Hałas z przedniego koła - co to może być?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
biedrona

Hałas z przedniego koła - co to może być?

#1 Post autor: biedrona »

Witajcie Wczoraj zauważyłem coś niepokojącego w mojej Zosi Otóż Jak jadę wolniutko jakieś 20km/h słyszę takie wu wu wu wu z przedniego prawego koła Jak jadę szybciej to nic nie słyszę żadnych dźwięków Jak zwalniam tak 40-20km/h znów słyszę takie wu wu wu wu Najprawdopodobniej dochodzący z prawego przedniego koła Jak wciskam hamulec to ten dźwięk nie ustaje i dalej jest wu wu wu Jak myślicie co to może być. Opona, łożysko czy hamulce. Nie jest to głośny dźwięk ale słyszalny Podczas jazdy nie słyszę żadnych buczeń i innych dźwięków. Kierownica nie drży. Podpowiedzcie co to może być. Może ktoś się z tym spotkał Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 gru 2010, 09:05 przez biedrona, łącznie zmieniany 1 raz.

sQcha

#2 Post autor: sQcha »

Może podnieś auto i spróbuj zakręcić kołem ręcznie i wtedy posłuchaj czy coś nie ociera.

Anony Mous

#3 Post autor: Anony Mous »

dokładnie tak jak wspomniał sQcha, a najlepiej odkręć jeszcze koło i zakręć. Powodów może być sporo - łożysko, przegub a może tylko coś ociera. Jeżeli przy hamowaniu dzieje się tak samo prawdopodobnie z hamulcami jest wszystko ok. A nie świeci się przypadkiem kontrolka z ABS lub TC?

Niestety ale bez ściągnięcia koła bądź podniesienia nie da się tak prosto zdiagnozować co akurat wytwarza dźwięk wu wu wu wu :>

Awatar użytkownika
Rogal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2010, 09:01
Lokalizacja: Lubartów
Model:

#4 Post autor: Rogal »

Kolego biedrona mam ten sam problem dzis jade w końcu do znajomego mechanika i mam nadzieje ze zdiagnozuje mi wkońcu ta usterke. Kiedy znim (czyli mechanikiem ) rozmawiałem pzrez telefon stawiał/stwierdził ze może być to Łozysko w kole , czyjnik abs (lub cos znim zwiazanego ) Piasta koła, zurzyte z jednej strony klocki hamulcowe, ewentualnie powichrowane tarcze hamulcowe

Nie wiem sam juz jak bede cos wiedział opisze na forum co jest ... i jak taka usterke zlikwidować

POzdro

no i byłem u mechania i stwierdzi ze to moze byc woda w płynie hamulcowym w poniedziałek jade wymienic o rezultacie napewno poinformuje o wynikach :)

[ Dodano: Czw Gru 30, 2010 09:50 ]
Witam
Długo nie pisałem ale po dłuższej wizycie u mechanika jest tak

1. Po wymianie płynu pomogło na jakiś czasz ale problem dalej jest
2. Po dokładnym sprawdzeniu układu hamulcowego okazało sie ze sworznie w tylnych zaciskach stanęły po konserwacji jakiś czas było ok ale niestety .....
3. Jedyny wniosek jaki nasunął sie specowi od samochodów to ze podczas hamowania jedno koło sie kreci troszkę szybciej i dlatego wstępuje ten problem zaproponował spróbować wywarzenie wszystkich kół koszt 25 zł nie powiem pomogło ale panowie w serwisie opon powiedzieli ze opony z przodu są wybite i to wina amortyzatora

I teraz zostaje mi albo wymienić koła/opony lub amortyzatory w wolnej chwili spróbuje przełożyć opny tylne na przód i zobaczymy co sie będzie działo wyniki opisze na forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”