szarpnięcie przy gaszeniu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
beata

szarpnięcie przy gaszeniu

#1 Post autor: beata »

Mam zafirkę od tygodnia.Gdy gaszę silnik czuć szarpnięcie i silnika i karoseri.Mam pytanie:czy ten samochód tak ma czy to wina np.poduszek pod silnikiem czy też może co innego.Dzięki z góry za pomoc.

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: jozek »

ja tak mam przy odpalaniu i też się zastanawiam czy tak ma być czy coś już dupneło
takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego

Obrazek Obrazek
Obrazek

olo018

#3 Post autor: olo018 »

Pierwsze co to sprawdzić poduszki przy silniku,prawdopodobnie któraś jest oberwana i przenosi szarpnięcia na karoserie podczas zapalania lub gaszenia.

darkp1

#4 Post autor: darkp1 »

beata, uściślij co to za zafira. Jeśli diesel mogą być też walnięte klapki zawirowań.

komura85

#5 Post autor: komura85 »

Stawiałbym na poduchy silnika, bo mam te same objawy i mechanik gadał ze poduchy są walnięte.

robikate

#6 Post autor: robikate »

wiedź na kanał i sprawdź poduszke tylną znajduje sie prawie pod podłogą kierocy na 95 % to ona wystarczy dobić za pomoca młodka i przecinaka takie małe wąsy metalowe do srodka bo sie często od drgań rozchodzą zbijaj je do środka okręgu jaki one tworzą u mnie tak bylo tak zrobiłem i 120 w kieszeni :)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#7 Post autor: Dziadek13 »

darkp1 pisze:beata, uściślij co to za zafira. Jeśli diesel mogą być też walnięte klapki zawirowań.
Klapki zawirowań działają dopiero przy wyższych obrotach na wolnych są zamknięte 4 wloty więc nic do tego nie mają na pewno też szarpie przy zapalaniu ale klapki też nie działają wtedy,przerabiałem ten temat nawet było moje pytanie na forum wymiana poduszek zakończyła zabawe silnika w konia.

beata

#8 Post autor: beata »

Dzięki koledzy za pomoc , zacznę przegląd mojego nowego nabytku od poduszek.Oczywiste jest że w dieslu z 2001 roku zawsze będzie coś do roboty a że nigdy nie miałam zafirki to pewnie często będę gościć na forum,no chyba że kupiłam ideał z poduszkami tyko do wymiany.Pozdro.

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

komura85 pisze:Stawiałbym na poduchy silnika, bo mam te same objawy i mechanik gadał ze poduchy są walnięte.
Na 99.9% stawiam na poduszki , są do wymiany ale plus jest taki iż nie są drogie.
Pozdrawiam

beata

#10 Post autor: beata »

Jutro wjeżdżam na kanał i oczywiście zdam relację z przeglądu.Dzięki wszystkim Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”