[A] Zaparowane szyby

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#61 Post autor: Harry200 »

A masz klimatronik czy manual..

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#62 Post autor: raszmen »

manual

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#63 Post autor: Harry200 »

Trochę ciężko będzie tam się dostać ale sprawdz czy wszystkie cięgna od przełączania nawiewów chodzą,prawdopodobnie któraś linka sie poluzowała i masz pozamykane klapki od poszczególnych nawiewów..

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#64 Post autor: raszmen »

Rozebrałem wszystko co się dało za schowkiem łącznie z nawiewem na nogi pasażera. Oglądałem wszystkie cięgna i wygląda na to że wszystko jest ok. Cięgna są na swoim miejscu i jak zmieniam nawiew to słychac klapy jak pracują.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#65 Post autor: Harry200 »

To zostaje tylko element nagrzewnicy że jest zabity jakimiś śmieciami,jak przełączysz na zimne to powietrze nie leci lepiej .?

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#66 Post autor: raszmen »

Właśnie wydaje mi się że leci tak samo dlatego jutro sprawdze czy nie ma jakiegoś marasu na samych wylotach nawiewu na szyby.

Skasowany użytkownik 2369

#67 Post autor: Skasowany użytkownik 2369 »

U mnie jedno cięgno (od cyrkulacji - zewnętrzny / wewnętrzny obieg) ma złamaną końcówkę i cały czas wypina się z uchwytu przez co notorycznie mam zaparowane szyby. Czy jest to do kupienia czy pozostają tylko szroty i rzeźba ... ?

kiniu

#68 Post autor: kiniu »

Witam ja też mam problem z zaparowanymi szybami pomimo iż wymieniłem filtr w kabinie to dalej parują :( sprawdzałem dzisiaj tą gąbke pod siedzeniem pasazera i okazało sie że jest mokra co teraz z tym robic ??? trzeba zdjąc całą wykładzine????? pomóżcie :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#69 Post autor: MieHor »

W pierwszej kolejności musisz znaleźć przyczynę skąd bierze się woda (jakiś płyn), usunąć ją, a następnie wykładzinę osuszyć, koledzy opisywali jak sobie z tym radzili - najlepiej zastosować jakiś materiał higroskopijny, na koniec grzejnik, suszarka lub coś podobnego.

kiniu

#70 Post autor: kiniu »

Dzięki wielkie jutro będe musiał gdzies podjechac na podnosnik i popatrzec może jakas dziurka jest przyczyną
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:53 przez kiniu, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#71 Post autor: Anony Mous »

Sprawdź uszczelkę szyby przedniej, u mnie była ona przyczyną parowania szyb, być może u Ciebie też dostaje się tamtędy woda. Któryś z kolegów miał ten sam problem co Ty i moja rada mu pomogła.
Pozdrawiam :piwo:

kiniu

#72 Post autor: kiniu »

co do przedniej szyby to mam swoje podejrzenia, że jest z nią cos nie tak dzięki za rade czyli jutro sie zapowiada bardzo ciekawy dzien w szukaniu przyczyny skąd dostaje sie woda do srodka
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:54 przez kiniu, łącznie zmieniany 1 raz.

5tev0

#73 Post autor: 5tev0 »

Witam. Mam taki oto problem. Nawiew na szyby jest po prostu mizerny, nawet jak wentylator chodzi na najwyższych obrotach to na szybę leci jak na pierwszym biegu. Mam klimatronika. Nie wiem co jest grane. Wymieniłem filtr przeciwpyłkowy. Aha żeby nie było to pozamykałem wszystkie kratki i dalej to samo. Gdzie znajduje się silniczek co steruje nawiewem na szyby.

Freshh

#74 Post autor: Freshh »

Stawiam na klapkę (lub dzwigienkę do niej) sterującą nawiewem. Się nie otwiera po prostu.Trzeba rozebrać konsolę.

5tev0

#75 Post autor: 5tev0 »

Freshh pisze:Trzeba rozebrać konsolę.
Masz na myśli cały panel sterujący klimą i radio czy da się jakoś dostać przez zdjęcie schowka? Jeśli to pierwsze to fajnie by było gdyby gdzieś jakaś instrukcja była na ten temat lb jakieś zdjęcia co wykręcić lub zdjąć. :mrgreen: Z góry dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”