[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#376 Post autor: Bodek »

TuneFORCE pisze:
Bodek_K pisze: Zainwestowałem też w OP-COM-a i co jakiś czas zerkam.

Ostatnio jazda tylko po mieście, wypalanie średnio co 400 km i to w korkach.
niedługo zaczniesz go serwisowo wypalać(posiadacze opcoma często ulegają takim pokusą) i szybko doprowadzisz do agonii chwasta ;)
Nie ma takiej potrzeby, wypala się bez problemu i stresu, wystarczy zauważyć kiedy się zaczyna wypalać i po bólu.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

rejzer

#377 Post autor: rejzer »

Bodek_K pisze:Nie ma takiej potrzeby, wypala się bez problemu i stresu, wystarczy zauważyć kiedy się zaczyna wypalać i po bólu.
szczerze mówiąc to ja też powoli uczę się jak z tym żyć. wczoraj miałem kolejne wypalanie, po około 800km. całkowicie kontrolowane. wiem już jak się wypalanie objawia, jakie Zofia dźwięki przy tym wydaje :P
zainwestuję w OP-COM'a i może da się żyć.
ale wątek o zbiorowej wycince będę śledził...bo różnie to bywa :mrgreen:

Szymon78

#378 Post autor: Szymon78 »

dzis jadac do pracy zaliczyłem wypalanie DPF-a. Wszytko odbyło sie pieknie tyle ze jak dojechałem do pracy to pojawił sie komunikat INSP 0 :?:

Czyzyby olej do wymiany? (jeszcze polukam po forum i moze coś znajee)

Wymianę oleju miałem jakies 12tys temu + dolewka 0,5l w zeszłym tygodniu.. teraz poziom w normie.

...trochę polukałem i mam podejrzenia... zaczęło mi coś piszczeć w tlnym prawym kole (sądze ze to kończące sie klocki hamulcowe) a ktoryś z kolegów napisał ze INSP w jego przypadku spowodowane było zużytymi okładzinami.. moze to to?

Anony Mous

#379 Post autor: Anony Mous »

Szymon przebieg 12 tys km z DPF między wymianami oleju to bardzo dobry wynik.Zapewne olej do wymiany,bo klocki z tyłu mają czujnik "akustyczny" bądź informujący kontrolką na desce o konieczności wymiany tak jak z przodu.

Szymon78

#380 Post autor: Szymon78 »

nie mam zadnego komunikatu na kompie o klockach (a popiskuje troche w czasie jazdy z tyłu auta).. no to bedzie trzeba kupić olej+filtry i wymiana... :D a myślałem ze do kwietnia wytrzymam bo tak sądziłem ze raz na rok lub 15tys wyjdzie akurat 8)


a zarazem odkryłem ze dolewki świeżego oleju nie wydłużają okresu do kolejnej wymiany i wskaźnika INSP - a mogłoby sie wydawać ze powinny skoro go odświeżamy. (dolewałem jakieś 300km temu 0,5l)

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#381 Post autor: heko »

...heh...dolewać możesz nawet 5l. na 10tkm...tu nie ma kontroli jakości oleju...tylko logarytmy obliczają zużycie oleju z zależności od b. wielu czynników...także od częstotliwości dopalania dpf :P

Szymon78

#382 Post autor: Szymon78 »

ano racja..... to jaki sens tego przeliczania?!?... pownieni byc czujnik jakości oleju i wtedy byłoby pięknie i wiarygodnie ze stanem oleju w silniku)

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#383 Post autor: heko »

...jeszcze takiego...dobrze działającego nie wymyślono ;) ...a te logarytmy na prawdę mają sens 8)

Szymon78

#384 Post autor: Szymon78 »

no tak tyle ze mi skąd nikąd pokazało INSP 0 i stoję przed faktem dokonanym -wymiana oleju (przydałoby sie by informował np INSP 500; INSP 100; i INSP 0) -ale to moje pobożne zyczenie z którym moge uderzać tylko do producenta

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#385 Post autor: heko »

...to tylko w bmw...i paru innych tak wygląda...ale nie stresuj sie...1000 w lewo...1000 w prawo różnicy nie robi :)

Szymon78

#386 Post autor: Szymon78 »

czyli troche moge jeszcze pojeździc? TROCHE= +/- 500km? ... tym bardziej ze świeża dolewke zrobiłem i oleju mam w normie

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#387 Post autor: heko »

..no jak nie...jak tak :D

TuneFORCE

#388 Post autor: TuneFORCE »

:shock:

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#389 Post autor: heko »

..coś taki zdziwiony....? 8) :P

kubik_CDTi

#390 Post autor: kubik_CDTi »

Dolałeś 0,5l to tyle Ci zniknęło?

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”