[B]Problemy związane z bi-xenonami i kontrolką AFL

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#16 Post autor: kubik_CDTi »

Ople to wredne samochody,jeżeli chodzi o dochodzenie co padło.wg. mnie skopali coś z wtyczką lub huk wie czym,jak masz starą lampę załóż na próbę.

Mihó

#17 Post autor: Mihó »

Niezły filmik... Zafira obczaja teren ;)

Co do drżącej soczewki, zobacz, czy nie pękła Ci ramka soczewki. Jest z baaardzo kruchego plastiku. Czasami wystarczy uderzenie w błotnik, by pękła

CHRIS7779
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:23
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#18 Post autor: CHRIS7779 »

Cześć,
ja mam problem z tym, iż lewy ksenon miga ( przygasa, rozświetla się bardziej i powraca do normy), gaśnie i pojawia się monit na wyświetlaczu, a po wyłączeniu lamp i załączeniu ponownym działa normalnie a potem znów w kółeczko. Czy to problem samego żarnika czy coś innego?
Pozdrawiam.
ZAFIRKA B 1.9 CDTI '06 - 6,8L /100km

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#19 Post autor: Lorry »

Mozliwe że przetwornica...

Ja też zauważyłem coś takiego u siebie ale tylko na początku jazdy po mieście przy staniu w korku... Po prostu na chwilę maleje napięcie, jakby słabiej świeci przez 0,5 sekundy, ale nigy nie wygasa zupełnie, do zobaczenia tylko przez upierdliwca :P) Monitorowałem napięcie w OpComie i jest minimalnie niższe na lewej lampie, ale problemów żadnych nie mam z tym... Żadnych komunikatów i błędów nie wywala ;)

Jakby żarnik padł to byłaby inna barwa światła przez niego emitowana

Przemcio

#20 Post autor: Przemcio »

Serwisowy doświadczony elektryk Opla powiedział mi prywatnie ( nie twierdzę ze to jest przyczyną ) że w ALF-ach należy wymieniać żarówkę z zapłonnikiem (sprzedawana jako całość) .Koszt ogromny. Ale jak ktoś bawi się w "Adama Słodowego " i uda mu się wymienić samą żarówkę to zaczynają się problemy takie o których piszecie. Nie weryfikowałem tego ,to są słowa elektryka. :(

kubik_CDTi

#21 Post autor: kubik_CDTi »

W ASO 400zł sztuka,na allegro o połowę taniej żarniki Philips DS1 barwa 4300K
Pozdrawiam

Przemcio

#22 Post autor: Przemcio »

kubik_CDTi pisze:W ASO 400zł sztuka,na allegro o połowę taniej żarniki Philips DS1 barwa 4300K
W ASO około 1000zł. :!: a na allegro ....nie widziałem nowych do AFLi. A sama żarówka tak około 100zł. :|

kubik_CDTi

#23 Post autor: kubik_CDTi »

1000zł kosztuje z sygnowaniem GMu,którą produkuje Philips,a Philips w ASO kosztuje 400zł i wiem co piszę,bo mam wymianę za sobą ;) i nic mi nie drga,a wymieniane były 2żarniki co by równo świeciły,a jeden dobry został na zapas.
Pozdro

CHRIS7779
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:23
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#24 Post autor: CHRIS7779 »

Wymieniałeś żarniki, czy komplet z zapłonnikiem?
Ostatnio udało mi się :idea: wyciągnąc komplet, ale nie wiem jak i czy można wymienić sam żarnik :?:
ZAFIRKA B 1.9 CDTI '06 - 6,8L /100km

kubik_CDTi

#25 Post autor: kubik_CDTi »

Chyba,nie przy tej cenie na poziomie 200zł nawet nie warto.

Przemcio

#26 Post autor: Przemcio »

4300 K maja tę które kupiłeś , oryginalne 5000K , a ja znalazłem takie co maja 6000K. Czy widzisz jakąś różnice w jasności światła ??
Znalazłem w Luboniu sklep który twierdzi że ma oryginały Philipsa do Zosi za 149zł (4300K)

kubik_CDTi

#27 Post autor: kubik_CDTi »

Oryginały miały 4300K,teraz mam 5000K,różnicy nie widzę,no może jak się patrzy jak jedzie samochód ciut jaśniej,z tego co wyczytałem są najbardziej zbliżone do Białego,bo 6kk to już niebieskim wieje,nie polecałbym bo są już bardzo jasne i to jest trochę gnębienie innych użytkowników,nawet przy dobrym ustawieniu.

buszmen72

#28 Post autor: buszmen72 »

Witam , dziś miałem chwilowy problem z bi-xenonem po włączeniu świateł komunikat na wyświetlaczu prawy xenon nie świeci i zaczęła mrugać kontrolka System adaptacyjny oświetlenia drogi (AFL) po dojechaniu na miejsce i wyłączeniu i ponownym załączeniu zapłonu i świateł wszystko wróciło do normy ciekawy jestem czy to przejściowy problem...... :shock:

kubik_CDTi

#29 Post autor: kubik_CDTi »

Śmierdzi żarnikiem do wymiana.
200zł sztuka,najlepiej zmienić parę,z minusów to trzeba zdejmować zderzak.
No,ale na razie się wstrzymaj.
Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#30 Post autor: Harry200 »

U mnie miałem podobnie jak kończył się żarnik,lekkie miganie na początku ,komunikaty w MID,czasem xenon nie odpalał w ogóle,po wymianie teraz mam ok..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”