LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#136 Post autor: firek »

Dokładnie ten light to taka odpowiedz na tanie instalki, a zycie pokazało że te wtryski to jedna wielka pomyłka - podobno dotychczasowy rekord w ich działaniu poprawnym to parę tysięcy km.

raku

#137 Post autor: raku »

darek_s pisze:Ja moge ci polecic zalozenie instalacji Stag w firmowym warsztacie u producenta na ul.27 Lipca na pewno bedziesz zadowolony zadzwon albo podjedz porozmawiaj to do niczego nie zobowiazuje,zakladając gaz u nich bedziesz mial pewnosc odpowiedniego doboru podzespolow do mocy silnika i co najwazniejsze dokladnej regulacji,gwarantuje ze nie bedziesz wiedzial na jakim paliwie jedziesz ani zadnych swiecących checkow.A jesli cos nie bedzie ci odpowiadalo to zalozysz tak jak teraz chcesz BRC.Jakakolwiek instalacje wybierzesz popros o zamontowanie wlewu pod klapką fajna sprawa.pzdr.
Ok dzięki za podpowiedz.Znajomy też mi polecił jechać do AC STAGA tylko ponoć kolejki u nich to po 2 m-ce są. :/

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#138 Post autor: darek_s »

raku pisze: Ok dzięki za podpowiedz.Znajomy też mi polecił jechać do AC STAGA tylko ponoć kolejki u nich to po 2 m-ce są. :/
Moim zdaniem to o czymś świadczy, jest jeszcze jeden warsztat nazywa się STAGMAG to partnerski warsztat założony przez kierownika serwisu montażu i doradcy technicznego w AC ul. Baranowicka 166, myślę ze nawet będzie lepiej niż w zamum AC. pzdr.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2010, 16:15 przez darek_s, łącznie zmieniany 2 razy.

raku

#139 Post autor: raku »

darek_s pisze:
raku pisze: Ok dzięki za podpowiedz.Znajomy też mi polecił jechać do AC STAGA tylko ponoć kolejki u nich to po 2 m-ce są. :/
Moim zdaniem to o czymś świadczy, jest jeszcze jeden warsztat nazywa się STAGMAG to partnerski warsztat założony przez kierownika serwisu montażu i doradcy technicznego w AC ul. Baranowicka 166, myślę ze nawet będzie lepiej niż w zamum AC. pzdr.
Już dzwoniłem do AC.Umówiłem się na termin a fanty jakie chłopaki chcą w nią upchnąć są następujące: StaG 300 + ,wtryski OMVL Reg Fast reduktor Zavoli , butla podwieszana :)Cały komlecik za 2400. Koledzy czy ten zestaw ma się dobrze w Zafirach? I jak z ceną?

Pozdr Raku

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#140 Post autor: darek_s »

Dla mnie wszystko pasuje oprocz wtryskow,oczywiscie na nich tez auto bedzie jezdzilo poprawnie ale ja jesli bym mial wybor wolalbym wtryski Hana,warto do nich doplacic zwlaszcza jesli chcesz troche pojezdzic tym autem.pzdr.

kobra

#141 Post autor: kobra »

raku pisze:
darek_s pisze:
raku pisze: Ok dzięki za podpowiedz.Znajomy też mi polecił jechać do AC STAGA tylko ponoć kolejki u nich to po 2 m-ce są. :/
Moim zdaniem to o czymś świadczy, jest jeszcze jeden warsztat nazywa się STAGMAG to partnerski warsztat założony przez kierownika serwisu montażu i doradcy technicznego w AC ul. Baranowicka 166, myślę ze nawet będzie lepiej niż w zamum AC. pzdr.
Już dzwoniłem do AC.Umówiłem się na termin a fanty jakie chłopaki chcą w nią upchnąć są następujące: StaG 300 + ,wtryski OMVL Reg Fast reduktor Zavoli , butla podwieszana :)Cały komlecik za 2400. Koledzy czy ten zestaw ma się dobrze w Zafirach? I jak z ceną?

Pozdr Raku

tak i gwarancje masz tylko u nich na instalacje, i dalej to bedzie zbieranina...

jacek28

#142 Post autor: jacek28 »

koledzy ma ktoś doświadczenia na temat: teść chce sie pozbyc sekwencji ze swojego peugota (przejechane na niej ok 7tyś km),wiec pomyslalem ze chetnie ją przyjmę ;) do zafirki i pytanie, pewnie fachowcy to przełążą i bedzie cacy ale.... jak przeskoczyc rejestracje ??? bo jesli mi sie nie uda załatwic od nich faktury co bedzie sie pewnie wiazało ze zwrotem im vat-u, to czy istnieje mozliwosc wbicia w dowód lpg ??? troche zamieszałem ale mam nadzieje ze kumacie o co mi chodzi?! ;) :/

Czarny1010

#143 Post autor: Czarny1010 »

Faktura musi być nie ważne na jaką kwotę, może być na 100zł wtedy watu masz 22 zł do oddania :) ewentualnie jeszcze 19% dochodowego. dozór na butle jeszcze jest ważny w wydziale komunikacji

jacek28

#144 Post autor: jacek28 »

Czarny1010 pisze:dozór na butle jeszcze jest ważny w wydziale komunikacji
chyba tak?! instalacja byla zakładana w 2005 czy 6 roku, a chyba jest 10 lat ?
czyli potrzebowałbym tylko fakture ???

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#145 Post autor: firek »

Co do pytań zadawanych przez kolegów jaka instalacja znajduje się w aucie kolegi to ja obstawiam że jest to instalacja II genegacji-mikserowa,badz III generacja-ciągły wtrysk gazu bo tylko te instalacje miały układy emulujące sygnały sondy lambda.
Na pewno nie jest to tzw. sekwencja bo tam sygnał sondy lambda nie moze byc emulowany bo jest on w sposób posredni niezbedny do prawidłowego dzialania silnika na obu paliwach.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#146 Post autor: darek_s »

firek pisze:Co do pytań zadawanych przez kolegów jaka instalacja znajduje się w aucie kolegi to ja obstawiam że jest to instalacja II genegacji-mikserowa,badz III generacja-ciągły wtrysk gazu bo tylko te instalacje miały układy emulujące sygnały sondy lambda.
Na pewno nie jest to tzw. sekwencja bo tam sygnał sondy lambda nie moze byc emulowany bo jest on w sposób posredni niezbedny do prawidłowego dzialania silnika na obu paliwach.
A ja znam przypadki montowania emulatorow do sekwencji przez druciarzy co nie maja zielonego pojecia o zakladaniu nie wspominajac o regulacji,po to by check nie palil sie.pzdr.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#147 Post autor: firek »

darek_s pisze:
firek pisze:Co do pytań zadawanych przez kolegów jaka instalacja znajduje się w aucie kolegi to ja obstawiam że jest to instalacja II genegacji-mikserowa,badz III generacja-ciągły wtrysk gazu bo tylko te instalacje miały układy emulujące sygnały sondy lambda.
Na pewno nie jest to tzw. sekwencja bo tam sygnał sondy lambda nie moze byc emulowany bo jest on w sposób posredni niezbedny do prawidłowego dzialania silnika na obu paliwach.
A ja znam przypadki montowania emulatorow do sekwencji przez druciarzy co nie maja zielonego pojecia o zakladaniu nie wspominajac o regulacji,po to by check nie palil sie.pzdr.
Takich specy to nawet druciarzami bym nie nazwał..... :piwo:

wiroś

#148 Post autor: wiroś »

Witam,

Czy możecie polecić jakiś dobry warsztat z okolic Torunia?? Na markę samej instalacji się nie nastawiam, bo wychodzę z założenia że dobry warsztat załozy dobre elementy.
Słyszałem coś o warsztacie TOTU na rogu Polnej i Chrobrego, korzystał ktoś??

Pozdrawiam

wiroś

#149 Post autor: wiroś »

Witam,
Zamierzam założyć instalację do mojej Zafiry (99r, 1.8 115PS), cały czas myślałem tylko i wyłącznie o instalacji wtrysku sekwencyjnego, ale ostatnio trafiłem na urządzenie BLOS produkcji BRC, czyli gaźnik przeznaczony do instalacji LPG. Wydaje mi się, że może to być bardzo dobra alternatywa dla skomplikowanej instalacji sekwencyjnej, według zasady im mniej elementów tym mniej rzeczy może się popsuć.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym urządzeniem???
Pozdrawiam

LoKi

#150 Post autor: LoKi »

mój brat ma w Oplu V sekwencje ja mialem w Scenicu sekwencje teraz tez zakladam i zadnej innej bym nie zalozył :):) fakt jest taki że jak założym ciulową sekwencje to ciulowo to beje chodzić :)

PS: brat ma rok sekw. nic nie puka nic nie stuka leje i jezdzi, ja tak samo mialem w scenicu :) wtryski mialem Valteka a komp. Stag 400. cena w Rz-ów 2500zł butla w koło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”