[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
marlow

#151 Post autor: marlow »

Witam,
Spadł pierwszy śnieg i mogłem wypróbować nowy zakup Goodyear UltraGrip 7+
Jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Pozdrawiam
marlow

smaru

#152 Post autor: smaru »

a ja testowalem swiezo zakupione Fuldy montero 3 i jak za te pieniadze to jestem b. zadowolony, trzymaja fajnie i przede wszystkim sa ciche czego nie moge powiedziec o letnich bridgestone re050 - normalnie bylem w szoku ze zimowki sa takie cichutkie bo letnie wyly jakby łożyska były padniete...

rejzer

#153 Post autor: rejzer »

w sobotę odebrałem Uniroyal'ki MS PLus 66 i założyłem...póki co spisują się pięknie...a Lublin zakopany w śniegu po uszy :lol:

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#154 Post autor: stapaw »

marlow pisze:Witam,
Spadł pierwszy śnieg i mogłem wypróbować nowy zakup Goodyear UltraGrip 7+
Jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Pozdrawiam
marlow
Witam.Przyłączam się do pozytywnej opinii.Też już je przetestowałem na śniegu i są rewelacyjne,zresztą tak jak w poprzednim autku.Polecam i pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#155 Post autor: Metroid »

Zamontowano mi nowe laczki.
Tak dobrych opon zimowych jeszcze nie mialem.
GY Ultra grip 7+ sa mega, najbardziej zaskoczyla mnie cisza w aucie.
pozdr.

Pawlo49

#156 Post autor: Pawlo49 »

Witam wszystkich
Miałem dylemat co do wyboru opon zimowych. Zdecydowałem się na DĘBICE FRIGO 2 i naprawdę nie żałuję. Zośką trzyma się ja trzeba. Naprawdę polecam. Koszt oponki w Tesco to 258 zł rok produkcji 2010.
Pozdrawiam

alladyn98

#157 Post autor: alladyn98 »

Witam
W sobotę spędziłem 2,5 h w kolejce do wulkanizatora brrr. Opony NOKIAN WR G2 205/55R16. Narazie mieszane uczucia po przesiadce z Dunlop Winter Sport 3D które miałem w poprzednim aucie Astra G. Wiecej napiszę jak je sprawdzę.

kubik_CDTi

#158 Post autor: kubik_CDTi »

alladyn98 pisze:Witam
W sobotę spędziłem 2,5 h w kolejce do wulkanizatora brrr. Opony NOKIAN WR G2 205/55R16. Narazie mieszane uczucia po przesiadce z Dunlop Winter Sport 3D które miałem w poprzednim aucie Astra G. Wiecej napiszę jak je sprawdzę.
Mistrza ciężko pobić :lol:

Przemcio

#159 Post autor: Przemcio »

kubik_CDTi pisze:Mistrza ciężko pobić :lol:
Mistrzem to jest UG7+ :> ;)

kubik_CDTi

#160 Post autor: kubik_CDTi »

Trzeba zoorganizować sprawnościówki,żeby nie było wątpliwości :lol:
Chociaż mało kto tutaj zakłada Dunlopy 3DWS patrzę.

Zlooty

#161 Post autor: Zlooty »

Ja przez ostatnie sezony bujałem się na michelinach i kleberach a teraz zarzuciłem PIRELLI SottoZero II 205/55/16 2010 i jestem naprawdę zadowolony

PieTrzaK

#162 Post autor: PieTrzaK »

Panowie, wszystko zależy do czego ktoś potrzebuje oponki. G7+ jest fajna na mokrym, ale w kopnym śniegu to Frigo 2 wypada lepiej. Ja w tym roku zakupiłem właśnie Frigo żeby zobaczyć jak to sie będzie sprawować, w zeszłym roku miałem serdecznie dość wykopywania się i bujania się z wjazdami i wyjazdami z parkingu - i się zawiodłem. Ani razu się nie zakopałem mimo szczerych chęci :cry:
Pawlo49 pisze:Koszt oponki w Tesco to 258
Jaki rozmiar? O_O Bo cena na bogato.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#163 Post autor: Bodek »

Tak jak pisałem wcześniej miałem zamiar kupić Nokiany WRG2 - i kupiłem ;)
Można powiedzieć, że są OK - może nie jest to najwyższa półka, ale po doświadczeniach z Frigo 2 te wypadają jak do tej pory dużo lepiej.

Ogólnie rzecz biorąc za 289 zł za sztukę - POLECAM
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#164 Post autor: Metroid »

PieTrzaK pisze:Panowie, wszystko zależy do czego ktoś potrzebuje oponki. G7+ jest fajna na mokrym, ale w kopnym śniegu to Frigo 2 wypada lepiej. Ja w tym roku zakupiłem właśnie Frigo żeby zobaczyć jak to sie będzie sprawować, w zeszłym roku miałem serdecznie dość wykopywania się i bujania się z wjazdami i wyjazdami z parkingu - i się zawiodłem. Ani razu się nie zakopałem mimo szczerych chęci :cry:
Pawlo49 pisze:Koszt oponki w Tesco to 258
Jaki rozmiar? O_O Bo cena na bogato.
Nie wiem w jaki snieg kolega wjechal na UG7+ ale ja ostatnio przez zaspe powyzej tylnego zderzaka usypana przez plug wyjechalem bez najmniejszego problemu :)
Z ciekawosci wladowalem sie spowrotem przez ta zaspe i rowniez nie mialem problemu pomimo tego ze zatrzymalem sie tylnymi kolami w tej zaspie dodatkowo opartymi o kraweznik.
Przednie kola w dosc glebokim sniegu bez problemu wydarly zadek z zaspy i pod kraweznik.
Na lodzie tez mnie milo zaskoczyly.
W porownaniu z continental,ug7 wypadaja duzo lepiej.
Jesli frigo jeszcze lepsze sa to sa naprawde rewelacyjne gumy w rewelacyjnej cenie.

pozdr.

PieTrzaK

#165 Post autor: PieTrzaK »

Powiem tak - napisałem to na podstawie opinii ludzi z forum Octavii ;) Tam po głębokiej debacie i porównywaniu doświadczeń doszli właśnie do takich wniosków. Ja na Frigo ładowałem się po prostu wszędzie gdzie się dało i Lanos szedł jak przecinak :D Zafira za to waży pewnie troszku więcej niż moje 4 kółka, a jak wiadomo dodatkowa masa i docisk robi swoje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”