[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kicaj

#361 Post autor: kicaj »

nie znam sie ;) i mam nadzieje ze nie doswiadcze, ale IMVHO to nie powinno az tyle i to zwlaszcza na niebiesko (czyzby nieszczelnosci przy turbo?)
mi sie zdarzy ze przy zwyklym wypalaniu pusci baczka jak przyspiesze mocno, ale to typowy dieslowski baczek...

Anony Mous

#362 Post autor: Anony Mous »

Miałem przyjemność(wątpliwą) wypalać DPF-a dwa razy kompem i nigdy tak nie kopcił.Kicaj ma rację to auto pali olej jak smok.

kubik_CDTi

#363 Post autor: kubik_CDTi »

Już zdrowiej przepałować samochód jak stacjonarnie wypalać.((choć to też z umiarem)

magic1040

#364 Post autor: magic1040 »

Witam wszystkich forumowiczów pewnie dostane zrypki ze nie szukam tylko zakładam nowy temat ,ale cóż trzeba zaryzykować ,chociaż szukałem,próbowałem i nic .

Mój problem z Zafirką jest następujący (Zafira 2007r. sri 1.9cdti 150 koników )

Mruga mi kontrolka świec żarowych i do tego strasznie śmierdzi spalenizną tak jakby palił się jakiś plastik auto jeździ normalnie nic innego się nie dzieje nie wiem gdzie szukać problemu bardzo proszę o pomoc auto jest na gwarancji ale mechanicy w Anglii w serwisie muszą znać problem bo innaczej będą rok szukali ( już to przerabiałem) i pewnie nic nie znajdą z góry dziękuję

Woytas

#365 Post autor: Woytas »

magic1040 pisze: pewnie dostane zrypki ze nie szukam tylko zakładam nowy temat
No dostaniesz, bo nawet nie założyłeś nowego :lol:
To co dzieje się u Ciebie to normalna sprawa , wypala Ci się DPF.
Poczytaj dokładnie ten temat, poszukaj inne tematy o dpf...i stanie się światłość ;)
pozdr

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#366 Post autor: MieHor »

Kolego - post przeniosłem do właściwego tematu.

Przeczytaj cały ten wątek a będziesz oświecony, migająca kontrolka świec żarowych oraz specyficzny zapach to oznaka, że DPF rozpoczyna wypalanie, ale nie kończy tego procesu, prawdopodobnie z powodu Twojego braku wiedzy, jeśli nie zrobisz jak najszybciej jakiejś trasy podczas której nastąpi pełne wypalenie DPF, to doprowadzisz do unieruchomienia swojej fury, i będzie to konsekwencją do sporych wydatków

Woytas

#367 Post autor: Woytas »

MieHor pisze:Kolego - post przeniosłem do właściwego tematu.
:P

Sorki


magic1040, na trasę, podgląd na chwilowe spalanie...i ogień, aż nie wróci do normy.

magic1040

#368 Post autor: magic1040 »

Wielkie dzięki za informacje teraz wiem co robic tankuje do pełna i jadę w trasę wesołych świat. Forum THE BEST

rejzer

#369 Post autor: rejzer »

ostatnio miałem przedziwne wypalanie...jechałem do Nałęczowa, już prawie byłem na miejscu. zrobił się korek, jazda 10 km/h i wtedy zaczęło się wypalanie. pomyślałem "zaraz się przerwie". prędkość prawie zerowa, obroty też...a tu niespodziewajka. pełne wypalanie. do samego końca. przez 15-20 minut. teraz to już się całkowicie pogubiłem :P

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#370 Post autor: Bodek »

rejzer pisze:ostatnio miałem przedziwne wypalanie...jechałem do Nałęczowa, już prawie byłem na miejscu. zrobił się korek, jazda 10 km/h i wtedy zaczęło się wypalanie. pomyślałem "zaraz się przerwie". prędkość prawie zerowa, obroty też...a tu niespodziewajka. pełne wypalanie. do samego końca. przez 15-20 minut. teraz to już się całkowicie pogubiłem :P
Moim zdaniem OK, ostatnie dwa wypalania miałem tylko w korkach po mieście - dystans około 400km pomiędzy jednym a drugim. Wypalanie do 18%.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#371 Post autor: stapaw »

rejzer pisze:ostatnio miałem przedziwne wypalanie...jechałem do Nałęczowa, już prawie byłem na miejscu. zrobił się korek, jazda 10 km/h i wtedy zaczęło się wypalanie. pomyślałem "zaraz się przerwie". prędkość prawie zerowa, obroty też...a tu niespodziewajka. pełne wypalanie. do samego końca. przez 15-20 minut. teraz to już się całkowicie pogubiłem :P
Witam.Jak najbardziej normalne wypalenie.Przerwanie następuje tylko przy wyłączeniu silnika lub usterki układu.Pozdrawiam

Anony Mous

#372 Post autor: Anony Mous »

stapaw pisze:
rejzer pisze:ostatnio miałem przedziwne wypalanie...jechałem do Nałęczowa, już prawie byłem na miejscu. zrobił się korek, jazda 10 km/h i wtedy zaczęło się wypalanie. pomyślałem "zaraz się przerwie". prędkość prawie zerowa, obroty też...a tu niespodziewajka. pełne wypalanie. do samego końca. przez 15-20 minut. teraz to już się całkowicie pogubiłem :P
Witam.Jak najbardziej normalne wypalenie.Przerwanie następuje tylko przy wyłączeniu silnika lub usterki układu.Pozdrawiam
dokładnie, wypalanie nie zależy tylko od prędkości. Przede wszystkim od temperatury układu wydechowego. W korku tym bardziej warunki do wypalania dla komputera są super bo wysoka temp.

rejzer

#373 Post autor: rejzer »

o proszę...jak dotąd modliłem się, żeby mi się wypalanie nie zaczęło tam, gdzie nie będę mógł chociaż 40 km/h pojechać. a tu się człek uczy nowych rzeczy. może mniej się będę teraz stresował :D
i przedziwne jest też, że nie odzywa się "uszkodzony" czujnik dpf, który wcześniej dawał znać o sobie. a to już 3 wypalanie od momentu pojawienia się błędu 190175. jak dotąd nie powtórzył się. cuda, cuda :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#374 Post autor: Bodek »

rejzer pisze:o proszę...jak dotąd modliłem się, żeby mi się wypalanie nie zaczęło tam, gdzie nie będę mógł chociaż 40 km/h pojechać. a tu się człek uczy nowych rzeczy. może mniej się będę teraz stresował :D
i przedziwne jest też, że nie odzywa się "uszkodzony" czujnik dpf, który wcześniej dawał znać o sobie. a to już 3 wypalanie od momentu pojawienia się błędu 190175. jak dotąd nie powtórzył się. cuda, cuda :mrgreen:
Jak mam być szczery to chyba już zmienię opis pod postami, idzie z "chwastem" żyć i przyzwyczaić się do niego - dopóki nie dokucza to ZOSTAWIAM, a później się zobaczy. ;)

Zainwestowałem też w OP-COM-a i co jakiś czas zerkam.

Ostatnio jazda tylko po mieście, wypalanie średnio co 400 km i to w korkach.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

TuneFORCE

#375 Post autor: TuneFORCE »

Bodek_K pisze: Zainwestowałem też w OP-COM-a i co jakiś czas zerkam.

Ostatnio jazda tylko po mieście, wypalanie średnio co 400 km i to w korkach.
niedługo zaczniesz go serwisowo wypalać(posiadacze opcoma często ulegają takim pokusą) i szybko doprowadzisz do agonii chwasta ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”