Problemy związane z brakiem, usterkami świateł stop w ZA

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zbykafi

#31 Post autor: zbykafi »

Szukam pomocy jak dostać się do włącznika świateł stop w zafirze 2.0 z 2003r ,proszę jeśli ktoś wie o pomoc , ponoć znajduje sie nad pedałem hamulca ale nie wiem jak się do niego dostać.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#32 Post autor: oki »

Musisz zdjąć osłonę nad pedałami, w tym celu trzeba odkręcić dwie śruby trzymające boczek na konsoli środkowej i następnie wyczepić dwie plastikowe spiniki pod konsolą.
Będziesz miał dostęp do czujnika, jeśli za mało to spinka od kanału powietrza i zdemontować ten kawałek nadmuchu na nogi (jest na wcisk w kanał środkowy) tylko dla odmiany jest problem później nim trafić z powrotem na miejsce.
Czujnik do wyjęcia trzeba przekręcić w mocowaniu.

zbykafi

#33 Post autor: zbykafi »

Wielkie dzięki , pozdrawiam . Mam nadzieje że dam rade. :piwo:

TUX

#34 Post autor: TUX »

Zbykafi - to co mam dodalem tu: http://www.tux.republika.pl/download.htm

boogoo

#35 Post autor: boogoo »

Witam kolegów i koleżanki :)
Może podpowiecie co mogło paść,bo jak włączę światła pozycyjne i mijania to razem świeci się prawe światło stopu.Po wciśnięciu pedału hamulca włącza się check świateł stopu.
Było dobrze zanim wymieniłem pozycyjną przednią lewą żarówkę,zresztą najpierw pomyliłem się i włożyłem żarówkę 24v i po włączeniu na moment,zamieniłem na prawidłową.Co mogło się zawiesić?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#36 Post autor: MieHor »

Gdyby to było w tylnej lampie, to pytanie by brzmiało: czy czasem nie włożyłeś nie właściwą żarówkę, zamiast jednowłóknowej włożyłeś żarówkę dwuwłóknową albo odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 09:23 przez MieHor, łącznie zmieniany 1 raz.

darkp1

#37 Post autor: darkp1 »

Sprawdź bezpieczniki ;)

boogoo

#38 Post autor: boogoo »

Sprawdziłem bezpieczniki i są o.k.Również przewody przy reflektorze przednim,tam gdzie wymieniałem żarówkę są o.k.-wizualnie.

LoKi

#39 Post autor: LoKi »

moim zdaniem ucieka Ci masa

sQcha

#40 Post autor: sQcha »

LoKi pisze:moim zdaniem ucieka Ci masa
...lub gdzieś w tylnej lampie masz zwarcie.

boogoo

#41 Post autor: boogoo »

LoKi pisze:moim zdaniem ucieka Ci masa
gdzie ją sprawdzić?
A jeszcze zaobserwowałem,że jest dokładnie odwrotnie czyli:jak naciskam hamulec to prawy stop załącza sie światłem pozycyjnym-jedno włókno,a jak włączę światła pozycyjne to załącza się światłem stopu tj.oba włókna się świecą.
Dziś nie chcę więcej kombinować przy aucie,bo niedziela dla rodziny,ale podpowiedźcie może gdzie szukać to jutro może coś szkintnę.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#42 Post autor: Dziadek13 »

MieHor pisze:Gdyby to było w tylnej lampie, to pytanie by brzmiało: czy czasem nie włożyłeś nie właściwą żarówkę, zamiast jednowłóknowej włożyłeś żarówkę dwuwłóknową albo odwrotnie.
I teraz coś mi z tą podpowiedzią pasuje.
boogoo pisze:naciskam hamulec to prawy stop załącza sie światłem pozycyjnym-jedno włókno,a jak włączę światła pozycyjne to załącza się światłem stopu tj.oba włókna się świecą.
Nie ma w aucie żarówek dwu włóknowych.

boogoo

#43 Post autor: boogoo »

A światła stopu są właśnie dwuwłuknowe-zauważDziadek13, że postojowe i stopu masz w jednej żarówce,która świeci dwoma intensywnościami.

darkp1

#44 Post autor: darkp1 »

Dziadek13, tak jest, w ZA żarówka stopu jest dwuwłóknowa ;)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#45 Post autor: Dziadek13 »

No i aż sprawdziłem tak jest :oops: a ja oddałem koledze podwójne żarówki bo w poprzednim aucie nie miałem takich a nie pomyślałem że takie coś jeszcze stosują w samochodach a syren już nie produkują.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”