Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
patryk

#211 Post autor: patryk »

waldik782 pisze:do patryk ja tak kiedys mialem ze przy trabieniu sie zapalalo tc i abs ale nagle samo przestalo...co to moglo byc???pzdr
tak jak mowie spadek napiecia przez uzycie klaksonu albo np skret kiera . jak jest gdzies zasniedziale na kostkach to zapalaja sie kontrolki . Abs zawsze wywala blad jak jest za male napiecie

Moglo tak byc -odp do DAREK 78

DAREK 78

#212 Post autor: DAREK 78 »

ale przestalo sie tak dziac skrecam kierownicom na maksa i spokui chodzi mi oto czy to samo moglo przeisc

patryk

#213 Post autor: patryk »

moglo ale nie wiesz na jak dlugo , a znasz dokladny opis bledu?

dariusz.siuchta

#214 Post autor: dariusz.siuchta »

Witajcie dzisiaj doświadczyłem takiego samego problemu, wg mnie to jest przyczyna tego ze skończyły mi się klocki z przodu, bo podczas hamowania odczuwam metaliczne tarcie. Poza tym sprawdzałem stan klocków i moje teorie się potwierdzają, jutro jadę po nowe klocki. Zastanawia mnie tylko te skakanie wskazówki od prędkościomierza. Przy prędkości ok 15-18 km/h wskazówka momentalnie opada na 0, przy prędkości ok 60 skacze o kilka km/h w dół. W sumie mogę zaraz sprawdzić OP-COM'EM co mi pokaże, za kilkanascie minut dam znać

DAREK 78

#215 Post autor: DAREK 78 »

mechanik mi powiedzial blond czuinika abs lewego kola

[ Dodano: Sro Gru 15, 2010 20:29 ]
ja mysle ze to nie klocki ja mam prawie nowe

dariusz.siuchta

#216 Post autor: dariusz.siuchta »

DAREK 78 pisze:mechanik mi powiedzial blond czuinika abs lewego kola

[ Dodano: Sro Gru 15, 2010 20:29 ]
ja mysle ze to nie klocki ja mam prawie nowe
Już sprawdziłem:

C0035 - Nieprawidłowy sygnał sensora prędkości lewego przedniego koła
i powiem że w tym właśnie kole mam klocki praktycznie zerowe, i podczas hamowania jak wcześniej wspomniałem słychać metaliczny dźwięk. Jutro jadę po klocki i w weekend będę wymieniał

DAREK 78

#217 Post autor: DAREK 78 »

wlasnie ja mialem taki blond Nieprawidłowy sygnał sensora prędkości lewego kola

[ Dodano: Sro Gru 15, 2010 20:44 ]
latwo to sprawdzic wystarczy odpiac czuinik od klockow i przejechac sie dai znac jak wymienisz

patryk

#218 Post autor: patryk »

Nie mieszajcie stanu klockow z bledem ABS . Zuzycie klockow podaje BC a nie kontrolka ABS.

dariusz.siuchta - zobacz czy na odpietym pokaze ci taki sam blad . powinno byc dlaczego (np . za duza rezystancja)

baczek007

#219 Post autor: baczek007 »

Witam
Na jakiej zasadzie działa kontrola trakcji w Zafirze?

Pozdrawiam

Hagen

#220 Post autor: Hagen »

Jeśli masz na myśli system ASR zapobiegający buksowaniu kół przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni to działa on w oparciu o system ABS. Podczas ruszania, koło które zaczyna się ślizgać zostaje przyhamowane po przez układ hamulcowy.

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#221 Post autor: Dek »

Jeżeli chodzi o TC (kontrolę trakcji):

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji

Niektóre Zafiry A mają również dodatkowo ESP:

http://pl.wikipedia.org/wiki/ESP_%28motoryzacja%29

pozdrawiam

Anony Mous

#222 Post autor: Anony Mous »

Hagen pisze:Jeśli masz na myśli system ASR zapobiegający buksowaniu kół przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni to działa on w oparciu o system ABS. Podczas ruszania, koło które zaczyna się ślizgać zostaje przyhamowane po przez układ hamulcowy.
na ale przecież ogranicza jeszcze obroty silnika....

DAREK 78

#223 Post autor: DAREK 78 »

no tak patryk ma racje

marcinzx1

#224 Post autor: marcinzx1 »

koledzy mam pytanie czy przy hamowaniu powinna zapalać się kontrolka od abs czy nie ? u mnie się nie zapala więc nie wiem czy abs działa czy mam coś zrąbane?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#225 Post autor: MieHor »

Jeśli hamujesz "normalnie" to nie powinna się zaświecić, jeśli natomiast hamując wymusisz działanie ABS-u poprzez hamowanie gwałtowne, to może kontrolka zasygnalizować jego zadziałanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”