Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gonzo1422

#271 Post autor: gonzo1422 »

tak myślałem że ten mój mechanik to nieogarnięty jest .....
a te chip'y co wiszą na allegro to one są do odpalenia ciepłego silnika .... a ja mam problem z odpaleniem na zimnym , później jak się nagrzeje to odpala na dotyk ;)) to chyba jednak te chipy mi nie pomogą .
dzięki za pomoc.

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#272 Post autor: wesolys »

witam kolego gonzo te chipy powodują to że świece grzeją bez względu na to czy silnik jest ciepły czy też zimny im niższa temp. otoczenia tym czas grzania dłuższy a zarazem zwiekszają dawkę rozruchową paliwa jeżeli twoim problemem nie jest zapowietrzanie układu to ten chip na pewno pomoże ja mam go już około 1,5 roku i nie mam problemów z odpalaniem.

gonzo1422

#273 Post autor: gonzo1422 »

oka rozumiem , dzięki wielkie .
ale z drugiej strony troszkę nie chcę ingerować w dodatkowe podzespoły do auta bo się obawiam że co nie oryginalne to może szkodzić ;( . no cóż jak mgr inż mechanik nie pomoże to tak trzeba będzie chyba zrobić z tym chipem ....

TUX

#274 Post autor: TUX »

gonzo1422 pisze:a te chip'y co wiszą na allegro to one są do odpalenia ciepłego silnika .... a ja mam problem z odpaleniem na zimnym

eeeeeeee

90 % użyszkodników Zafir ma problemy z rannym odpalaniem
90 % tych co założyli te chipy nie mają już tych problemów!

- decyzja należy do Ciebie :)

Nuk
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2010, 15:54
Lokalizacja: Śląsk
Model:

#275 Post autor: Nuk »

A czy op-com da się zwiększyć dawke startową ? Jeśli tak to w którym miejscu

gonzo1422

#276 Post autor: gonzo1422 »

własnie wracam od mechanika ... powiedział że w mój sterownik bodajże o nazwie "pgcośtam" jest beznadziejny i w nim nie można zwiększyć dawki startowej .... także niestety lipa ;) i panie Nuk myśle że posiadasz ten sam sterownik więc również nie dasz rady zwiększyć dawki poprzez Opcom wgl nie dasz rady ;) ( wg mechanika mojego ) .

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#277 Post autor: rzadki »

gonzo1422 pisze:"pgcośtam"
PSG 16 ? ;) czyli pompa paliwa dwuwtyczkowa :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

gonzo1422

#278 Post autor: gonzo1422 »

dokładnie to ;) psg 16

keshi

#279 Post autor: keshi »

Witam Panów borykających się z problemem odpalania Zofii rano i w mrozik . Ja też mialem ten problem , wymieniłem świece nie dawno wymieniałem filtr paliwa wiec to na pewno nie było to , na szczęście mój kuzyn ma taką samą tylko x20dth wiec zaczęliśmy sprawdzać i okazało sie że przekaźnik od świec żarowych padł (na jego przekaźniku było super a na moim rano miała ciężko odpalić ) wymieniłem i rano mrozik (brrr) odpala za pierwszym strzałem :D Pozdrawiam

Nuk
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2010, 15:54
Lokalizacja: Śląsk
Model:

#280 Post autor: Nuk »

wie ktoś jak sprawdzić ten przekaźnik ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#281 Post autor: MieHor »

Przekaźnik - sterownik - moduł grzania świec żarowych (po takimi nazwami można je spotkać) - poniżej na zdjęciach (zapożyczonych):

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 gru 2010, 16:33 przez MieHor, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#282 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:Przekaźnik - sterownik - moduł (po takimi nazwami można spotkać) grzania świec żarowych -
A czy jest możliwość sprawdzenia czy jest sprawny OP-COMem ??

keshi

#283 Post autor: keshi »

Witam mam pytanie czy ma ktoś może z was schemat tego przekaźnika (modułu) ?

zawisza

#284 Post autor: zawisza »

jestem nowy,posiadam zafire 2.0 DTI 2004 od dwóch lat i byłem zadowolony z niej do momentu wymiany świec. Wymieniono tylko 3 sztuki czwarta odkręciła się do połowy i mechanik bał się wykręcać dalej więc wkręcił ją spowrotem.Po tej wymianie samochód odpala tragicznie,cały czas pali się kontrolka samochód z kluczykiem.Z tego co ustaliłem prawdopodobnie sprzedano mi świece do wcześniejszych roczników lecz trudno w to uwierzyć może coś poradzicie z góry dziękuje

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#285 Post autor: radziko »

Może spod tej niewymienionej świecy ucieka sprężanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”