Lewarek zmiany biegów ZAFIRA A

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#91 Post autor: MieHor »

radziko, jeden post wyżej masz wszystko, kliknij _lecho_ i po wyświetleniu jego strony Pokaż przedmioty użytkownika i masz jego aukcję.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#92 Post autor: opelmen »

Zestaw naprawczy sprzedawcy _lecho_ nadaje się tylko jeśli "masz wsteczny do tyłu"... A niby po włączeniu wstecznego jak Zosia jedzie ??? :lol:

Ja mam wsteczny do przodu (po zwolnieniu blokady) :mrgreen: więc nie dla wszystkich Zosiek ta aukcja ?
Obrazek
Obrazek

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#93 Post autor: radziko »

Spoko ja ją znalazłem tylko dziękowałem za podpowiedź. Po prostu źle mnie zrozumiałeś :)

el_guapo

#94 Post autor: el_guapo »

Pojawił się drugi "diler" - dla nas do dobrze, bo cena spada:

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-tule ... 11140.html

Michallot

#95 Post autor: Michallot »

Nie chcę zaśmiecać forum nie potrzebnymi tematami dlatego podpinam się tu.
Czy ,,laik'' da sobie rady z montażem ?
Po podaniu odpowiedzi proszę o usuniecie tego postu(gdyby się komuś nie spodobał ;) )

Blazjo

#96 Post autor: Blazjo »

Podobne objawy mam w swojej Zafi. Jedynkę najłatwiej wrzucić z dwójki, a dźwignia jest dziwnie "rozchybotana". Jutro zajrzę, ale podejrzewam, że to może być zużyty koszyczek. Niestety, lecho na allegro już ich nie ma - wiecie gdzie to dostać teraz?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#97 Post autor: Dziadek13 »

Jeżeli koszyczek cały to możesz na te jabłko drążka biegów nałożyć jeżeli jest duży luz kawałek dętki rowerowej na to koszulke termokurczliwą zgrzać poskładać posmarować smarem silikonowym i 10 lat możesz jeździć oby nie za ciasno to było zrobione bo ciężko będzie wracać drążek.
Lub tak
Sposób jest taki, że na wyczyszczoną, odtłuszczoną kulę dźwigni założyć termokurczliwą koszulkę fi 40 mm, wystarczy jej ok. 4 cm. Składając solidnie wszystko nasmarować i ... u mnie hula.

zymek

#98 Post autor: zymek »

witam
Czyli tego czegoś białego już nie można kupić na allegro ??!! A w sklepie motoryzacyjnym czy w Aso jest to dostępne ???

pozdr

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#99 Post autor: MieHor »


Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#100 Post autor: Dziadek13 »

Można błysnąć inwencją twórczą i wykonać wypełnienie tego luzu za grosze jeszcze żonie coś zostanie np.
Obrazek
Obrazek
Coś białe to to.
Obrazek

zymek

#101 Post autor: zymek »

wielkie dzieki :)

Nidhogg

#102 Post autor: Nidhogg »

Czy ktokolwiek bawił się w usprawnienie zmiany biegów w Zafirze A? Dostęp jest masakryczny bez kanału, nawet palca wcisnąć nie idzie. Tam jest taki bolec, który się często wydupcza ale nawet nie mam jak tam dojść. Jakieś doświadczenia? Skrzynia z prętem. Jedyne co zrobiłem to przykręciłem i usztywniłem cały ten biały plastik przy lewarku ale tak i tak biegi nie wchodzą precyzyjnie. Nad mechanizmem nawet nie myśle do wymiany bo kosztuje jakieś 800zł. Proszę o rozwininięcie tematu :D Jak przy tym grzebaliście?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#103 Post autor: Dziadek13 »

Nidhogg pisze:Czy ktokolwiek bawił się w usprawnienie zmiany biegów w Zafirze A? Dostęp jest masakryczny bez kanału, nawet palca wcisnąć nie idzie Proszę o rozwinięcie tematu :D Jak przy tym grzebaliście?
Po co rozwijać starczy poszukać i poczytać bo po co przepisywać co zostało już napisane.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ht=lewarek
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ek&start=0
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ht=lewarek
Oraz myśle że nie w tym temacie piszesz to jest o silniku a należało by pisać karoseria i wnętrze.



- wszystkie podane wyżej tematy połączyłem w jeden w dziale ZA - Karoseria i wnętrze
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 18:00 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Nidhogg

#104 Post autor: Nidhogg »

Swoją drogą nie wiem co ma karoseria i wnętrze do mechanizmu zmiany biegów ale dobra.

przemas

#105 Post autor: przemas »

karolex pisze:http://www.tomiicars.com.pl/index.php?d ... egoria=194#

Piąta część od dołu. Wygląda bardzo podobnie jak u _lecho_ z alledrogo.
Być może jest to inna część. A myślałem że bedzie tanio :(
Nie piąta, a ostatnia i cena niższa o połowę od tego co na tym allegro, wystarczy tylko uważnie czytać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”