Problem z którym nie potrafie sobie poradzić??

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

Problem z którym nie potrafie sobie poradzić??

#1 Post autor: mlody17 »

Witam wszystkich forumowiczów. Przedstawię wam tutaj problem z moim silnikiem. Posiadam ZAFIRKE z roku 2004 z silnikiem 2.0 DTI przebiegiem około 180tys. Jadąc gdzieś koło 100km/h i wciskając gwałtownie pedał gazu zapala mi się kontrolka od błędu(samochodzik z kluczykiem) i auto przechodzi w tryb awaryjny, musze auto zgasić i odpalić i wtedy już wszystko gra. Kontrolka zapala się też z rana jak auto jest zimne tylko że po przejechaniu paru kilometrów gaśnie i się już nic nie dzieje. Jeździłem po mechanikach i mam już tego dosyć robią to wszystko metodą prób i błędów najpierw mówili że przepływomierz padnięty wymieniony na nowy, następnie jakiś wężyk od powietrza co doprowadza je do turbiny był pęknięty ale to dalej nie pomogło no i nie dawno padła diagnoza że zawór EGR no bo faktycznie zacinał się ale oddałem go do regeneracji i wrócił do mnie jak nowy zero luzów ani nic zakładam a tu dalej się dzieje to co działo może Wy macie jakiś pomysł co może dolegać ZAFIRCE?? :( Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#2 Post autor: rzadki »

jak zapala się kontrolka to są błędy - jak możesz to wrzuć na Forum je,będzie łatwiej ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#3 Post autor: mlody17 »

No właśnie że komputer nie pokazuje nic ponieważ jak zajeżdżam do mechanika to ona najczęściej się już nie świeci:(

sQcha

#4 Post autor: sQcha »

Umów się z kimś z interfejsem z naszego forum. Zrobicie diagnostykę w czasie jazdy i wtedy na 100% będziesz miał kod błędu.

P.S. Uzupełnij w profilu skąd jesteś, to pomoże nam w skierowaniu cię do kogoś z twojej okolicy.

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#5 Post autor: mlody17 »

No i kolego Ty mieszkasz bardzo blisko mnie bo ja mieszkam koło Bielawy ale w tej chwili ZAFIRKA jest w Niemczech i wróci dopiero 17 grudnia więc jak już przyjedzie to się odezwe do Ciebie jeśli można i się zgadamy na jakąś diagnostyke co TY na to??:)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#6 Post autor: Dziadek13 »

Jest to związane z układem podciśnienia,zawór egr,zaworki elektromagnetyczne od zaworu egr.Myśle czy masz dobrze podłączone te przewody podciśnieniowe czy czasem nie pomylone.Kupic wakuometr koszt 25zł i sprawdzisz czy masz odpowiednie podciśnienie dobra pompa 0.9-0.8 bara
to na pierwszy ogień do sprawdzenia właśnie przez tych wyciągaczy kasy z kieszeni bo tylko my możemy ci podpowiadać na zasadzie prób i błędów auta nie widzimy i słyszymy tylko z twoich podpowiedzi.Załączam schemat podłączenia wężyków znalazłem na stronie archiwum forum opla.
Obrazek
A byłem teraz w Pieszycach na ogrodowej 2 tygodnie u rodziny coś by my poradzili.

Awatar użytkownika
adrianzwp
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 06 kwie 2010, 19:00
Imię: Adrian
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Zafira 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#7 Post autor: adrianzwp »

co do rannego odpalania to masz problem ze swiecami, ktoras wysyla bład po odpaleniu a pozniej gasnie - ja mam to samo a do tego ze w czasie jazdy zalapuje tryb awaryjny to mysle ze moze byc problem z zaworem egr(moze na regeneracji cos przyciemnili) pozdrawiam

sQcha

#8 Post autor: sQcha »

mlody17 pisze:No i kolego Ty mieszkasz bardzo blisko mnie bo ja mieszkam koło Bielawy ale w tej chwili ZAFIRKA jest w Niemczech i wróci dopiero 17 grudnia więc jak już przyjedzie to się odezwe do Ciebie jeśli można i się zgadamy na jakąś diagnostyke co TY na to??:)
Nie ma problemu, jak tylko Zośka wróci, pisz do mnie.
Dziadek13 pisze:A byłem teraz w Pieszycach na ogrodowej 2 tygodnie u rodziny coś by my poradzili.


No to trzeba było pisać. 10. 11 mieliśmy spota w Dzierżoniowie. Następnym razem jak będziesz, to daj znać.

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

A czy próbowałeś restartować komputer??? Zdejmij klemy zapal papierosa i załóż z powrotem i sprawdź czy jest tak samo być może pomoże.
Pozdraiwam

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#10 Post autor: mlody17 »

Co do restartowania komputera to ostatnio miałem wyłączony akumulator na kilka godzin bo zmieniałem poduszke w kierownicy bo popekały mi guziki od klaksonów ale kontrolka dalej się zapala także to nie pomoże....

jaca19665

#11 Post autor: jaca19665 »

mlody17 miałem ten sam problem u mnie wina leżała w luzie węża gumowego który idzie od interkoollera w stronę egr żle był skręcony zacisk cibant na tym wężu dokręciłem i po problemie błąd odczytany jaką czujnik ciśnienia powietrza doładowującego pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”