Gasnąca sama Zafira podczas jazdy.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
djrafix

Gasnąca sama Zafira podczas jazdy.

#1 Post autor: djrafix »

Słuchajcie, mam taki problem , mam Opelka Zafirę 99r. 1.8 16 V benz + LPG, ostatnimi czasy ok, trzech dni temu, pojawil mi sie problem, podczas jazdy na gazie, jak i na benzynie bez róznicy samochód sam gaśnie, i za nic w świecie nie mozna go zapalic, moze po dluzszym postoju ok 3min, czasem uda sie zapalic, nie mam pojecia co sie moze dziac, ostatnio wymienilem sportowy wydech , i po tej wymianie wlasnie mi sie dzieja takie rzeczy. Przed wymiana na seryjnym bylo ok,ale czy to ma jakies znaczenie wymiana wydechow miedzy seryjnym a sportowym ?. Mam rowniez nissana micre,i rowniez mialem takie problemy, i byla to wina przepływomierza powietrza, czy moze tutaj to tez sie dziac?, od nowosci nie byl wymieniany przeplywomierz powietrza. Podczas jazdy, po prostu nagle obroty spadaja, i swieci sie lampka z gwiazdką w srodku, ale i rowniez sie swieci lampka od powietrza, doradzcie mi cos co to moze byc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#2 Post autor: alpi666 »

hymm a jaki gaz masz ????
cos mi sie zdaje ze przeplywka cos nie tak:) błedy sa jakies?
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

djrafix

#3 Post autor: djrafix »

no gas mam zwykly, nie patrzylem na komputerze i stąd mi nie wiadomo czy mogą być jakieś błędy.

mariusz33

#4 Post autor: mariusz33 »

Zadna lampka Ci sie nieświeci?
Miałem podobne objawy ale auto nie gasło podczas jazdy tylko niechciało zapalić i problem był z imobilajzerem.

djrafix

#5 Post autor: djrafix »

wlasnie swieca mi sie dwie lampki, gdy gasnie mi auto samo. Zaraz pokaze jakie to lampki. Podam link zeby bylo widac zdjecia tych lampek.
Problem ze stacyjką raz tez miałem, nie mogłem przekręcić wcale kluczyka , specjalnie ściągałem gośćia od stacyjek, żeby mi odblokował, i u niego wymienił mi na nową, jakoś tam część w środku , mowil , ze to normalne objawy w tych autach, wymienial jeszcze pare innych mark róznych aut.

Kurde, niech mi ktos poda link gdzie beda pokazane wszystkie lampki ktore sie palą po krzekrecniu kluczyka w stacyjce, to bym pokazal ktore mi sie palą po zgasnieciu silnika.

mariusz33

#6 Post autor: mariusz33 »

Silnik jak zgaśnie to niektóre lampki świecą to normalne,ale są lampki które migają i wtedy te migające informują o problemie.
Postaram sie dziś sprawdzić które świecą a które migają i wkleje fotki.

--scalone--

Na tej fotce widzisz kontrolki które świecą sie po zgaszeniu silnika tj.olej,akumulator,imobilajzer i kontrolka z gwiazdką.
http://www.fotosik.pl/pok...891aa89a7d.html

//edytujemy posty //BajBus
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2009, 10:45 przez mariusz33, łącznie zmieniany 2 razy.

djrafix

#7 Post autor: djrafix »

o właśnie, mianowicie po zgaśnięciu silnika , miga mi ta lampka w środku ta żółta, co jest pomiędzy tymi dwoma czerwonymi, to właśnie ona mi miga gdy zgaśnie mi silnik, dziś po raz kolejny to doświadczyłem, bo mi zgasł i ta lampka mrugała, samochód postał z 10 min, i zapalił ;), ale te objawy sie dzieją czaly czas i nie wiem co jest :(, mam związane ręce.

Jak chce tez odpalic, to latają mi wskazówki na liczniku, tak ruszaja sie jak by miały drgawki i ta wlasnie lampka miga zolta...

mariusz33

#8 Post autor: mariusz33 »

Kurde :/
Ta kontrolka jak migała u mnie to auto oczywiście niezapalało.A problem był z imobilajzerem.Ty masz jeszcze drgania tych wzkazówek :/ .
Myśle,że ratuje Cie komp.Ale jeśli wiesz jak,to rozbierz kolumne kierowniczą tam pod spodem jest taka mała skrzyneczka(pentla stacyjki) po otwarciu jej ukazuje sie elektronika(luty) ja nagrzałem te luty które łączą płytke z wtyczką i wszystko działa do dziś ;)

djrafix

#9 Post autor: djrafix »

Ale te wskazówki drgają po dłuższym próbowaniu odpaleniu go, mysle ze akumulator wtedy informuje, ze pomalu ma juz dosc i chce odpoczac ;). No nie wiem, kurde - mysle,ze komp poiwnien tez mi cos podpowiedziec . A z imobilajlzerem co Ci sie dzialo?.

A w ogóle czasem mi sie pojawia podczas jazdy kontrolka od ETC czy jakos tak ;) ten przycisk co jest koło przycisku świateł awaryjnych, to komp tez powinien pokazac co jest ?.

mariusz33

#10 Post autor: mariusz33 »

Tak komputer powinien wszystko wyjaśnić.Ja w tej płytce miałem "zimne luty" często niestety one występują w elektronice zafirki :( Najlepiej sprawć na kompie w ASO i napisz co było.
Powodzenia.

djrafix

#11 Post autor: djrafix »

Ok, jutro sie wybiorę i powiem jak było. Pozdro.


Ps. Ile w serwisie bedą chcieli za podlaczenie pod kompa i wykazanie co jest ?. Mniej wiecej moze cene znasz ?.

mariusz33

#12 Post autor: mariusz33 »

W kieleckim ASO za podłączenie kompa zapłaciłem 100 zł. :cry:
Ale teraz mam mechanika co ma takiego samego kompa i za podłączenie kasuje 60zł :D
Myśle że lepiej jak na pierwszy raz udasz sie do ASO panowie powinni Ci powiedzieć co dolega Twojej zafirce ;)

djrafix

#13 Post autor: djrafix »

No i byłem w tym serwisie ASO u nas w Lublinie w Oplu ;), podlączył mi pod kompa (koszt 100zł, później powiedział, ze podrożało u nich i 150 zł podłączenie ale policzył mi po starej cenie). Po diagnozie na kompie , przyszedl mechanik i powiedział, ze do czyszczenia jest przepustnica tak wiec wyczyscil i roznicy nie czuc, na benzynie samochod jedzie, ale stasznie szarpie powiedzieli w ASO ze sam na benzynie nie będzie jeździł bo są wtryski strasznie zapieczone bo rzadko na benzynie było jezdzone. Powiedzial mi , tez ze jest to wina komputera, bo raz czyta kluczyk a raz nie czyli mowi ze sie komputer moze konczyc. Ale ja cos czuje ze cos sie zepsulo od gazu bo raz podaje gaz a raz nie, nawet jak bylem u mechanika to mu zgasl i nie mogl zapalic, wyjal jakos rure od gazu gumowa i mowi ze nie podaje gazu, czyli to moze wina gazu jednak ? , na benzynie sie raczej nie da jezdzic bo strasznie szarpie autem.

Aha, zapomniałęm dodać , koszt czyszczeina przepustnicy - 80 zł
Łącznie wydałem 220zł ;) , a roznicy nie czuc, trza chyba szukac winy w podawaniu gazu?

mariusz33

#14 Post autor: mariusz33 »

Jak to ASO najlepiej wymienic komputer,silnik i bedzie oky :lol:
A tak serio to jesli auto na bezynie nie smiga to i na gazie beda problemy.Znajc jakiegos mechanika najlepiej z kompem i za 220 napewno Ci zdjagnozuje bo przyczyn moze byc 100
Powodzenia i jak sie uda to napisz.

djrafix

#15 Post autor: djrafix »

Kurde, ale mam problem z tym autem i nikt mi nie moze pomóc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”