Światła mijania. Jakich żarówek używacie?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
gugi

Światła mijania. Jakich żarówek używacie?

#1 Post autor: gugi »

Pytanko jak w temacie.
Wiem, że są lepsze i gorsze, a co za tym idzie droższe i tańsze ;)
Czy możecie się podzielić informacjami jak używane przez Was żarówki się sprawują i jakie polecacie a jakich nie.
Pozdrawiam

rafalle

#2 Post autor: rafalle »

z moich doświadczeń o H7 (5lat fabia+od kwietnia zafira)
- nie warto kupować najdroższych (nie idzie za tym jakość i żywotność)
- najlepiej sprawdzają się zwykłe żarówki OSRAM 15-17pln. dość dobre są też zwykle żarówki firmowane przez carrefour (produkowane w niemczech)
- oczywiście unikam żarówek chińskich
- żarówki z niebieskim światłem (phillips blue) są za słabe (potwierdza to też kilka testów w necie - chyba na jakimś forum skody)
- żarówki phillips +20% +40% są fajne ale mają zwykle cieńsze włókno - więc starczają na 3-4 miesiące podczas gdy pozostałe starczają na 6+ miesięcy

gugi

#3 Post autor: gugi »

W związku z tym, że wymiana świateł mijania w Zośkach nie jest łatwa, pomyślałem o H7 o wydłużonej żywotności np.: OSRAM 3x LIFETIME
http://www.allegro.pl/item718532881_osr ... sc_h7.html
Ciekawe czy to prawda, że działają 3 razy dłużej i jak jest ze światłem, które emitują?

kris

#4 Post autor: kris »

gugi pisze:Ciekawe czy to prawda, że działają 3 razy dłużej i jak jest ze światłem, które emitują?
Pewnie coś kosztem czegoś. Tak jak i te +50%np. cieńszy żarnik = lepiej świeci ale mniejsza żywotność. Pewnie tu jest odwrotnie.

gugi

#5 Post autor: gugi »

Znalazłem coś takiego w sieci:
http://www.adpolska.pl/wydarzenia/info_ ... art11.html
Nie jest to najnowsza tabela, ale przedstawia sporo istniejących na rynku modeli żarówek. Może komuś się przyda.
Wspomniane przeze mnie OSRAM 3x LIFETIME są ocenione raczej słabo.

TUX

#6 Post autor: TUX »

kris pisze:3 razy dłużej
ale od czego?? :P

hiuidiui

#7 Post autor: hiuidiui »

W mojej Zosieńce zamontowałem Osram Night Braker PLUS (plus 30% dluższa żywotnośc, plus 35% więcej światła) narazie mam je 2 tydzień i niewiele mogę powiedzieć o żywotności tych żarówek. Acz kolwiek w Inter Timie je sobie chwalą

Anony Mous

#8 Post autor: Anony Mous »

Philips Extreme Power

Awatar użytkownika
marko
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:20
Imię: MAREK
Lokalizacja: kraków
Auto: Opel Zafira C Automat
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: marko »

http://allegro.pl/nowe-zarowki-bosch-h7 ... 12613.html ja jeżdżę na takich już 2 lata bez wymiany.
Marko

Przemcio

#10 Post autor: Przemcio »

hiuidiui pisze:W mojej Zosieńce zamontowałem Osram Night Braker PLUS (plus 30% dluższa żywotnośc, plus 35% więcej światła) narazie mam je 2 tydzień i niewiele mogę powiedzieć o żywotności tych żarówek. Acz kolwiek w Inter Timie je sobie chwalą
Miałem te żarówki w poprzednim autku.Z czystym sumieniem polecam.Dają jasne białe światło i moim zdaniem są najlepsze , a testowałem wiele.Prawdą jest że nie są tak trwałe jak standardowe ale coś za coś :>

sQcha

#11 Post autor: sQcha »

OSRAM Nightbreaker - jestem zadowolony, światło bielsze i jest go więcej.

Przemcio

#12 Post autor: Przemcio »

Dodam że NB+ są trwalsze od NB ;) Chciałem zamontować w mojej Zosi w halogenach ale po wykręceniu okazało się że mam HB3 a nie H3 :(

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Bodek »

Miał ktoś takie żaróweczki:

PHILIPS H7 BlueVision Xenon effect

ewentualnie

OSRAM H7 NIGHTBREAKER PLUS + 90%

Warto kupić czy nie ma to sensu :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Przemcio

#14 Post autor: Przemcio »

Śmiało kup NB+ . Polecam ;)

krzysztof.kt
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:15
Lokalizacja: Słupsk- Wawa
Model:

#15 Post autor: krzysztof.kt »

Ja montowałem miesiąc temu u siebie Blue Vision Ultimate Effect - z tego co zauważyłem to na pewno jaśniejsza barwa światła, bardziej oświetla drogę no i lekko niebieskawe ale bez przesady nie jak ksenon:) drugim razem pewnie spróbował bym Night Breaker czy jakoś tak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”