Brak tylnego światła przeciwmgielnego

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pasik21

Brak tylnego światła przeciwmgielnego

#1 Post autor: pasik21 »

Witam.
"Znikło" mi tylne światło przeciwmgielne. Zarówka jest dobra, bezpieczniki i przekaźniki też są w porządku. Po podłączeniu do komputera brak jakichkolwiek błędów. Jedyny objaw jaki jeszcze wystąpił to komputer pokładowy zgłosił "sprawdź tylne światła" ale tylko raz i światła są w porządku. Miał ktoś może podobną przypadłość?

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#2 Post autor: oki »

Oczywiście próbujesz włączać na światłach mijania?
Sprawdź bezpiecznik nr. 16 i nr 18 oraz przekaźnik K5
Jesli tak to pytanie, czy jak próbujesz włączyć to słyszysz w skrzynce przekaźnik (powinno go być słychać, ba nawet i czuć namacalnie)
Zwróć uwagę czy przycisk włącznika działa z takim lekkim klik.
Jesli nie słychać przekaźnika to można to sprawdzić na krótko, wyciągnij przekaźnik obejrzyj go ma dwie cienkie nózki (sterujące) i dwie grube od włącznika zrób mostek z kawałka drutu lub nawet ze spinacza i wsadź go w skrzynkę w dwa najgrubsze otwory po tym przekaźniku, światła powinny się zaświecić.
I napisz co z tego zadziałało będziemy mysleć dalej.

pasik21

#3 Post autor: pasik21 »

Światło przeciwmgielne włączam na światłach mijania.
Przekażnik działa. Słychać go i czuć pod palcem. Zamieniałem go nawet z innym dobrym i nic.
Bezpieczniki są dobre. Na desce rozdzielczej światło się zapala z tyłu nie.
Ale nie ma prądu na ścieżce która bezpośrednio dochodzi do żarówki. Więc chyba jakiś kabel w kostce nie łączy.... Więc pewnie bez elektryka samochodowego sie nie obejdzie...

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#4 Post autor: oki »

To sterowanie jest i zasilanie tez jest bo by inaczej nie było informacji na zegarach o włączeniu świateł.
To pozostaje tylko instalacja pomiędzy skrzynką a kostką lampy.
Po drodze masz połączenie przy lewym słupku z boku, pod boczkiem są kostki.
Weź obejrzyj czy aby nie poleciała woda i nie zaśniedziały te połączenia.
Odepnij tylko wcześniej akumulator abyś nie rozpinał kostek pod napięciem, po co mają pojawiać się jakieś błędy.

Ew. możesz jeszcze wyłapać Czarno Granatowy kabelek i na nim sprawdzic napięcie po włączeniu tych świateł i prześledzić jego trasę wzdłuż progu.
Ale obstawiam nie kontakt na tych kostkach, chyba ze gdzieś się kabel ułamał.

wiehol

#5 Post autor: wiehol »

Witam. W głębi, za prawym schowkiem, z tyłu samochodu jest oryginalne złącze do podłączenia wiązki z gniazdem przyczepy. W tym właśnie gnieździe jest "mostek" z blaszki, który jest rozłączany po wpięciu złącza wiązki. Sprawdz najpierw tam czy dochodzi napięcie a może unikniesz niepotrzebnego rozbierania kawałka samochodu.

pasik21

#6 Post autor: pasik21 »

Wasze rady naprowadziły mnie na cel. Winę za brak przeciwmgielnego ponosi przejściówka do podłączenia przyczepki. (Z niemieckiej na polską). A w zasadzie źle zapewne podłączone kabelki w kostce o której pisał kolega wiehol. Przyczepki używam raz na rok więc narazie prześciówka poszła do schowka a światło wróciło :)
Dzieki Panowie za pomoc.

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#7 Post autor: kulex »

Witam
u mnie podobnie

światło nie działa i nie ma napięcia na zacisku kostki z tyłu przy lampie
żarówka dobra,przekaźniki z numerem V i VI dobre, prąd za przekaźnikiem na czarno -niebieskim kabelku wychodzącym ze skrzynki bezpieczników jest dobry, bezpieczniki dobre- ale brak efektu z tyłu

proszę o fotki pokazujące gniazdo do wiązki za prawym schowkiem i umiejscowienie kostki przy lewym słupku.

doctoradrian

#8 Post autor: doctoradrian »

WITAM WSZYSTKICH
Mam problem ze światłami przeciwmgielnymi z tyłu.
rozkręciłem lampy wymieniłem żarówki i dalej nic .
moje przypuszczenia są takie że mam hak i tam jest centralka sterująca światłami która chyba jest odpowiedzialna za to .miał ktoś podobne zdarzenie i co z tym zrobić .Pozdrawiam i czekam na rady ale takie (NORMALNE)[/b]

vojti

#9 Post autor: vojti »

doctoradrian pisze:WITAM WSZYSTKICH
Mam problem ze światłami przeciwmgielnymi z tyłu.
rozkręciłem lampy wymieniłem żarówki i dalej nic.


Swiatła i żarówki? Przeciwmgielne z tyłu masz jedno. Może nie te żarówki sprawdzasz?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#10 Post autor: Harry200 »

Sprawdź miernikiem albo probówką lub podłącz przyczepę czy w gnieździe haka masz przeciwmgielne..

powerman30

#11 Post autor: powerman30 »

umnie tak jak u kolegów z poprzednich postów tez nie działają przeciwmgielne z tyłu wersja angielska pomocy

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#12 Post autor: kulex »

u mnie zablokował się przełącznik przeciwmgielnych w gniazdku od prądów do przyczepki - jeżeli długo nie używa się gniazda i okazyjnie podłączy przyczepę, to po wyjęciu wtyczki przełącznik może nie odbić - trza rozkręcić, rozruszać i będzie dobrze

powerman30

#13 Post autor: powerman30 »

no ale ja nie mam haka jak ta wtyczka wygląda i w którym miejscu się znajduje,bo jest jakaś taka okrągła między zapalniczką tylną a światłem prawym z tyłu

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#14 Post autor: kulex »

okrągłe gniazdo do podłączenia wtyczki od przyczepki jest umiejscowiona koło haka pod tylnym spoilerem - ale jeżeli nie masz haka to i nie masz wtyczki - problem leży w innym miejscu

powerman30

#15 Post autor: powerman30 »

dzięki kulex z wcześniejszego postu wywnioskowałem że ta wtyczka to wyjście na hak i to prawda że blaszka nie stykała się z pinem od przeciwmgielnych wystarczyło ją podgiąć i zadziałało świecą dwa dzięki za informacje są więcej warte niż niejeden mechanik..... :piwo: :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”