Centrala GM Warszawa - potwierdzenie napraw gwarancyjnych

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#16 Post autor: dzarko »

Firma istnieje, jak najbardziej. Miałem nawet naklejkę z tej firmy w miejscu, gdzie teraz jest naklejka klubowa.

Obrazek

Taką dokładnie.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

David

#17 Post autor: David »

Pan nadal odbiera i dzięki niemu dowiedziałem się, że mam nie wstęplowany 1 przegląd w 2001 r na 34 kkm. to by się pokrywało bo właściciel robił około 12-15kkm rocznie.

dewsz

#18 Post autor: dewsz »

Pan z GM prowdopodobnie na urlopie, albo maja rozpoznawanie numeru i nie odbiera tylko ode mnie :?

Macie podobne doświadczenia z ostatnich paru dni ?

pozdrawiam
Michał

dewsz

#19 Post autor: dewsz »

Dodzwoniłem się.
Pan jest cool.
Ale dodzwonić się jest czasami ciężko.
Ostatnio mi się całymi dniami nie udawało, więc spisałem sobie z boczku i wysłałem zbiorowego maila.
Odpisała panie. Oj nie cool nie cool

" Prosze Pana,

nie rozumiem Panskiej prosby. Sa to samochody uzywane, wiec na temat ich stanu
prosze pytac dotychczasowych uzytkownikow/wlascicieli tych aut.

Aktualny stan techniczny tych aut mozna sprawdzic w dowolnym serwisie Opla
rowniez przy udziale wlasicieli.

Z uwagi na koniecznosc respektowania poufnosci danych, jakiekolwiek
informacje na temat historii samochodow moga byc ewentualnie udzielane ich wlascicielom.

Z powazaniem "

na moje tłumaczenia, że chodzi o przebieg podczas ostatniego zarejestrowanego przeglądu

"Prosze Pana,

z uwagi na fakt, ze dane systemowe moga dotyczyc danych sprzed 2 do 3 lat,
informacja o ich przebiegach nie bedzie wlasciwa podstawa do podjecia decyzji zakupowych.

Przykro mi, ze nie moge pomoc w tej sprawie.

W razie dalszych pytan, prosze o telefon.

Pozdrawiam"

Chyba jakoś zle zacząłem. Teraz to już mi nic mądrego nie odpisze, więc pozostał mi Pan.

Mam jednak pytanko do Was.
Czy możliwe jest że autko było serwisowane w ASO a GM PL nie ma o tym informacji w bazie ? Czy luki dotyczą jakiś konkretnych krajów, czy oni raz na 2-3 lata update robią ? O co biega ? Znalazłem autko z 2008 które nie miało u nich zarejestrowanych wpisów wcale, a przecież warunki gwarancji pewnie ze 3 wizyty w początkowym okresie wymuszają.

pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#20 Post autor: MieHor »

Też dodzwoniłem się w sprawie 2 Zosiek, bardzo miły Pan po podaniu nr VIN uprzejmie odpowiadał, że może udzielić info tylko czy, kiedy i przy jakim stanie licznika była zarejestrowana ostatnia naprawa gwarancyjna, resztę danych może uzyskać tylko właściciel na podstawie dokumentu własności (np. dowodu rej.), w jednym przypadku udało mi się uzyskać info o koszcie naprawy, ale Pan już nie chciała zdradzić czego dotyczyła naprawa. Jeśli zdobędzie się chociaż taką informację to można ocenić czy podany przebieg uprawdopodobnia aktualny stan licznika.

spiotrowski

#21 Post autor: spiotrowski »

ja jak kiedyś dzwoniłem to tez tylko dostałem odpowiedź:
Pan z GM może udzielić mi tylko informacji przy jakim stanie licznika była zarejestrowana ostatnia naprawa gwarancyjna

PS. hehe ale było zdziwienie sprzedawcy który twierdził że jak on sprowadza auto z zagranicy to po wyglądzie wie ile auto ma przejechane, to mu grzecznie odpowiedziałem że przebieg widniejący na liczniku 133 kkm (w lipcu 2010) jest nieprawdziwy, bo auto w 2008 roku w kwietniu miało naprawę gwarancyjną i wtedy widniał przebieg 138 kkm

kafciok

#22 Post autor: kafciok »

Hmmm.... chyba się obrazili, bo od tygodnia głucha cisza :/

--------

Edit:

Ale na podanego wcześniej maila można pisać - w ciągu niespełna trzech godzin otrzymałem odpowiedź odnośnie ostatnich napraw gwarancyjnych.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#23 Post autor: arebuk »

Mi poprzez emial Pan odpowiedział że:

" Niestety w sprawie przebiegu nie jestesmy w stanie zajac stanowiska, poniewaz niniejszy samochod nie mial zadnej, odnotowanej naprawy w ASO, w okresie gwarancyjnym. "

co o tym myslicie??

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#24 Post autor: Lorry »

Czyli że nie ma specjalnie możliwości potwierdzenia przebiegu poza ewentualnym ASO w DE w którym była serwisowana...

Jak nie było naprawy na gwarancji to nie da się nic powiedzieć...

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#25 Post autor: arebuk »

Lorry pisze:
Jak nie było naprawy na gwarancji to nie da się nic powiedzieć...
nic prócz tego że w okresie gwarancyjnym ( ile on dla ZA wynosił?? ) auto nie miało usterek wymagających napraw gwarancyjnych, to chyba dobrze??

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#26 Post autor: arebuk »

autko jest z 2003 benzyna, niemiecki TUV z 2006r - 77000tys km, - teraz ma 135tys, wyglada ze jest ok

modzelm
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 08 lis 2010, 16:44
Lokalizacja: Białystok
Model:

#27 Post autor: modzelm »

Witam
Czy ostatnio ktos dzwonil do GM w Warszawie w celu potwierdzenia ostatniej naprawy gwarancyjnej
Ja dzwonilem juz kilka razy i ta sama Pani twierdzi ze GM juz takich informacji nie udziela od jakiegos tygodnia czy to prawda czy Pani Monika sciemnia

Critter

#28 Post autor: Critter »

Tak, dzwoniłem dzisiaj kilkakrotnie i w końcu udało się. Odebrał miły Pan, który poinformował mnie, że (być może MOJA przyszła) Zafirka miała ostatnią naprawę 2008 roku przy przebiegu 112k. Informacja ta dużo mi nie pomogła, bo teraz ma dwa razy tyle przebiegu. Może mieć to realne przełożenie, ale równie dobrze coś tam mogło być zdjęte.

Ps. Wysłałem również maila do GM pod adres, który podała koleżanka Gosia. Adresik także działa, ale tam podali mi tylko info, że naprawy były robione w ASO Miniewski w Warszawie.
Trzeba będzie tam zadzwonić i coś więcej podpytać.

marlow

#29 Post autor: marlow »

Wita,
To wam powiem jak mnie spławiła Pani Monika z GM (Oczywiście napisałem prośbę o info dot. napraw gwarancyjnych i jako zał. przesłałem scan dowodu rejestracyjnego i co mi odpisano):
"Szanowny Panie,

Pragniemy Pana poinformowac, iz informacje na temat przeprowadzanych napraw, moze Pan uzyskac w serwise gdzie byl naprawiany samochod, mozliwe rowniez jest sprawdzenie informacji na stronie www.autobaza.pl

z powazniem

Monika Wróbel"

Co radzicie robić dalej aby się coś dowiedzieć o mojej Zośce?

Romiko

#30 Post autor: Romiko »

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Zafirmi. Nie ukrywam, że przy wyborze samochodu kierowałem się radami bardzo uprzejmego pana z centrali GM i radami tego forum. Kontakt nawiązałem przy pomocy poczty elektronicznej prosząc o pomoc i po jakimś czasie ten pan dzwonił. Dzięki tej pomocy uchroniłem się przed zakupem autka, które miało prawdopodobnie około 200 tys. km w"pamięci" :shock: Za udzieloną pomoc również tą drogą serdecznie dziękuję panu z centrali i Wszystkim tutaj piszącym :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”