Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
marcolub

#16 Post autor: marcolub »

Ja wstawilem zamiennik niemiecki za 320 i jest przeznaczony do 100/120KM manual i automat. Nr podalem we wcześniejszym poście.

gosia

#17 Post autor: gosia »

Bardzo dziękuję marcolub...za informację... ;) szkoda ...tylko ,że ta aukcja zakończona...bo jakoś na allegro...nic znaleźć nie potrafię ...cóż może jednak się uda gdzieś indziej kupić choćby za 600zł...to i tak to nie jest 1400...jeszcze raz dzięki wielkie ;)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: MieHor »

gosia, tamta aukcja jest zakończona, ale ten sam sprzedawca wystawił na nowo i to dwie aukcje http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &country=1

gosia

#19 Post autor: gosia »

MieHor... dzięki ogromne... naprawdę... ;) bo...zanim bym znalazła...to czuję,iż prędzej silnik zdążył by się zatrzeć... :/

marcolub

#20 Post autor: marcolub »

Miło że pomogliśmy :)
Do piotra Gudzowskiego:
Jak masz smród w samochodzie to pewnie nagrzewnica puszcza a nie chłodnica, sprawdź czy nie jest mokro pod schowkiem pasażera "w nogach"

gosia

#21 Post autor: gosia »

No i niestety lipa... :cry: rozmawiałam ze sprzedającym te chłodnice z linku... i niestety do automatu one się nie nadają...takie chłodnice do automatu muszą mieć jakieś dodatkowe wyjścia do chłodzenia skrzyni...chyba mnie trafi delikatnie mówiąc... :evil:
Ostatnio zmieniony 03 lis 2010, 19:13 przez gosia, łącznie zmieniany 1 raz.

marcolub

#22 Post autor: marcolub »

potrzebujesz model 63115A wg Nissens, sprawdzę dostępność dla silnika 1,9DTH 150KM
lub 63705 jesli masz 120KM....sorki doczytałem. Niestety dopiero jutro będę miał info z hurtowni.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2010, 19:32 przez marcolub, łącznie zmieniany 4 razy.

gosia

#23 Post autor: gosia »

marcolub...ale ja mam silnik 1,9 DT... ;)...więc jeśli masz możliwość sprawdzić...to byłabym ogromnie wdzięczna... ;)

marcolub

#24 Post autor: marcolub »

MieHor to napewno do automatu? wg wykazu 1300275 to nr chłodnicy do manuala ale może jest identyczna.Jestem ciekawy jakie ma mieć dodatkowe wejścia z powodu automatu, w kalatogu na www.nissens.com.pl to 630705... poszukajmy i pomóżmy koleżance :)

gosia

#25 Post autor: gosia »

Z tego EPC...to wychodzi ,iż ten numer 1300275...pasuje i do manuala i do automatu...także nie wiem już o co chodzi z tymi wyjściami do automatu...no ale takiej informacji udzielił mi sprzedawca tychże chłodnic...więc zakładam ,iż wie co sprzedaje... ;)

W każdym razie naprawdę...jeszcze raz wielkie dzięki dla WAS za pomoc... ;) ...może jutro mój mechanik...będzie zorientowany co do typów tych chłodnic...i ich spasowania w tym moim trupie... :/

marcolub

#26 Post autor: marcolub »

Już znalazłem zaraz wklejam....będziecie zdziwieni
:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

czyli

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a wygladają te dwa dodatkowe wyjścia tak:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

czyli jest to chlodnica z dodatkowymi wyjściami od DTH (rozmiar mocowań ten sam) o nr 63115A wg nissens
Ta chłodnica ma już gotowe wyprowadzenia, dla zdolnego mechanika wstawienie w każdą z pozostałych 63029A oraz 630705 nie powinno być problemem bo mają zaślepione miejsca wyprowadzeń.
Jak się mylę to sprostujcie

gosia

#27 Post autor: gosia »

Czyli reasumując...muszę kupić tę o nr 63115A wg nissens...choć rozumiem ,iż jak mój mechanik jest z cyklu...zdolny...to pozostałe dwie...też mogą brać... :?:

marcolub...wielkie dzięki... ;) :piwo:

marcolub

#28 Post autor: marcolub »

Ustal z mechanikiem czy się podejmie zdemontować ze starej chłodnicy wpusty do skrzyni ale poczekaj może znajdziemy jutro gotową nową chłodnice....chyba ,że robisz dzisiaj :>


Znalezione i wysłane na priv. Ceny 850-890 Nissens, trudno dostępna chłodnica z tego co mnie informowano.
Używana od 250 ale bez gwarancji i odradzam

gosia

#29 Post autor: gosia »

Ten mój mechanik jednak z kategorii nie zdolny... :/ bo tych wpustów nie zdemontuje... :evil: ..tak więc muszę kupić tę cholerę za 900zł...

Marcin...dzięki jeszcze raz...za pomoc... ;)

marcolub

#30 Post autor: marcolub »

za 850 masz w priv telefon do Pszczyny oryginał Nissens gotowa do zamontowania, urzyj wdzięku i ponegocjuj cenę :D już czas żeby Twoja Zośka zaczęła jeździć a nie stać w warsztatach. POWODZENIA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”