi się swiecić tablica zegarów jest od tego jakiś kabelek przy tych kablach radia?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#12 Post autor: Harry200 »

Po pierwsze czy nie zrobiłeś zwarcia na cienkim szaro żółtym,następnie sprawdź czy masz oświetlenie wnętrza,kierunki i resztę odbiorników,oczywiście nie ściemniłeś podświetlenia ściemniaczem? następnie bezpieczniki trzeci rząd od prawej drugi od góry,pierwszy rząd od lewej trzeci od dołu,czwarty rząd od lewej drugi od góry..napisz jak to sprawdzisz..

przemek1126

#13 Post autor: przemek1126 »

Nie mam żadnego ściemniacza chyba, a te wszytskie kable przy radiu cienkie są odłączone żaden nie jest podłączony, ale tak jak mi sie wydaje ten jeden kabelek cieniutki odpowiada za oświetlenie ;) Bezpieczniki są wszytskie Sprawne;) A ten kabel ma być podłączony do kl30 12 v?

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#14 Post autor: BajBus »

przemek1126 pisze:Nie mam żadnego ściemniacza chyba
masz ściemniacz, on jest we włączniku świateł to pokrętło prawe na wysokości włączników przeciwmgłowych
przemek1126 pisze:ale tak jak mi sie wydaje ten jeden kabelek cieniutki odpowiada za oświetlenie
jeden może odpowiadać za podświetlenie ale radia a nie zegarów

nie łatwiej było dokupić iso i odpowiednio kolorami dolutować do radia?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 09:51 przez BajBus, łącznie zmieniany 1 raz.
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#15 Post autor: Harry200 »

przemek1126 pisze: A ten kabel ma być podłączony do kl30 12 v?
Tego kabelka nie podłączaj on jest podłączony do multimeru i odpowiada chyba za podświetlenie radia,zwarcie tego kabelka może spowodować uszkodzenie układu który odpowiada za działanie paru funkcji w samochodzie..A jak ze ściemniaczem znalazłeś go ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”