Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
afi1

#181 Post autor: afi1 »

Witam ,
Mam problem z kontrola trakcji , po przejechaniu kilku kiometrów (nie jest to reguła ) zapala sie kontrolka TC , byłem u mechanika który podłączył autko pod komputer i stwierdził błedy
C0241 oraz P1571 .Niestety nie był w stanie mi tego naprawić , mówił ze to jakis błąd komunikacji.Bardzo proszę o podpowiedzi co to moze być ,
Dziękuje i Pozdrawiam Artur.
ps moja zafira 1,8 benzyna 99 r

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#182 Post autor: Dziadek13 »

P1571 to chyba błąd związany z klockami hamulcowymi należy sprawdzić może sie kończą.
Co do drugiego to chyba to:
C0241 - EBCM Control Valve Circuit-EBCM-obwód sterowania zaworów
C0241 "Elektromagnes/miernik #2 ABS lewy przedni - usterka"
teraz tylko który C0241 ?

afi1

#183 Post autor: afi1 »

mechanik zapisał na kartce tak:
ABS CO241
TC P1571

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#184 Post autor: Dziadek13 »

Czyli
P1571 uszkodzenie czujnika pod pedalem hamulca lub jego okablowania
P1571 czujnik położenia pedału hamulca lub jego wiązka przewodów.
C0241 Elektromagnes/miernik #2 ABS lewy przedni - usterka

P1571 jest różnie opisywany.

Anony Mous

#185 Post autor: Anony Mous »

afi1 pisze:mechanik zapisał na kartce tak:
ABS CO241
TC P1571
P1571 - uszkodzenie obwodu włącznika - pewnie jakiś czujnik przy pedale hamulca. Na 100% nie ma to nic wspólnego z kończącymi się klockami. Błąd klocków występuje tylko na panelu środkowym a są i sposoby żeby nie świecił :lol:

kiki05
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 29 kwie 2010, 07:44
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: mazowieckie/Gostynin
Auto: Opel Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT

#186 Post autor: kiki05 »

oki pisze:Tak jak sQcha napisał wycieraczki są na wieloklinie stożkowym, na którym albo ci ramie przeskoczyło w inną pozycję albo zeszlifowało ten wieloklin zmieniając tym samym pozycję.
Czy tak czy inaczej wina śniegu i jego wagi.
Dzięki wszystkim za dobre rady, rzeczywiście zdjąłem ramie i okazało się, że przesunęło się na frezie. Ponieważ ten klin z frezem jest już dosyć mocno zjechany zastanawiam się czy jest możliwa jego wymiana ?

sQcha

#187 Post autor: sQcha »

Jest, ale trzeba wymienić razem z ramieniem, które idzie od silniczka. Ja "skleiłem" to preparatem wiążącym beztlenowo do montowania łożysk na ośkach. Jeżdżę tak od zeszłej zimy i jest OK. musisz sobie ustawić dobrze wycieraczki, dokręć mocno, przetestuj czy się nie zderzają. Ja sobie zaznaczyłem na szybie położenie ramion białym flamastrem do pisania po szybach. Ściągasz ramię nakładasz preparat i zakładasz ramię, mocno dokręcając - ale z wyczuciem.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#188 Post autor: Dziadek13 »

Ja w innym samochodzie tak miałem ale pomyślałem i wyrwałem 5 drucików z stalowej szczotki drucianej podłożyłem na wytartym wieloklinie w pozycji tak jak idą te freziki nałożyłem ramie wycieraczki,dokręciłem jeżdziło u mnie 2 lata potem sprzedałem nawet o tym zapomniałem czyli był dobry pomysł.

komura85

#189 Post autor: komura85 »

Mam podobny problem jak kolega plutmen1 ale w nic nie uderzyłem.Ale mi ta kontrolka sie świeci jak odpalę silnik tak z 2min i później gaśnie.Jak świeci sie kontrolka to ABS nie dział przetestowałem

DAREK 78

#190 Post autor: DAREK 78 »

witam mam problem z abs tc mianowicie zapalają się kontrolki i nie gasną do tego licznik skacze do 40km na postoju podczas jazdy nie bylem u mechanika, ale on twierdzi że to nie czujnik abs, proszę o poradę
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 18:16 przez DAREK 78, łącznie zmieniany 1 raz.

jacek28

#191 Post autor: jacek28 »

mnie sie podobnie działo jak mi ręczny przymarsł i trzymał. pojechalem na myjnie ładnie i dokladnie zmyli lód i autko samo sie naprawiło

DAREK 78

#192 Post autor: DAREK 78 »

jacek28 pisze:mnie sie podobnie działo jak mi ręczny przymarsł i trzymał. pojechalem na myjnie ładnie i dokladnie zmyli lód i autko samo sie naprawiło
ja mam auto suche stoi w garazu cieplym aitak swieci

[ Dodano: Nie Gru 12, 2010 18:37 ]
niemam pojecia co to moze byc podczas jazdy tak jakby kola blokowalo

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#193 Post autor: Dziadek13 »

A jak kręci rozrusznik na tym aku ? bo bywa tak jak aku słaby,odłącz aku na 10 min podłącz i sprawdz na naładowanym aku.

DAREK 78

#194 Post autor: DAREK 78 »

mialem problem z ladowaniem ale juz zrobilem kreci dobrze ale go nie odlanczalem

jacek28

#195 Post autor: jacek28 »

DAREK 78, masz wiadomosc na pw

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”