Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
arturos2

Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

#1 Post autor: arturos2 »

Witam wszystkich , widzę że podobny post już był, ale mam pytanie nieco inne , dwa dni temu byłem w ASO i robiłem komplety rozrząd razem z pompom . Wymienili oczywiście cały płyn chłodzący , po przejechaniu około 20- 30 Km zapalł się komunikat aby sprawdzić poziom cieczy chłodzącej , dolałem około 1 l ( a może trezba czasami uzupełnić więcej , mozę wiecie z własnego doświadczenia ) ale po pewnym czasie znowu to samo . Czy mogli coś zwalić w ASO , a może to " zapowietrzenie " układu i trzeba jeszcze nieco uzupełnić. Nie widać plam , ani białego dymu . Przed wizytą w serwisie wszystko było OK.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 19:29 przez arturos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#2 Post autor: scaniairizar »

dotknij podłogi, u mnie po wymianie rozeszły się oringi w nagrzewnicy i zaczeło się tam lac :)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

niko

#3 Post autor: niko »

Witam mam podobny problem i ciekawy jestem co bylo przyczyna tego ze ubywalo plynu ze zbiorniczka napisz jak mozesz , bede mial jakis punkt zaczepienia gdzie mam szukac

ZAKROPIOLO

#4 Post autor: ZAKROPIOLO »

scaniairizar pisze:dotknij podłogi, u mnie po wymianie rozeszły się oringi w nagrzewnicy i zaczeło się tam lac :)
Więc było mokro w środku?

Pytam bo ja też nie mogę dojść do ładu z wodą.

marcolub

#5 Post autor: marcolub »

Koledzy i koleżanki proszę o opinie:
Ubywa systematycznie płynu w zbiorniku wyrównawczym układu chłodzenia
zauważyłem że chłodnica klimatyzacji jest mokra od spodu - czy jest tam czynnik borygo czy tylko płyn chłodniczy
szukam miejsca wycieku bo pod samochodem co jakiś czas mała plamka
Będę wdzięczny za opinie

Anony Mous

#6 Post autor: Anony Mous »

W chłodnicy klimy jest tylko czynnik chłodniczy.Chłodnica klimy i wody jest blisko siebie.Zapewne masz wyciek z chłodnicy wody,który podczas jazdy zacieka na chłodnicę klimy.

marcolub

#7 Post autor: marcolub »

dzięki, czyli muszę rozebrać przód i od zpodu wybadać, czytałem też o możliwych wyciekach przy nagrzewnicy (zaczęło gubić płyn teraz jak grzeje) w lecie nic nie ubywało.

[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 17:35 ]
Jestem po wymianie chłodnicy i mam ciekawą informację.
Są dwa rodzaje chłodnic płynu silnika 1,9 cdti 100 i 120KM

1) mniejsza rozmiar rdzenia 600x369x26 symbol OE 1300269, 13143570 Nissens 63029A

2) większa rozmiar rdzenia 600x399x26 OE 1300275 Nissens 630705

dlaczego piszę o tym?

Ponieważ obywie chłodnice pasują do wersji 100KM jak i 120 KM pomimo różnicy rdzenia, mają poprostu inne długości rantów, miałem większą a zmieniłem namniejszą

natomiast wersja większa prawie nie występuje w "przyrodzie" i jest droga, wersja mniejsza jest robiona także do Astry i łatwo dostępna = tańsza

Miałem przyjemność wymienić chłodnicę i działa bez zarzutu, temperatura silnika bez zmian, te same intercooler i chłodnica klimy oraz wentylatory.

bart1234

#8 Post autor: bart1234 »

U mnie niestety też chodnica jest nieszczelna.
Wyciek jest bardzo malutki.

Czy jest mozliwość uszczelnienia jej w jakiś sposób?

Jakie są koszta wymiany chłodnicy?

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

Można spróbować zastosować środek do uszczelniania chłodnic np :arrow: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... lla-search

Ceny chłodnic wody na alledrogo też znajdziesz.

marcolub

#10 Post autor: marcolub »

Mechanik zdecydowanie odradził mi różne uszczelniacze:

Zasyfiają cały silnik a co najważniejsze nagrzewnicę więc uszczlnisz jedno= zapchasz drugie, powinny być używane doraźnie w trasie tak jak "koło zapasowe"
i tak czeka cię wymiana wiec radze zrobić jak u mnie.

koszt chłodnicy od 180PLN zamiennik Taiwan (na 2-3 lata)
chociaż miałem oryginał i wytrzymał 3 lata (:-)
320-350 niemiecka lub Nissens
ok 500 Delphi

robocizna u mnie 150pln (trzeba pół przodu rozebrać)
Mechanik sprawdził różne chłodnice i u mnie zamontował zamiennik niemiecki

bart1234

#11 Post autor: bart1234 »

marcolub pisze:Mechanik zdecydowanie odradził mi różne uszczelniacze:

Zasyfiają cały silnik a co najważniejsze nagrzewnicę więc uszczlnisz jedno= zapchasz drugie, powinny być używane doraźnie w trasie tak jak "koło zapasowe"
i tak czeka cię wymiana wiec radze zrobić jak u mnie.

koszt chłodnicy od 180PLN zamiennik Taiwan (na 2-3 lata)
chociaż miałem oryginał i wytrzymał 3 lata (:-)
320-350 niemiecka lub Nissens
ok 500 Delphi

robocizna u mnie 150pln (trzeba pół przodu rozebrać)
Mechanik sprawdził różne chłodnice i u mnie zamontował zamiennik niemiecki
Dzięki za informacje!
U mnie też wytrzymała 3 lata! (troche skandal i :zolta: dla Opla)
W ASO 1200 zł chłodnica i 450 zł wymiana.
Będe szukał w okolicy czegoś tańszego.

lordwoj
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 12 paź 2010, 12:03
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#12 Post autor: lordwoj »

bart1234 pisze: W ASO 1200 zł chłodnica i 450 zł wymiana.
Będe szukał w okolicy czegoś tańszego.
Kolego poszukaj tutaj http://sklep.intercars.com.pl/.
Ja także wymieniałem chlodnice i miałem z tego sklepu. kosztowala coś koło 600 PLN

marcolub

#13 Post autor: marcolub »

Ja mam zamiennik tego typu:
http://allegro.pl/chlodnica-opel-astra- ... 94677.html
Mechanik ocenił że dobrze zrobiona i napewno wytrzyma kilka lat
Najczęściej wyciek jest na dole za chłodnicą klimy bo wbijają się tam różne "syfy" , gniją i nie mają jak wylecieć. Poczytaj post z wymiarami bo są dwa rodzaje ale w pełni zamienne.

Anony Mous

#14 Post autor: Anony Mous »

mi też płynu lekko ubywa. I nie wiem czy u Was też jak się silnik dobrze nagrzeje to na zewnątrz samochodu jest nieopisany smród. Jakby płyn kapał gdzieś na rurę wydechową?!

gosia

#15 Post autor: gosia »

Witam...z racji tego,iż dzisiaj dopadł mnie problem wycieku z chłodnicy wody...mam pytanie...ponieważ muszę ją wymienić...czy te zamienniki które podajecie...nadają się również do automatu...czy to jest jakaś różnica i w automacie musi być chłodnica oryginalna...bo różnica w cenie jest zasadnicza...w ASO wołają na dzień dzisiejszy 1400zł za taką chłodnicę...więc różnica między zamiennikiem który jak piszecie kosztuje 600zł...jest znaczna...stąd moja prośba...

Pozdrawiam... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”