Dziwny Przypływ MOCY ??

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pajak100

Dziwny Przypływ MOCY ??

#1 Post autor: pajak100 »

Witam serdecznie. Mam czasami w mojej Zofii taki dziwny przypływ mocy. W momęcie jak sobie jadę spokojnie trzymam sobie nogę na gazie a tu strzał !! z zaraz puszcza... no i nie wiem... jak ktoś ma takie coś albo cokolwiek wie na ten temat to proszę o odp.
Dzięki i pozdrowionka. :lol:

kp74p
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2010, 12:04
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kąkolewo k.Leszna
Auto: Opel Zafira C 1.6 CDTI Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#2 Post autor: kp74p »

A ja mam tak, że daję gazu,przyspiesza,póżniej odejmuję gaz i też przyspiesza

sQcha

#3 Post autor: sQcha »

U kolegi pajak100 włącza się turbina.

W benzynie nie wiem co może być tego powodem.

pajak100

#4 Post autor: pajak100 »

Kolego sQcha ale jak moze sie sama turbina właczyć ?? i czego to moze być przyczyna ?? turbina juz pada ??

sQcha

#5 Post autor: sQcha »

U mnie też tak jest, od nowości. Nie wydaje mi się, żeby oznaczało to jakieś problemy z turbiną. Technicznie jak wyjaśnić to zjawisko to nie wiem.

dejna

#6 Post autor: dejna »

pajak100 pisze: W momęcie jak sobie jadę spokojnie trzymam sobie nogę na gazie a tu strzał !! z zaraz puszcza... no i nie wiem..
jeżeli możesz to podaj zakres obrotów, w którym to zjawisko ma miejsce....
pajak100 pisze:ale jak moze sie sama turbina właczyć ?? i czego to moze być przyczyna ??
zasada działania turbiny jest taka, że działa ona cały czas... a zaczyna mocniej pompować od pewnego zakresu obrotów...

pajak100

#7 Post autor: pajak100 »

zazwyczaj to to zjawisko jest w zakresie 2,5-3 tys,obr. tylko tyle ze to jest takie dziwne bo nawet jak dam jej do spodu gazu to az tak nie przyspiesza !! i dla tego własnie chciałem sie poradzic :)

dejna

#8 Post autor: dejna »

pajak100 pisze:dam jej do spodu gazu to az tak nie przyspiesza
to jest normalne...

od spodu dobrze ciągnie wtedy jak silnik jest doładowany przez bi-turbo lub ma kompresor...

ze zwykłym turbo dobre przyspieszenie z dołu jest ciężkie do osiągnięcia i jest przeważnie odczuwalna tzw. turbo-dziura...

pajak100

#9 Post autor: pajak100 »

ja wiem o tym ze to tak działa ale powtarzam ze to jest takie dziwne.
Jadąć 60 km/h powiedzmy ze silnik jest na 2,5 tys obr. trzymam nogę na gazie (delikatnie ) a tu nagle przyspiesza !! samo!! :shock:

j

#10 Post autor: j »

wyjmij mapsensor,umyj porządnie i zobacz czy to coś pomoże.

dejna

#11 Post autor: dejna »

pajak100 pisze:a tu nagle przyspiesza !! samo!
może troszke głupie (bez obrazy).... ale dywanik Ci nie blokuje???

Mihó

#12 Post autor: Mihó »

Zobacz, czy przerz turbinę Ci czasem nie leci olej do dolotu. Uważaj, bo łatrwqo wtedy zabić silnik

j

#13 Post autor: j »

Mihó pisze:Zobacz, czy przerz turbinę Ci czasem nie leci olej do dolotu. Uważaj, bo łatrwqo wtedy zabić silnik
co ma piernik do wiatraka??

boogoo

#14 Post autor: boogoo »

janko79 pisze:co ma piernik do wiatraka??
bo wtedy olej może być dodatkowym źródłem energii w komorze spalania i wtedy dochodzi do tzw. rozbiegania silnika,co w konsekwencji uszkadza go poważnie....

pajak100

#15 Post autor: pajak100 »

Kolego janko79 co to jest ,,mapsensor" ?? bo czegos takiego nie kojarzę !! a dywanik to nie jest to i sie nie gniewam :) hehe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”