Nie ma ciepłego powietrza na postoju zafira 1,8 w czym prob

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kondziu

Nie ma ciepłego powietrza na postoju zafira 1,8 w czym prob

#1 Post autor: kondziu »

witam
mam taki problem, na biegu jałowy leci letnie powietrze z nawiewów, powyżej 2000 obr/min wszystko jest w porządku najcieplej jak się jedzie, ale jak tylko wrzuce na luz lub stanie sie na światłach znów leci letnie ( żeby nie powiedzieć zimne). dodam, że mówimy o sytuacji, że silnik się b. dobrze grzeje i trzyma temperaturę. w czym można szukać przyczyny bo przy takich mrozach nie jest zbyt fajnie w środku.

[ Dodano: Sob Gru 18, 2010 14:11 ]
nikt nie potrafi pomóc??

dariusz.siuchta

#2 Post autor: dariusz.siuchta »

Według mnie masz za mało płynu w chłodnicy, sprawdź stan w zbiorniczku

olo018

#3 Post autor: olo018 »

Pompa wody do sprawdzenia,nie wiem jak w benzynie jest napędzana? ewentualnie naciąg paska który ja napędza .

David

#4 Post autor: David »

olo018 pisze:Pompa wody do sprawdzenia,nie wiem jak w benzynie jest napędzana? ewentualnie naciąg paska który ja napędza .
mi jak padła pompa to wymieniałem cały rozrząd w maju br. napędzana jest paskiem rozrządu. koszt rozrządu continentala wraz z robocizną i pompą wody to ok 800PLN

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#5 Post autor: firek »

Wygląda to niestety tak jak piszą koledzą że pompa wody przestała mieć swój odpowiedni wydatek. Kiedy wymieniałeś rozrząd??? :/

komura85

#6 Post autor: komura85 »

Ja mam taki sam przypadek jak kolega kondziu tylko tyle ze mam diesla.Tez sadzicie ze to moze byc pompa?

olo018

#7 Post autor: olo018 »

Pompa lub zapchany układ chłodzenia,jeśli masz czysty płyn chłodniczy to raczej pompa jest zmęczona i nie chce się jej poprawnie pracować :mrgreen:

bondzo001

#8 Post autor: bondzo001 »

kiedys słyszałem ze montowali pompy wody z plastikowym tym wiatraczkiem i po jakims czasie to odpadało albo zaczeło sie krecic na wałku napendowym i nie dawało wydajnosci w obiegu cieczy chlodzacej :/
zeby to sprawdzic trzeba niestety wymontowac pompe.

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#9 Post autor: jacek76 »

kondziu pisze:witam
mam taki problem, na biegu jałowy leci letnie powietrze z nawiewów, powyżej 2000 obr/min wszystko jest w porządku najcieplej jak się jedzie, ale jak tylko wrzuce na luz lub stanie sie na światłach znów leci letnie ( żeby nie powiedzieć zimne). dodam, że mówimy o sytuacji, że silnik się b. dobrze grzeje i trzyma temperaturę. w czym można szukać przyczyny bo przy takich mrozach nie jest zbyt fajnie w środku.

[ Dodano: Sob Gru 18, 2010 14:11 ]
nikt nie potrafi pomóc??
Termostat , miałem to samo.
Po wymianie termostatu grzeje jak głupi.

kondziu

#10 Post autor: kondziu »

ROZRZĄD JEST NOWY ma MIESIĄC czasu pompa jest nowa skf, a co do poziomu płynu to jest ok to bylo pierwsze co sprawdzalem

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#11 Post autor: oki »

A czy 1,8 nie ma elektrycznej pompki do wspomagania obiegu nagrzewnicy kabiny tak jak 2.0
OPC grzeje nawet jak stoi z włączonym tylko zapłonem o ile silnik jest ciepły.
Możliwe ze ta pompka przestała działać i jest za mały przepływ wody na wolnych obrotach?

emjot

#12 Post autor: emjot »

Nie ma żadnej pompki. Termostat.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#13 Post autor: JARO »

Dołącze się do tematu. Wczoraj akurat było zimno i zauważyłem to samo co napisał kolegi kondziu ale chciałem dodać że rozrząd wraz z pompą wody był wymieniany 3msc temu, silnik nagrzewa się normalnie i utrzymuje normalną temperaturę. Czy nie jest tak że gdyby to termostat(zaciął się na zamkniętym) to silnik albo by się grzał albo gdyby (był cały czas otwarty) to długo by się nagrzewał. U mnie wydaje się wszystko ok ale na postoju nie grzeje. Czy to napewno termostat?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#14 Post autor: Harry200 »

Wygląda jednak na termostat,w przypadku silnika benzynowego w czasie jazdy przy takiej temperaturze na zewnątrz to i tak się szybko nagrzeje,gorzej na wolnych obrotach ,temperatura silnika bardzo szybko spadnie..

Grzesiek

#15 Post autor: Grzesiek »

Ja wczoraj wymienilem chlodnice i termostat. Zobacze dzisiaj co sie bedzie dziac, bo jade na mala wycieczke. Wczoraj bylem zmuszony podjechac kilka mil po zamiennik termostatu bo przeciekal. Jechalem na starym na trasie zauwazylem ze temperatura mi spadla do 0, na nowym chwilke pojezdzilem i nie spadla juz ponizej 80C. To normalne?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”