LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Mihó

#151 Post autor: Mihó »

Blos jest dobry do instalek I i II-giej generacji. Przy silnikach w Zafirach nie warto sobie zawracać głowy jakimś gaźnikowym zasilaniem. Doświadczenie miałem - w samochodzie kolegi. Dlatego nie polecam

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#152 Post autor: arebuk »

koledzy powoli przymierzam się do zagazowania Zofii, jaką instalkę polecalibyście do silnika X18XE1 ? Staga ( z jakimś dobrym reduktorem i wtryskami) czy BRC ?

LoKi

#153 Post autor: LoKi »

arebuk, ja bym Ci polecił staga4 i valteka :) osobiście testowałem nie długo(2 wypadki) i co prawda w innym aucie (scenic) ale brat w vectra ma taki sam i jest zadowolony, żadnych problemów :)

jacek28

#154 Post autor: jacek28 »

ja polecam staga mam juz w drugim aucie i jest ok a wtryski magic jet cichsze i szybsze od valteca

wiroś

#155 Post autor: wiroś »

Ok dzięki,
właśnie chodziło mi o opinię osoby która z Blosem miała styczność.
Pozdr

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#156 Post autor: arebuk »

Panowie gazownik zaproponował mi taki zestaw - STAG 4 wtryskiwacze Magic i reduktor Magic-jet . Wlew po klapką paliwa, zbiornik oczywiście podwieszany- instalacja z dwuletnią gwarancją i z pomiarami mocy silnika i regulacją na hamowni podwoziowej koszt 2800 zł. Co o tym sądzicie ??

dariusz.siuchta

#157 Post autor: dariusz.siuchta »

Ja miesiąc temu wymieniałem cały przód instalacji gazowej na taki jak piszesz bo BRC mi padło i kosztowało mnie to 1500zł butla, reduktor i wlew pod klapką paliwa został ze starej instalacji

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#158 Post autor: arebuk »

Instalka właśnie się montuje :) . Jutro powinna być założona.

łukasz c

#159 Post autor: łukasz c »

Witam wszystkich,

od roku jestem posiadaczem pojazdu Opel Zafira o poj. 1.8 l 125 KM, w którym zamontowana jest instalacja Lovato FAST (żeby było ciekawiej założona w Niemczech). No i zaczęły się problemy, przy niskich temperaturach moja instalacja nie ma ochoty pracować na gazie po przełączeniu na gaz spadają obroty i silnik gaśnie; lub też po przełączeniu na gaz silnik chwilę na nim pochodzi, a następnie przełącza się na benzynę. Zastanawiam się czy to nie wina czujnika ciśnienia.
Proszę o opinię czy moja diagnoza jest słuszna. Może ktoś zna warsztat na Mazowszu, który podejmie się naprawy (ma oprogramowanie) tej instalacji. W mojej okolicy wszyscy (u których byłem) rozkładają ręce.

Jeśli nie znajdę warsztatu, to będę musiał włożyć „nową” instalację - jaką polecacie do tego silnika.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

wiehol

#160 Post autor: wiehol »

Witam.
Łukasz c. Jak dawno założona instalacja i jak dużo kilometrów na niej przejechane? Jak sie zachowuje po przełączeniu na gaz na ciepłym silniku? Przyczyn takiego zachowania może być wiele- począwszy od brudnuch filtrów, poprzez sztywne membrany w parowniku do bardziej "zaawansowanych". Pozdrawiam.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#161 Post autor: firek »

Łukasz c co do twoich problemów z instalacją to jeśli możesz to napisz troszke więcej info o instalacji i może troszke bardziej sprecyzuj miejsce zamieszkania-bedzie łatwiej doradzić jakiś warsztat. ;)

łukasz c

#162 Post autor: łukasz c »

Instalacja IV generacji Lovato FAST "b. popularna" w naszym kraju. Instalacja była zakładana 13.01.2006 w Niemczech z faktury którą posiadam wynika że instalacja była założona w serwisie Opla przy stanie licznika 25460 km. Gdy kupiłem auto (w zeszłym roku) miało ok. 145000 km (nie wiem czy było kręcone). Obecnie ma 165000 km. Filtry wymieniałem 4000 km temu.

Jak sie zachowuje po przełączeniu na gaz na ciepłym silniku? - obecnie łapie muła samochód traci moc poczym przełącza się na paliwo. Czasem jak go przygazuję to udaje mi się doprowadzić do tego, aby chodził na gaz.

wiehol Jestem zdesperowany pojechać wszędzie aby naprawić tą instalację. Np. w Radomiu nikt (z tych, u których byłem) nie chce się za nią wziąć.

krzysiek82

#163 Post autor: krzysiek82 »

arebuk pisze:Panowie gazownik zaproponował mi taki zestaw - STAG 4 wtryskiwacze Magic i reduktor Magic-jet . Wlew po klapką paliwa, zbiornik oczywiście podwieszany- instalacja z dwuletnią gwarancją i z pomiarami mocy silnika i regulacją na hamowni podwoziowej koszt 2800 zł. Co o tym sądzicie ??
bez sensu, kupuj zestaw brc sequent 24 ja na zestaw na wtryskach brc niebieskich zapłaciłem 2800zł. Masz komplet jednego producenta. Spisuje się świetnie polecam każdemu.

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 16:14 ]
bondzo001 pisze:Koledzy a gdzie macie zamontowany wlew do tankowania gazu.Moze jakies fotki z ciekawymi pomysłami, lub jakis link :idea:
moim zdaniem najlepiej w zderzak lub pod zderzakiem (ale zimą bywa różnie z odkręceniem korka) w miejscu wlewu paliwa nigdy. Im mniej wiercenia w blasze tym lepiej. Po wywierceniu otworu nikt tego już nie zabezpieczy przed korozją tak jak powinno być.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#164 Post autor: firek »

łukasz c, nie dziwię sie że kolega chce jak najszybciej doprowadzić autko do porządku - te ceny benzyny sa z kosmosu a przecież instalka w aucie jest...
Dobra jeśli chcesz to możesz podjechac do lublina na łęczyńską 58 ja tam zakładałem instalke i nie narzekam, serwisuja też wiele innych i z tego co wiem zakładaja też LOVATO tylko chyba nie fast tylko Smarta-chyba nowsza instalka. Ewentualnie żeby nie gonić to możesz do nich przedzwonic i sie dowiedzieć czy mogą pomóc:
tel. 814413552, lub 817461004.
Jak dla mnie z tego co opisujesz to wyglada że instalacja może byc bardzo zabrudzona, co skutkuje nie dostateczną ilością gazu dostarczanego do wtryskiwaczy z reduktora(za małe ciśnienie) co skutkuje tym że auto się cofa. Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, 19:40 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz.

aewo
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2011, 07:20
Lokalizacja: Łódź
Model:

#165 Post autor: aewo »

Witam.
Zastanawiam się nad włożeniem do Zośki gazu.Jaki byście polecili i ewentualnie gdzie w Łodzi najlepiej zakładać.
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć podobnego tematu(chyba że coś przeoczyłem).Wszystkie dotyczą modelu A.
_________________
Pozdrawiam aewo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”