przepustnica!

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 3135

przepustnica!

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

witam, mam pytanko, czyściłem przepustnicę i po zamontowaniu o odpaleniu auta klapka w przepustnicy faluje, tzn nie stoi sztywno w miejscu na wolnych obrotach, przez co auto też faluje!!!czy przepustnica jest do wymiany czy szukać innych przyczyn???? dzięki za podpowiedzi!

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Dek »

Po prostu poczekaj trochę aż sterownik zaadoptuje nowe ustawienia przepustnicy.

Krótkie wyjaśnienie:
Wyczyściłeś klapkę przepustnicy dlatego zmienił się jej kont otwarcia. Jak byłą brudna to bieg jałowy był przy, np: 6 stopniach wychylenia, a teraz pełne zamkniecie jest przy 5 stopniach.
Natomiast komputer sprawdza, że ma mniej niż 6 stopni, a obrotu nadaj za duże wiec zaczyna się uczyć nowych ustawień. Będzie falować dopóki komputer nie zorientuje się że pełne zamknięcie jest przy 5 stopniach a nie jak kiedyś, jak była przybrudzona przepustnica przy 6 stopniach.

A bezpośrednim sprawcą tego falowania jest silnik krokowy wbudowany w przepustnicę i to on tak se macha ta klapką próbując zamknąć przepustnicę, a jednocześnie nie dopuścić do zgaśnięcia silnika (oczywiście jest sterowany z komputera).

No i tyle tego bełkotu, nawet nie wiem czy zrozumiale napisałem.

Według mnie po prostu pojeździj jeszcze trochę to się ustabilizuje.

A i jeszcze jedno - to zjawisko jest normalne i nigdy nie zniknie, co najwyżej zmniejszy się ewentualny wpływ tego falowania na obroty.

pozdrawiam

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#3 Post autor: jacek76 »

daro105 pisze:witam, mam pytanko, czyściłem przepustnicę i po zamontowaniu o odpaleniu auta klapka w przepustnicy faluje, tzn nie stoi sztywno w miejscu na wolnych obrotach, przez co auto też faluje!!!czy przepustnica jest do wymiany czy szukać innych przyczyn???? dzięki za podpowiedzi!
Najlepiej odłącz klemę od aku na parę minut. Po podłaczeniu zrobi się adaptacja i będzie gitara.

Skasowany użytkownik 3135

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

dzięki za podpowiedzi, spróbuje pojeździć i zobaczę co dalej!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”